Samsung Galaxy S10 Plus ‘Facebook durdu’ hatasını gösteriyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda görünmeye devam eden “Maalesef Facebook durdu” hata mesajı, Facebook uygulamasının çökmesine veya bir nedenle çökmeye devam ettiği anlamına gelir. Uygulamada bir sorun olabilir veya küçük bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabilir. Bir Facebook kullanıcısıysanız, bu hata görünmeye devam ettiğinde uygulamayı kullanamayacağınız için bu sorunu hemen ele almanız gerekir.

Bu yazıda, Galaxy S10 Plus’ınızı kilitlemeye devam eden Facebook uygulamasında sorun gidermede size yol göstereceğim. Uygulama artık telefonunuzda önceden yüklü uygulamalardan biri değildir ve ne yaparsanız yapın sorun devam ederse uygulamayı kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, ihtiyacınız olduğunu bildiğimiz için, tekrar çalışmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu nedenle, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.


Farklı bir soruna çözüm arayanlar için,sorun giderme sayfasıçünkü bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.Android sorunları anketi.

‘Facebook durdu’ hatalarından kurtulun

Bu hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz bazı prosedürler var ve birkaç çözüm gerçekleştirdikten sonra hata mesajı ile karşılaşmadan uygulamayı tekrar kullanabileceğinizden eminim. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Başka bir şeyden önce, özellikle uygulama bu sorundan önce mükemmel çalışıyorsa, telefonunuzda güç yeniden başlatmayı gerçekleştirmelisiniz. Bunun nedeni, hatanın normal bir yeniden başlatma ile bile düzeltilebilen çok küçük bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bu durumda, daha etkili olan zorunlu yeniden başlatmayı yapmanızı istiyorum. Bunu yapmak için, ses kısma ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır ancak belleği yenilenir ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenir.

Küçük yazılım sorunları için, bu yöntem sorunu çözmek için yeterlidir. Ancak, sorun bundan sonra devam ederse, bir sonrakine geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekran titriyor. İşte yapmanız gerekenler…

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan yapılandırmasına sıfırlar. Bu yalnızca uygulamayla ilgili bir sorunsa, önbelleği ve verilerini sildiğinden sorunu yeniler, böylece yenileriyle değiştirilir. Endişelenmeyin, yayınlarınızın, resimlerinizin veya videolarınızın hiçbiri silinmeyecek. İşlem tamamlandıktan sonra hesabınızdan çıkış yapacaksınız ancak uygulama bundan sonra düzgün çalışmaya başladığı sürece herhangi bir sorun olmadan tekrar giriş yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Facebook öğesine dokunun.

Bundan sonra uygulamayı açmayı deneyin ve hemen kilitlenmezse hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için kullanmaya devam edin. Ancak devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını güncelleyin

Aynı şirket tarafından geliştirilen Facebook ve diğer uygulamalar, sorunsuz bir şekilde her cihazda düzgün çalıştıklarından emin olmak için düzenli olarak güncellenmektedir. Bununla birlikte, her seferinde sorunlar meydana gelir ve birkaç rapor olduğunda, bu sorunları gidermek için güncellemeler yayınlanır. Yapmanız gereken bir sonraki şey, bunun için kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını görmeye çalışmaktır, çünkü varsa, bu düzeltme olabilir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store> Menü> Uygulamalarım’a dokunun. Facebook’a dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Bundan sonra ve sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, bir sonraki adımı yapmaktan başka seçenek yok.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus, Wifi’a bağlanmayacak. İşte bunu nasıl düzeltirsiniz…

Dördüncü çözüm: Facebook’u kaldırın ve yeniden yükleyin

Çökmeye devam eden veya düzgün çalışmayan üçüncü taraf uygulamalar için bu nihai çözümdür. Bazılarının bir sıfırlama önereceğini biliyorum, ancak bu zaten sadece bir indirilen uygulamayı düzeltmek için çok fazla iş. Kaldırıldığında, tüm dosyaları, önbelleği ve verileri telefonunuzdan ve bazı servislerle olan ilişkilendirmelerinden kaldırılır. Bu, uygulama ile ilgili herhangi bir sorunu gidermek için fazlasıyla yeterlidir ve yeniden yüklemek, uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olmanızı sağlar.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Facebook’a dokunun. KALDIR> Tamam seçeneğine dokunun. Etkin hale geldikten sonra Play Store’u açın. ‘Facebook’ için arama yapın ve yükleyin.

Umarım bu prosedür sorununuzu çözer. Ancak bir nedenden dolayı bundan sonra da devam ederse, cihazınızı sıfırlamanız gerekir, ancak bundan önce önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus Şarj Etmiyor mu? Yapmanız gerekenler … Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. İşte nasıl düzeltileceği… Samsung Galaxy S10 Plus Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır