Samsung Galaxy S10 Plus ‘Facebook durdu’ Hatası Çözümü

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda görünmeye devam eden “Ne yazık ki, Facebook durdu” hata mesajı, Facebook uygulamasının bir nedenden dolayı çökmesine veya çökmeye devam ettiği anlamına gelir. Uygulamayla ilgili bir sorun veya küçük bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olabilir. Bir Facebook kullanıcısıysanız, bu hata ortaya çıkmaya devam ettiğinde uygulamayı kullanamayacağınız için derhal bu sorunu çözmeniz gerekir.

Bu yazıda, Galaxy S10 Plus’ınızı çökertmeye devam eden Facebook uygulamasında sorun gidermeye devam edeceğim. Uygulama artık telefonunuza önceden yüklenmiş uygulamalardan biri değildir ve ne yaparsanız yapın, sorun devam ederse kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, ihtiyacınız olduğunu bildiğimizden, tekrar çalışmanıza yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu yüzden, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

‘Facebook durdu’ hatasından kurtulun

Bu hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz bazı prosedürler var ve birkaç çözüm yaptıktan sonra, hata mesajı ile karşılaşmadan uygulamayı tekrar kullanabileceğinize eminim. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: İlk önce Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Her şeyden önce, özellikle uygulama bu sorundan önce mükemmel çalışıyorsa, telefonunuzda yeniden başlatmayı zorlamanız gerekir. Bunun nedeni, hatanın normal bir yeniden başlatma ile bile sık sık düzeltilebilecek çok küçük bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanıyor olmasıdır. Ancak bu durumda, daha etkili olan zorunlu yeniden başlatmayı yapmanızı istiyorum. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır, ancak hafızası yenilenir ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yüklenir.

Küçük yazılım sorunları için, bu yöntem sorunu çözmek için yeterlidir. Ancak, bundan sonra sorun devam ederse, bir sonrakine geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekran titriyor. İşte yapmanız gerekenler…

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan yapılandırmasına geri döndürür. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu sorun önbelleğini ve verilerini silerken yenileriyle değiştirilecekleri için sorunu çözecektir. Endişelenmeyin, yayınlarınızdan, resimlerinizden veya videolarınızdan hiçbiri silinmeyecek. İşlem yapıldıktan sonra hesabınızdan çıkacaksınız ancak uygulama bundan sonra düzgün bir şekilde çalışmaya başladığı sürece herhangi bir sorun olmadan tekrar giriş yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Facebook’u bulup dokunun.
 4. Depolama > CLEAR CACHE > CLEAR DATA > DELETE öğelerine dokunun.

Bundan sonra, uygulamayı açmayı deneyin ve hemen çökmezse, hesabınıza tekrar giriş yapın ve sorunun çözülüp çözülmediğini bulmak için uygulamayı kullanmaya devam edin. Ancak devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını güncelleyin

Facebook ve aynı şirket tarafından geliştirilen diğer uygulamalar, her cihazda sorunsuzca çalıştığından emin olmak için düzenli olarak güncellenmektedir. Ancak, şimdi ve sonrasında her zaman sorunlar yaşanıyor ve birkaç rapor olduğunda, bu sorunları gidermek için güncellemeler yapılacak. Bu nedenle, yapmanız gereken bir sonraki şey, bunun için uygun bir güncelleme olup olmadığını görmeye çalışmak. Çünkü eğer varsa, bu düzeltilebilir.

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Play Store > Menu > Uygulamalarım öğesine dokunun.
 3. Facebook’u bulup dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Bundan sonra ve sorun sizi rahatsız etmeye devam ediyor, o zaman bir sonraki adımı yapmaktan başka seçenek kalmadı.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus, Wifi’a bağlanmayacak. İşte nasıl düzelttiniz…

Dördüncü çözüm: Facebook’u kaldırın ve yeniden yükleyin

Kilitlenmeye devam eden veya düzgün çalışmayan üçüncü taraf uygulamalar için bu son çözümdür. Bazılarının sıfırlama önereceğini biliyorum, ancak bu yalnızca indirilen bir uygulamayı düzeltmek için çok fazla bir iş. Bunu kaldırmak, telefonunuzdaki tüm dosyaları, önbelleği ve verileri ve bazı servislerle olan ilişkilerini kaldırır. Bu, uygulamanın herhangi bir sorununu çözmeniz ve uygulamanın son sürümünü kullanmanızdan emin olmanız için fazlasıyla yeterlidir.

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Facebook’u bulup dokunun.
 4. UNINSTALL > OK seçeneklerine dokunun.
 5. Hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.
 6. Aktif hale geldikten sonra Play Store’u açın.
 7. ‘Facebook’ arayın ve sonra yükleyin.

Umarım bu prosedür sorununuzu çözecektir. Fakat bir nedenden ötürü, bundan sonra bile devam ederse, cihazınızı sıfırlamanız gerekir, ancak önemli dosyalarınızı ve verilerinizi bundan önce yedeklemeyi unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.