Samsung Galaxy S10 Plus, gecikmeli dokunmatik ekranla nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Plus’taki gecikmeli bir dokunmatik ekran, cihaz yazılımıyla ilgili küçük bir sorunun veya ciddi bir donanım sorununun belirtisinin belirtisi olabilir. Ciddi olup olmadığını söylemenin bir yolu, telefonunuzda bazı fiziksel veya sıvı hasarı olup olmadığını kontrol etmektir. Hiçbiri yoksa, o zaman bu sorunun ciddi olmadığı ve birkaç işlem yaparak kendi başınıza çözebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu yüzden, bu yazıda, gecikmiş dokunmatik ekran tepkisi ile Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir endişe ile karşı karşıya kalıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ı gecikmeli dokunmatik ekranla sabitleme

Büyük olasılıkla bir donanım sorunu olabilecek bir sorunu giderirken, kapsamlı olmalısınız. Gerektiğinde teknisyene doğru bilgi sağlayabilmeniz için her olasılığı elemeniz gerekir. Bu sadece bir ürün yazılımı sorunu olacaksa, aşağıdaki işlemleri yaparak sorunu çözebilmeniz gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Sorunu hemen izole edin

Bunun nedeni sadece bazı uygulama sorunları, donanım yazılımı sorunu veya donanımda bir hasar işareti olması durumunda yapmanız gerekir. Bunu yapmak için telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Öyleyse, gecikmeli dokunmatik ekran sorunu güvenli modda gerçekleşmezse, sorunun büyük olasılıkla yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin neden olduğu anlamına gelir. S10 Plus’ınızı güvenli modda nasıl yeniden başlattığınızı aşağıda bulabilirsiniz:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefon bu moddayken, sorunun çözüldüğünü varsayarak, soruna neden olan uygulamayı arayın. Normal modda başlatmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Bundan sonra soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz uygulamaları açın. Sorunun başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamalarla başlayın. Bir uygulamayı cihazınızdan nasıl kaldırdığınızı aşağıda bulabilirsiniz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüphelendiğiniz uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz hala güvenli modda bile gecikmeli bir dokunmatik ekrana sahipse, o zaman muhtemelen sadece bellenim ile. Bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus karardı ve açılmıyor

İkinci çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Galaxy S10 Plus’ınızın gecikmeli bir dokunmatik ekran yanıtına sahip olmasının nedeni, yanlışlıkla değiştirilen ve telefonunuzun normal çalışmasıyla zaten çakışan bazı ayarlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu olasılığı dışlamak için şunu yapın:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun. Hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra, gecikmeli bir dokunmatik ekran tepkisine sahip olup olmadığını görmek için yakından izleyin. Eğer öyleyse, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Galaxy S10 Plus’ınızdaki gecikmeli dokunmatik ekran tepkisi, bazı bozuk sistem önbelleklerinin neden olduğu bir performans sorununa işaret ediyor olabilir. Bu dosyalar telefonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak açısından oldukça önemlidir, ancak özellikle de bir bellenim güncellemesinden sonra bozulma veya eski olmaları gibi zamanlar vardır. Bu olasılığı dışlamak için kolay bir yol var ve bu da önbellek bölümünü silmek. İşte telefonunuzda nasıl yapıldığı:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun önbelleği yeniden oluştururken bundan sonra başlatılması biraz zaman alabilir. Ancak sorun bundan sonra devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Rehber durdu” hatası veriyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu senin son çare. Gecikmeli dokunmatik ekran bellenim ile ilgili bir sorunsa, ana sıfırlama bunu çözecektir. Ancak, sıfırlama işleminden ve sorun devam ettikten sonra, bu geziyi mağazaya veya mağazaya götürmek ve telefonun bir teknisyen tarafından kontrol edilmesine izin vermek için mükemmel bir zamandır.

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Telefonun olması gerektiği kadar duyarlı olmadığı, ancak bazı önemli dosyaları kaybedebileceğiniz için sabırlı olacağının acı olduğunu biliyorum. Sıfırlama işleminden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmak en iyisidir. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu kurun ve gecikmeli dokunmatik ekranın hala oluşup oluşmadığını gözlemleyin. Hala devam ederse, teknolojinin telefonunuzu kontrol etmesinin zamanı gelmiştir.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı geciktirilmiş dokunmatik ekranla düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl sıfırlanır [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S10 Plus, “Dosyalarım durdu” göstermeye devam ediyor Pandora Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor