Samsung Galaxy S10 Plus Google Maps çökmeye devam ediyor

Google Haritalar gibi önceden yüklenmiş bir uygulama Samsung Galaxy S10 Plus’ınız gibi premium bir cihaza çökmeye devam ederse, bu birkaç anlama gelebilir. Ya bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun ya da sadece ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti. Diğer çekirdek uygulamalarla aynı olmayabilir, ancak navigasyon uygulamaları Google Haritalar veya bazı servislerini kullandığından, aslında en faydalı olanlardan biri.

Bu yazıda, Google Haritalar ile Samsung Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve nihayetinde çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Google Haritalar Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Önceden yüklenmiş uygulamalarla ilgili bazı sorunları olan telefonunuzda sorun gidermede kapsamlı olmanız gerekir, çünkü üçüncü taraf uygulamaların aksine, onu telefonunuzdan kaldıramazsınız. Ancak endişelenmeyin, yalnızca bazı temel sorun giderme prosedürlerini yapmaya istekli iseniz, kesinlikle düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, yapmanız gereken şeyler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Google Haritalar’ı durdurduğunuzda yapmanız gereken ilk şey, hatayı durdurdu, telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamaktır. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve küçük ürün yazılımı sorunları veya aksaklıklarının giderilmesinde oldukça etkilidir. İşte telefonunuzda nasıl yapıldığı…

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Google Haritalar’ı veya onu kullanan diğer navigasyon uygulamalarını açın. Google Haritalar bu işlemden sonra çökmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Netflix Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

İkinci çözüm: Google Haritalar önbelleğini temizle

Bir uygulamanın önbelleğinin bozulduğu veya kullanılmadığı durumlar olabilir ve bu olduğunda uygulamanın çökmesine neden olabilir. Bu prosedür önbelleği silecek ve gerçekte yenisiyle değiştirecektir. Uygulama sorunlarına en etkili çözümlerden biri ve işte size nasıl yapıldığı:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Google Haritalar’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Ana ekrana dönün ve Google Haritalar’ı açın.

Bundan sonra, Google Haritalar’ın sürekli çökmeye devam edip etmediğini test etmeye çalışın ve hala devam ederse, uygulamayı sıfırlamanız gerekir.

Üçüncü çözüm: Google Haritalar verilerini temizle

Önbelleği sildikten ve sorun devam ettikten sonra yapmanız gereken bir sonraki şey uygulamanın kendisini sıfırlamaktır. Bu, telefonu varsayılan ayarlarına döndürecek veri dosyalarını silmeniz gerektiği anlamına gelir. Sorun sadece uygulamada ise, düzeltmek için bu yeterli olacaktır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Google Haritalar’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun. TAMAM düğmesine dokunarak onaylayın. Ana ekrana dönün ve Google Haritalar’ı açın.

Bundan sonra, Google Haritalar’ın sıfırlandıktan sonra bile çökmeye devam edip etmediğini görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

DA OKU: Nasıl rastgele yeniden başlatmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaların önbelleği gibi, sistem önbelleği de bozulabilir veya eski hale gelir. Bu olduğunda, performans sorunları ortaya çıkabilir ve uygulama çökmelerine neden olabilir. Eski sistem önbelleğini silmeniz gerekir, böylece yenisiyle değiştirilir. İşte S10 Plus’ınızda bunu nasıl yapıyorsunuz?

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Önbellek bölümünü silme seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın, seçmek için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldığında, Google Haritalar’ın hala çökmeye devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk dört çözümden sonra uygulama hala çökmeye devam ediyor, sonra telefonu varsayılan ayarlarına veya fabrika ayarlarına getirme zamanı geldi. Bu, Google Haritalar da dahil olmak üzere uygulama ile ilgili sorunları düzelmeye devam ediyor. Çok etkili olduğunu bilmemize rağmen, olası tüm çözümleri tüketmeden hemen önermiyoruz. Ancak bu noktada, çok fazla seçeneğiniz yok, bu nedenle önemli dosya ve verilerinizin kopyalarını oluşturduğunuzdan ve Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece cihazınız kilitlenmeyecek. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet’e kadar sesi azaltma tuşuna basın – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı Google Maps ile düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Donmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus açılmıyor, işte yapmanız gerekenler…