Samsung Galaxy S10 Plus ile “Mesajlar durdu” hatası nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki Mesajlar adlı varsayılan kısa mesaj uygulaması çöktüğünde, “Maalesef Mesajlar durdu” hatası alırsınız ve uygulama artık çalışmaz gibi kısa mesaj gönderemez ve / veya alamazsınız . Çoğu zaman, bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorundur, ancak önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, ciddi bir ürün yazılımı sorununun da işareti olabilir.

Bu yazımda, Mesajlar Samsung Galaxy S10 Plus ile Mesaj durdu hata giderilirken size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve nedenini belirleyene ve en sonunda hatayı giderene kadar onları tek tek elden çıkarmaya çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan mahrum kalıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus ile Mesajlar nasıl giderilir

Bu tür bir sorunla birkaç kez karşılaştığım için, bu olduğunda ne yapacağımı biliyorum. Önceden yüklenmiş uygulamalar Galaxy S10 Plus’ınızı sorunsuz bir şekilde çalıştırmalıdır, ancak küçük sorunların ortaya çıktığı zamanlar vardır.

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de belirttiğim gibi, uygulama ile ilgili bir sorun veya küçük bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Zorla yeniden başlatmanın çözebileceği bir şey. Bu olasılığı dışlamak için şu basit adımları izleyin:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Ekranda Galaxy S10 Plus logosu görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra ve telefon başarıyla yeniden başlatıldı, uygulamayı açmayı deneyin ve Mesajın durup durmadığını kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekranının kilidini açma

İkinci çözüm: Mesajlar uygulamasının önbelleğini temizleme

Tüm uygulamaların kendi önbellekleri vardır. Her uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanılan küçük dosyalar topluluğudur. Ancak bozuldukları zamanlar olur ve bu olduğunda, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla eski önbelleği silmek en iyisidir, böylece yeni bir tane oluşturulur:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Mesajlar’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Şimdi, Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbelleği temizledikten sonra, Mesajlar’ı açın ve Mesajların durup durmadığını hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

Üçüncü çözüm: Mesajlar uygulamasını varsayılan ayarlarına sıfırlayın

İkinci çözüm ve uygulama hala çökmeye başladıktan sonra, veri dosyalarını silerek uygulamanın kendisini sıfırlama zamanı gelmiştir. Bu dosyalar ayarlarınızı ve sistemin kullandığı diğer yapılandırmaları içerir. Sorun yalnızca uygulamada olduğunda çoğu zaman bu prosedür sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Mesajlar’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Şimdi Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından uygulamayı açtığınızda Mesajların durma hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Güvenliği Nasıl Kurulur?

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bireysel uygulamaların önbelleklerinin yanı sıra, sistem aynı zamanda tüm sistem için bir önbellek oluşturur ve bozulursa veya eski hale gelirse, uygulama çökmeleri de meydana gelebilir ve Mesajların hata göstermeyi durdurmasının nedeni olabilir. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için güç tuşu. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Beşinci çözüm: Sert Galaxy S10 Plus’ınızı sıfırlayın

Son olarak, diğer tüm prosedürler Mesajları düzeltmeyi başaramazsa, hatayı durdurduysa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz. Bu, telefonu varsayılan ayarlarına döndürür, ancak tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı yedekleyin ve sıfırladıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Sıfırla ‘yı seçin. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. cihaz.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus’ta Çoklu Ekranda Nasıl Gezinilir? Samsung Galaxy S10 Plus’taki Uygulama Önbelleğini ve Verileri Nasıl Temizlersiniz Galaxy S10 Plus’ınızda Duvar Kağıdı ve Temayı Nasıl Değiştirirsiniz