Samsung Galaxy S10 Plus karardı ve açılmıyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahipleri cihazlarının karartıldığından ve açılmayacağından veya yanıt vermeyeceğinden şikayet ettiler. Diğerleri bunun çok ciddi bir donanım sorunu olduğunu düşünerek panikledi çünkü görünüşe göre, telefon açma / kapatma tuşuna ne kadar basıldığına bakılmaksızın artık yanıt vermiyor. Fakat mesele şu ki aslında çok küçük bir problem ve telefonunuzun tekrar cevap vermesini sağlamak için her zaman yapabileceğiniz bir şey var.

Bu yayında, telefonunuzu giderecek ve tekrar açıp açamayacağımızı göreceğiz. Galaxy S10 Plus’ınızın tekrar mükemmel şekilde çalışmasını sağlayacak birkaç prosedürü sizinle paylaşacağım. Asıl konunun ne olduğunu belirleyene kadar birkaç olasılık göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Karartılan ve açılmayan Galaxy S10 Plus ile ne yapılmalı

Firmware sorunları gerçekten o kadar da zor değil ama çok sinir bozucu olabilir çünkü böyle bir sorun olduğunda ne yapacaklarını bilmeyenler için derhal mağazaya veya mağazaya bir gezi yapabilirler. o kadar ciddi değil ya da kendi başlarına çözebilecekleri bir sorun için birkaç yüz dolar ile suçlanıyor. Bunun olmasını engellemek istiyoruz, bu yüzden bir şey yapmaya istekliysen, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatma

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, karartılmış Galaxy S10 Plus’ın tekrar mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Akü çekme prosedürüne aşina iseniz, sıkça çıkarılabilir pilli telefonlara yaptığımız işlem, bunun yalnızca çıkarılabilir pilli telefonlarda yapılması olan karşılığıdır. Başka bir deyişle, bu gibi problemleri çözmede etkili olduğu kanıtlanmış bir pil çıkarmadır. Temel olarak, bu nasıl yaptığınız:

    Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu birlikte 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu işlemi uygun şekilde yapmazsanız, karartılmış Galaxy S10 Plus aygıtınız açılmayacağından daha sık önyüklenir. Olmazsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapın. Bundan sonra hala açılmıyorsa, aşağıdakileri denemelisiniz:

    Önce Sesi azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu temelde ilk prosedürle aynıdır, ancak bu kez açma / kapatma tuşuna basmadan önce ses kısma düğmesini basılı tuttuğunuzdan emin olmanızı sağlıyoruz çünkü aksi halde aynı sonucu vermeyeceksiniz.

Bu, bir ürün yazılımı çökmesi durumundan yalnızca biriyse, telefonunuzun şimdiye kadar açılabilmesi gerekir. Değilse, bir sonraki prosedürü uygulamanız gerekir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Rehber durdu” hatası veriyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin

Bitmiş bir aküye sahip olmak gerçekten bir sorun değil, değil mi? Ancak, telefonun pilinin bitmesine izin verirseniz bellenimin çökme olasılığı vardır. Galaxy S10 Plus’ınızın kararmasının nedeni bu olabilir. Endişelenmeyin, çünkü bu sorun giderilebilir. İşte yapmanız gerekenler:

    Orijinal şarj cihazını çalışan bir prize takın. Bunun için kablolu bir şarj cihazı kullanmak en iyisidir. Telefonunuzu orijinal kabloyu kullanarak şarj cihazına bağlayın. Telefonunuzun şarj sembolünü gösterip göstermemesine bakılmaksızın, şarj cihazına en az 10 dakika boyunca bağlı bırakın. Ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Galaxy S10 Plus cihazınız küçük bir üretici yazılımı sorunu nedeniyle kararmışsa, bu sorunu çözmelidir. Ancak, yanıt vermiyorsa veya açılmıyorsa, muhtemelen bir donanım sorunudur. Bunun için, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya getirmeniz gerekir.

DA OKU: Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl sıfırlanır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Diğer taraftan, bundan sonra telefonunuzun yanıt vermesini sağladıysanız ancak donmaya veya tepkisizleşmeye devam ederseniz, yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu sıfırlamaktır. Ancak, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, cihazınızın kilitlenmemesi için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin…

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım karartılan ve açılmayacak olan Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus, “Dosyalarım durdu” olarak göstermeye devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran görüntüsü almanın iki kolay ve ücretsiz yoluSamsung Galaxy S10 Plus Google Maps çökmeye devam ediyor