Samsung Galaxy S10 Plus logosuna takılırsa ne yapmalı

Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst düzey bir akıllı telefon logoya takılı kaldığında veya önyüklemeye devam etmiyorsa, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olsa da ciddi olup olmadığını hemen söylemeyecektir. Ama işte sorun, telefonunuzu normal şekilde kullanırken bu sorun ortaya çıkarsa, o zaman muhtemelen küçüktür. Ancak, yazılımı değiştirmeyi denedikten sonra, işlemin başarılı olup olmamasına bakılmaksızın başladıysa, muhtemelen ciddi bir üretici yazılımı sorunudur.

Bu yazıda, bu sorunu çözeceğim ancak yalnızca üretici yazılımını değiştirmeyi denemeyen kullanıcılar için. Özel ROM’ları ve diğer modları yüklemeye çalışan kullanıcılar, geliştiricinin günlük dosyalarına başvurmalıdır çünkü çoğu zaman yazılımla ilgili bilgilerin yayınlandığı yerdir. Bu nedenle, telefonu düzgün kullanırken bu sorunla karşılaşan sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceği için aşağıdakileri okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Logoya takılan Galaxy S10 Plus’ı tamir etmek

Genel olarak, ürün yazılımı sorunlarının çözülmesi kolaydır ve umarım bu sorunu bu yazıda sizin için çözebiliriz. İşte Galaxy S10 Plus’ınız logoya takılırsa yapmanız gerekenler…

Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun logosuna takılma nedenini bilmiyoruz, bu nedenle zorla yeniden başlatma işleminde sorun gidermenize başlamalısınız. Küçük ürün yazılımı sorunlarının önbelleği ve bazı veri dosyalarını bozacak bir çökmeye neden olabileceği zamanlar olabilir. Bu olduğunda, telefonunuz açılmaz veya açılmaya devam edemez. Bunu yapmak için, ses kısma düğmesine ve açma / kapama düğmesine aynı anda basın ve her ikisini de 10 saniye veya logo görünene kadar basılı tutun. Çoğu zaman bu prosedür, ciddi olmaması koşuluyla, bu gibi sorunları çözecektir.

Telefon bundan sonra açılmaya devam ederse, sorun çözüldü! Ancak, gelecekte tekrar olmayacağının garantisi yok. En azından, şimdi aynı problemle tekrar karşılaşmanız durumunda ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öte yandan, telefonunuz zorla yeniden başlatma prosedürünü uyguladıktan sonra bile hala logoda takılı kalıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Samsung Galaxy S10 Plus ekran görüntüsü nasıl alınır

Telefonu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Uygulamaların sistemde sorunlara neden olabileceği ve bunun gibi önyükleme sorunlarına yol açabileceği durumlar vardır. Hangi uygulamanın suçlu olduğunu bilmiyor olsak da, şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey telefonu Güvenli Mod’da başlatmaya çalışmak. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır ve bir tanesi telefonun başarılı bir şekilde açılmasını engelliyorsa, bu moda başlayabilmelidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Galaxy S10 Plus’ınız bu moda başarıyla başlattıysa, normal çalışmasını önleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Bu modda, standart moda başarıyla başlatılıp başlatılamayacağını görmek için telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Yapabiliyorsa, telefonunuzu kullanmaya devam edin ve uygulamalarınızın hangisinin suçlu olduğunu bilmek için yakından izleyin. Ancak standart moda yeniden başlatırken hala logoda takılı kalırsa, güvenli modda yeniden başlatmak için prosedürü bir kez daha tekrarlayın. Bu sefer, uygulamalarınızın hangisinin soruna neden olduğunu bulmaya çalışın ve onu kaldırın.

Suçluyu belirlemenin zor olacağını biliyorum ama iyi olan şey, bu zorluğa neden olan uygulamayı gerçekten bulamazsanız, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme seçeneğinizin olması. Bu sorunu çözmeli.

Öte yandan, telefonunuz Güvenli Mod’a geçmeye devam edemezse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

Samsung Galaxy S10 Plus’ta Bixby nasıl devre dışı bırakılır

Telefonu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Kurtarma modu hemen hemen tüm Android cihazlar için başarısız güvenli olarak kabul edilir. Bunun nedeni, telefonunuzda bazı donanım yazılımı sorunları olsa bile, yine de bu moda yeniden başlayabilir ve telefonunuzun performansı üzerinde büyük etkisi olan birkaç prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu modda yapabileceğiniz en önemli iki işlem önbellek bölümünü silme ve ana sıfırlama işlemidir.

Telefonunuz güvenli bir şekilde başarıyla başlatılamadığından, aşağıdaki adımları deneyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın.

Telefonunuz kurtarma moduna başarıyla girmişse, önbellek bölümünü silmeye devam edin:

    Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecektir, bu nedenle bir süre bekleyin. Hala logoda sıkışmışsa, Master Reset işlemini denemelisiniz. Ancak, bunu yaparsanız tüm dosya ve verilerinizin silineceğini bilmelisiniz, ancak gerçekten fazla bir seçeneğiniz yok. Bununla ilgili sorunu çözebilirseniz, telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz ancak kayıp dosyalarınızı ve verilerinizi yine de alamazsınız. Sorun çözülmediyse, en azından tüm kişisel bilgilerinizi zaten sildiniz ve mağazaya getirmeye karar verirseniz mahremiyetiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. İşte Galaxy S10 Plus’ınızı sıfırlamanın ustası:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşlarını bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın .Geçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Master resetini seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Master resetleme tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Ne yazık ki, Instagram durdu” düzeltmesi Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Ne yazık ki, Twitter durdu” düzeltmesi Yavaş çalışan Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir