Samsung Galaxy S10 Plus logoya yapışırsa ne yapmalı

Samsung Galaxy S10 Plus gibi ileri teknoloji bir akıllı telefon logoya yapıştığında veya önyükleme yapmaya devam etmediğinde, ciddi olup olmadığını hemen söylemese de genellikle bellenimle ilgili bir sorundur. Ama sorun şu ki, telefonunuzu normal şekilde kullanırken bu sorun ortaya çıkarsa, muhtemelen küçüktür. Ancak, işlemin başarılı olup olmadığına bakılmaksızın, bellenimi değiştirmeyi denedikten sonra başladıysa, bu muhtemelen ciddi bir bellenim sorunudur.

Bu yazıda, bu sorunu ele alacağım, ancak sadece ürün yazılımını değiştirmeye çalışmayan kullanıcılar için. Özel ROM’ları ve diğer modları yüklemeye çalışan kullanıcılar, çoğu zaman yazılım hakkındaki bilgilerin gönderildiği yer olan geliştirici günlük dosyalarına başvurmalıdır. Bu nedenle, telefonu düzgün bir şekilde kullanırken bu sorunla karşılaşan sahiplerden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceği için aşağıdaki okumaya devam edin.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı genel sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümlerin mevcut olmasıdır, bu yüzden sadece kendinize benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

Logoda takılı kalan Galaxy S10 Plus’ı sabitleme

Genellikle, bellenim sorunlarını düzeltmek kolaydır ve umarım bu sorunu sizin için bu yazıda çözebiliriz. Galaxy S10 Plus’ınız logoya yapışırsa yapmanız gerekenler …

Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun logoya yapışmasının nedenini bilmiyoruz, bu yüzden zorla yeniden başlatmayı yaparak sorun gidermeye başlamalısınız. Küçük bellenim sorunlarının önbelleği ve bazı veri dosyalarını bozabilecek bir çökmeye neden olabileceği zamanlar vardır. Bu olduğunda, telefonunuz açılmaz veya önyüklemeye devam edemez. Bunu yapmak için, ses kısma düğmesine ve açma / kapatma tuşuna aynı anda basın ve her ikisini de 10 saniye veya logo görünene kadar basılı tutun. Çoğu zaman bu prosedür, ciddi olmadıkları sürece bu gibi sorunları çözecektir.

Telefon bundan sonra açılmaya devam ederse, sorun çözüldü! Ancak, gelecekte tekrar olmayacağının garantisi yoktur. En azından şimdi aynı problemle tekrar karşılaşmanız durumunda ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öte yandan, zorla yeniden başlatma prosedürünü yaptıktan sonra bile telefonunuz hala logoda takılı kalırsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Samsung Galaxy S10 Plus ekran görüntüsü nasıl alınır

Telefonu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Uygulamaların sistemde sorunlara neden olabileceği ve bunun gibi önyükleme sorunlarına yol açabileceği durumlar vardır. Hangi uygulamanın suçlu olduğunu bilmesek de, şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu Güvenli Modda başlatmaya çalışmaktır. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakır ve bunlardan biri telefonun başarıyla başlatılmasını engelliyorsa, bu moda başlayabilmelidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Galaxy S10 Plus’ınız bu moda başarılı bir şekilde önyükleme yaptıysa, normal çalışmasını engelleyen bir üçüncü taraf uygulaması olduğu anlamına gelir. Bu moddan, standart moda başarılı bir şekilde önyükleme yapıp yapmadığını görmek için telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Mümkünse, telefonunuzu kullanmaya devam edin ve hangi uygulamalarınızın suçlu olduğunu bilmek için yakından gözlemleyin. Ancak, standart moda yeniden başlatılırken hala logoda takılı kalırsa, güvenli modda yeniden başlatmak için prosedürü tekrarlayın. Bu kez, hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu bulmaya çalışın ve kaldırın.

Ben suçlu belirleyen bir meydan okuma olacağını biliyorum ama iyi bir şey gerçekten bu ruckus neden uygulamayı bulamazsanız, o zaman her zaman telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği var. Bu sorunu düzeltmelidir.

Öte yandan, telefonunuz Güvenli Mod’da önyüklemeye devam edemediyse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

Samsung Galaxy S10 Plus’ta Bixby nasıl devre dışı bırakılır

Telefonu Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Kurtarma modu, neredeyse tüm Android cihazlar için arıza güvenliği olarak kabul edilir. Telefonunuzda bazı yazılım sorunları olsa bile, yine de bu moda yeniden başlayabilir ve telefonunuzun performansı üzerinde büyük etkisi olan birkaç prosedür gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu modda yapabileceğiniz en önemli iki prosedür, önbellek bölümünü silme ve ana sıfırlamadır.

Telefonunuz başarıyla güvenli moda geçemediğinden, aşağıdaki adımları deneyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın.

Telefonunuz kurtarma moduna başarılı bir şekilde girdiyse, önbellek bölümünü silmeye devam edin:

    Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecektir, bu yüzden biraz bekleyin. Hala logoda takılı kaldıysa, Ana Sıfırlamayı yapmayı denemelisiniz. Ancak bunu yaparsanız tüm dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğini bilmelisiniz, ancak gerçekten fazla seçeneğiniz yok. Bu sorunu çözebilirseniz, telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak yine de kayıp dosyalarınızı ve verilerinizi alamazsınız. Sorun çözülmediyse, en azından tüm kişisel bilgilerinizi sildiniz ve mağazaya getirmeye karar verdiyseniz gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yok. Galaxy S10 Plus’ınızı nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Logo görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorun, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Ne yazık ki Instagram durdu” düzeltildi Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Ne yazık ki Twitter durdu” yavaş çalışıyor Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir?