Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef, Ayarlar durdu”

Ayarlar, Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza önceden yüklenmiş olarak gelen bir başka uygulama olsa da, aksamadan çalışması gereken en önemli uygulamalardan biri. “Maalesef, Ayarlar durdu” hata mesajı, telefonunuzun Ayarlar’ın çökmesine neden olan ciddi bir ürün yazılımı sorunu olduğu anlamına gelir.

Uygulamalarınızın herhangi birinde ayarları değiştirdiğinizde çoğu zaman hata görünür. Uygulama çekmecesindeki Ayarlar simgesine veya bildirim paneline dokunduğunuzda da görünür. Hataya yavaş performans, durgunluk veya diğer hatalar eşlik edebilir. Bu, mümkün olan en kısa sürede ele almanız gereken sorunlardan biridir.

Bu yazıda, ‘Ayarlar durdu’ hatasıyla birlikte Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her türlü olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorun giderilinceye ve telefonunuz mükemmel bir şekilde çalışana kadar bunları tek tek eleyeceğiz. Yani, bu makale size yardımcı olabilir gibi okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus ile “Ayarlar durdu” hatası ile ilgili sorun giderme

Bu sorunun nasıl başladığına bağlı olarak, küçük bir üretici yazılımı sorunundan çok ciddi bir duruma kadar değişebilir. Bu nedenle, sorunu belirlemek için telefonunuzda sorun gidermede kapsamlı olmamız gerekiyor. Şimdi bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Ayarlar hatası göründüğünde yapmanız gereken ilk şey, özellikle de ilk kez gerçekleşiyorsa, telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamaktır. Bunu yapmak telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. Ayarlar bir sistem arızası veya küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle çökerse, bu prosedür düzeltmek için yeterlidir. Bunu yapmak için, ekranda Samsung Galaxy S10 + logosu görünene kadar ses seviyesi ve güç tuşlarını aynı anda basılı tutun.

Bundan sonra, Ayarlar’ı açın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, o zaman bir sonraki çözüme geçin, çünkü Ayarlar durdu hatası bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

Samsung Galaxy S10 Plus “Messenger durdu” hatası veriyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Bunu yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bu uygulamalardan birinin, Ayarların gösterilmesini durdurma hatası vermesine neden olması çok olasıdır. Google Play Store’dan bir uygulama yükledikten sonra geçmişte bu hatayı kişisel olarak gördüm. Telefonunuzda da olabilir. Galaxy S10 Plus’ınızı güvenli modda şu şekilde yeniden başlatıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuz güvenli moddayken Ayarlar durdu hatası görünmüyorsa, soruna yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bir kısmı neden olur. Bu uygulamayı bulmanız ve kaldırmanız gerekir, böylece telefonunuzu normal modda yeniden başlattığınızda hata görünmez. Sorunun başladığı süre boyunca yüklediğiniz uygulamalardan başlayın. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Bununla birlikte, güvenli modda bile göstermeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Düzeltmek için sistem önbelleğini silin Ayarlar hata durdu

Ayarlar hatasının durmasının olası nedenlerinden biri, sistem önbelleğinin bozulmuş olmasıdır. Telefonunuz ilk önyükleme sırasında bir önbellek oluşturur. Önbellek, bir uygulamayı her kullandığınızda, bir özelliği etkinleştirdiğinizde, vb. Kullanılır. Ancak, bozulduğu zamanlar olabilir. Bu olduğunda, bu hatayı içeren birçok şey olabilir. Bu nedenle, önbelleği yeni bir tane ile yenilenecek şekilde silmek en iyisidir ve işte bunu nasıl yapacağınız:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce. Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun önbelleği yeniden oluşturması biraz daha zaman alır ancak etkinleştiğinde, Ayarlar’ı açmayı deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bu noktada bir sıfırlama gereklidir, bu nedenle bir sonraki çözüme geçin.

Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl çözülür

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Master Cihazınızı sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan ve Ayarlar durduktan sonra hata gösterilmeye devam ediyor, sonra telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmadı. Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama yaparak bunu düzeltebilmelisiniz.

Ancak, telefonunuzu sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın, özellikle telefonunuzun dahili deposuna kaydedilmiş olanlarının yedeğini aldığınızdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Gmail Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus logoya takılırsa ne yapmalıSamsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor