Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Chrome durdu” hatası veriyor.

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda görünmeye devam eden “Ne yazık ki, Chrome durdu” hata mesajı, temelde krom tarayıcısının bir nedenle çöktü anlamına gelir. Bu tür bir sorun yalnızca uygulamada veya daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabilir, ancak deneyimlerimize dayanarak, muhtemelen bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza çözebileceğiniz bir tür problemdir.

Bu yazıda, Chrome’un durduğunu gösteren hatayı gösteren Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu kolayca tespit edip çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ı Chrome ile sabitlemek hatayı durdurdu

Chrome, Google’ın üreticilerin her Android cihazıyla birlikte gelmesini gerektirdiği zorunlu uygulamalardan biridir ve bu nedenle sisteme derinlemesine entegre edilmiştir. Uygulamanın kendi başına çöktüğü zamanlar olsa da, bunun ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olma ihtimali var. Bu kılavuzda, tam ve bu söylendiği gibi çalışmayı deneyelim, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Chrome son zamanlarda hata göstermeye başladıysa, o zaman uygulama ile ilgili küçük bir sorun olabilir. Sorun giderme yordamınıza zorunlu yeniden başlatma ile başlamanız gerekir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. Sorunun küçük olması koşuluyla, aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra çözülecektir:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Chrome’un durup durmadığını hala gösterip göstermediğini ve hala devam ederse bir sonraki yordama geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy S10 Plus ile aşırı ısınan görünüyor ne yapmalı

Geçici çözüm: Bunun yerine İnternet uygulamasını kullanın

Web’de gezinmek için Chrome’u kullanmak istemeniz durumunda, uygulamada sorun gidermeye devam ederken Internet uygulamasını şimdilik kullanmak en iyisidir. Chrome’u neden diğerlerinden daha fazla kullanmak istediğinizi nedenlerinizin olabileceğini anlıyorum. Ancak, yapmak istediğiniz önemli bir şey varsa, çöken bir uygulamaya bağlı kalmayın. Kromla aynı hizmeti sunan başka web tarayıcıları da var.

İkinci çözüm: Chrome uygulamasının önbelleğini temizleme

Bir uygulamanın çökmesinin nedenlerinden biri, önbelleği bozulduğunda ortaya çıkmasıdır. Önbellek, uygulamanın ilk kullanımdan sonra daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından oluşturulan küçük dosyalar topluluğudur. Ancak önbellek bozulduğunda, bu tür bir problem ortaya çıkmaya başlar. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Chrome’u bulun ve üzerine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bundan sonra ve Chrome durduktan sonra hata hala görünüyor, bir sonraki çözümü yapmanız gerekiyor.

Ayrıca OKUMA: Bixby Voice hata durdu Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde göstermeye devam ediyor

Üçüncü çözüm: Chrome uygulamasını sıfırlayın

Birinci ve ikinci çözümler ve krom uygulaması hala çökmeye devam ettikten sonra, uygulamanın kendisini sıfırlamaktan başka seçeneğiniz kalmaz. Bu, tüm yer imlerinizin ve diğer verilerinizin silinebileceği anlamına gelir. Ancak buna karşılık, sorunun çözülme olasılığı daha yüksek. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Chrome’u bulun ve üzerine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Chrome durduğunda hata hala ondan sonra ortaya çıkıyorsa ve uygulamayı ciddi bir şekilde kullanmanız gerekiyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama zamanı gelmiştir.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Daha önce de söylediğim gibi, bu yalnızca bir bellenim sorununun bir sonucu olabilir, bu nedenle bu noktada, Chrome’u gerçekten kullanmanız gerekirse telefonunuzu sıfırlamak en iyisidir. Ancak sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Cihazı kapat.

    Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Seçmek için düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızı düzeltmenize yardımcı olduğunu umarım Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir? Samsung Galaxy S10 Plus ekranının kilidini nasıl açabilirsiniz Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde Ekran Güvenliği Nasıl Kurulur Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde birden fazla ekrana nasıl geçilir