Samsung Galaxy S10 Plus, “Maalesef İnternet durdu” gösteriyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen “Maalesef İnternet durdu” hata mesajı, varsayılan web tarayıcısının çöktüğü anlamına gelir. Çoğu zaman, bu hata ortaya çıktığında, yalnızca uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun olabilir, ancak önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, yazılımın kendisinde bir sorun olduğu anlamına da gelebilir. Uygulama kilitlenmesinin sadece bir bellenim sorununun sonucu olması mümkündür.

Bu nedenle, bu yazıda, “Maalesef İnternet durdu” hata mesajını göstermeye devam eden Galaxy S10 Plus’ınızın sorun gidermesinde size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı değerlendirip bunları tek tek ortadan kaldıracağız ve hatadan kurtulabilen ve cihazınızın tekrar mükemmel çalışmasını sağlayacak bir çözüm formüle edeceğiz. Bu tür bir sorunla sahipseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı unutmayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus’ta İnternet Sabitleme Hatası Durdu

Geçmişte bu sorunla birkaç kez karşılaştık ve bunun gerçekten ciddi bir sorun olmadığından emin olabiliriz. Aslında, birkaç işlem yaptıktan sonra düzeltebilirsiniz, ancak sorun giderme konusunda ayrıntılı olmamız gerekir. Size aşağıdaki hata mesajından kurtulabilecek çözümler sunacağım…

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de söylediğim gibi, Internet önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve çökerse, çok küçük bir sistem arızası veya ürün yazılımı ile ilgili sorundan kaynaklanabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, telefonunuzun belleğini yenilemek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklemek için zorla yeniden başlatmayla sorun gidermemize başlamak daha iyidir.

  Sesi kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu birlikte basılı tutun.

Bu yordamı uyguladıktan sonra telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı açın ve İnternet’in durup durmadığına bakın hala açılır. Yine de devam ederse, uygulamanın kendisinde sorun giderme adımlarına geçin.

Samsung Galaxy S10 Plus “Ne yazık ki Kamera durdu”

İkinci çözüm: İnternet’i düzeltmek için önbelleği temizle hatası durdu

Telefonunuzdaki her uygulamanın kendi önbelleği vardır (sistem tarafından uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanılan birkaç küçük dosyadan oluşan bir koleksiyon) ve bir nedenden dolayı bozulmuş olması mümkündür. Böyle bir durum bir uygulama kilitlenmesine de neden olur ve varsayılan web tarayıcısının cihazınızda çökmesinin nedeni olabilir. Bunu nasıl ele alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. İnternette bulup dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bundan sonra uygulamayı açın ve internetin durup durmadığına bakın hatası hala görünüyor. Varsa, bir sonraki çözümü yapın.

Üçüncü çözüm: İnternet uygulamasının verilerini temizleyin

Önbelleği temizledikten ve İnternet durduktan sonra hata açılmaya devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey veri dosyalarını silmek. Bu, tüm yer işaretlerinizi, göz atma geçmişinizi ve başka şeyleri siler, ancak özellikle yalnızca uygulama ile sınırlıysa bu sorunu çözebilir. Önemli yer işaretleriniz veya verileriniz varsa, bu işlemden sonra geri yükleyebilmeniz için bunları Google hesabınızla da senkronize edebilirsiniz.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. İnternette bulup dokunun. İşleminizi onaylamak için Verileri temizle’ye ve Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve uygulamayı kullanmayı deneyin. İnternet durduğunda hata gösterilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Android, tüm uygulamalar ve hizmetler için önbellekler oluşturur ancak sistemin kendisi için bir uygulama oluşturur. Bu önbellek bozulduğunda, uygulama kilitlenmelerini de içeren performans sorunlarına neden olur. Şimdi bellenim sorunlarını gideriyoruz çünkü yaşadığınız sorunun sadece bir bellenim sorununun sonucu olması mümkündür. Ve işte böyle yapıyorsun:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Silmeyi önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için açma / kapatma tuşu Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbelleği yeniden oluşturacağı için yeniden başlatmak biraz zaman alabilir, ancak telefon aktif hale geldiğinde uygulamayı açın ve Internet’in durup durmadığına bakın hata mesajı hala sizi selamlıyor. Varsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan ve İnternet durduktan sonra hata hala size hata veriyor, sonra telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Sıfırlama, ürün yazılımının değiştirilmemesi koşuluyla yazılımla ilgili sorunları düzeltebilir. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. cihaz.

Bu sorun giderme kılavuzunun, “Ne yazık ki, İnternet durdu” hatasını gösteren sürekli olarak Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus, “Maalesef Ayarlar durdu” gösteriyor Samsung Galaxy S10 Plus, “Messenger durdu” hatasını gösteriyor Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus’ın buzunu çözme