Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef İnternet durdu” yazıyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahiplerini rahatsız eden görünen “Maalesef İnternet durdu” hata mesajı, varsayılan web tarayıcısının çökmesine neden oldu. Çoğu zaman, bu hata ortaya çıktığında, yalnızca uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun olabilirdi, ancak önceden yüklenmiş bir uygulama olduğu için, ürün yazılımının kendisiyle ilgili bir sorun olduğu anlamına da gelebilir. Uygulama çökmesinin bir üretici yazılımı sorununun bir sonucu olması olasıdır.

Bu yüzden, bu yazıda, “Ne yazık ki, İnternet durdu” hata mesajını göstermeye devam eden Galaxy S10 Plus’ınızda sorun gidermeye devam edeceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekarte edeceğiz. gerçekten, ve hatadan kurtulabilen ve cihazınızın tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilecek bir çözüm formüle. Bu tür sorunu olan sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İnternet tamir Galaxy S10 Plus üzerinde hata durdu

Geçmişte bu sorunla birkaç kez karşılaştık ve bunun gerçekten ciddi bir sorun olmadığını garanti edebiliriz. Aslında, birkaç işlem yaptıktan sonra bunu düzeltebilirsiniz, ancak sorun giderme işlemlerimizde tam olarak çalışmamız gerekir. Bu yüzden, aşağıdaki hata mesajından potansiyel olarak kurtulabilecek çözümleri size vereceğim…

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de söylediğim gibi, Internet önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve çökerse, çok küçük bir sistem arızası veya ürün yazılımı sorunu olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, telefonunuzun belleğini tazelemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için tekrar başlatmaya zorlayarak sorun gidermemize başlamak daha iyidir.

  Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Ekranda Galaxy S10 + logosu görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun.

Telefon bu prosedürü uyguladıktan sonra başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı açın ve İnternet’in durup durmadığını kontrol edin. Hala devam ederse, uygulamanın kendisinde sorun gidermeye devam edin.

Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Kamera Durdu” mesajını veriyor.

İkinci çözüm: İnternetin düzeltilmesi için önbelleğin silinmesi hatayı durdurdu

Telefonunuzdaki her uygulamanın kendi önbelleği vardır – uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından kullanılan birkaç küçük dosya koleksiyonu – bazı nedenlerden dolayı bozulmuş olabilir. Böyle bir durum aynı zamanda bir uygulama çökmesine neden olur ve varsayılan web tarayıcısının cihazınızda kilitlenmesinin nedeni olabilir. İşte bunu nasıl ele alıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. İnternette bulun ve dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bundan sonra uygulamayı açın ve İnternet’in durup durmadığını görünüp görünmediğini görün. Eğer öyleyse, bir sonraki çözümü yap.

Üçüncü çözüm: İnternet uygulamasının verilerini temizleyin

Önbelleği temizledikten ve İnternet durduktan sonra hata çıkmaya devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey veri dosyalarını silmek. Bu işlem, tüm yer imlerinizi, tarama geçmişinizi ve neyin silinmeyeceğini siler ancak bu yalnızca özellikle uygulama ile sınırlıysa bu sorunu çözebilir. Önemli yer imleriniz veya verileriniz varsa, bunları Google hesabınızla senkronize edebilirsiniz, böylece bu işlemden sonra geri yükleyebilirsiniz.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. İnternette bulun ve dokunun. İşlemi onaylamak için Verileri temizle ve Tamam’a dokunun.

Bundan sonra hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından uygulamayı kullanmayı deneyin. İnternet durduğunda hata gösterilmeye devam edilirse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Android, tüm uygulamalar ve hizmetler için önbellek oluşturur ancak aynı zamanda sistemin kendisi için bir uygulama oluşturur. Bu önbellek bozulduğunda, uygulama çökmelerini de içeren performans sorunlarına neden olur. Şimdi, bellenim sorununu çözüyoruz, çünkü yaşadığınız sorunun yalnızca bellenim sorununun bir sonucu olması mümkündür. Ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Seçmek için güç tuşu. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.

Önbelleği yeniden oluşturacağından yeniden başlatılması biraz zaman alabilir, ancak telefon bir kez aktif hale geldiğinde, uygulamayı açın ve İnternet’in durup durmadığını kontrol edin. Varsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Spotify Samsung Galaxy S10 Plus cihazında çökmeye devam ediyor

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki prosedürleri uyguladıktan sonra ve İnternet durduğunda, hata sizi hala rahatsız ediyor, sonra telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Bir sıfırlama, yazılımın değiştirilmemesi koşuluyla, yazılımla ilgili sorunları çözebilir. Ancak, sıfırlama işleminden önce, işlem sırasında silinecekleri önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. sıfırlamak için ‘e basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. cihaz.

Bu sorun giderme kılavuzunun “Maalesef İnternet durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy S10 Plus yazılımını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus, “Maalesef, Ayarlar durdu” uyarısı veriyor Samsung Galaxy S10 Plus, “Messenger” durdu hatası veriyor.