Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Kamera Durdu” mesajını veriyor.

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahiplerini rahatsız etmeye devam eden “Ne yazık ki Kamera durdu” hata mesajı, ana kamera uygulamasının bir nedenden dolayı çökmeye devam ettiği anlamına geliyor. Kamera veya uygulama ile ilgili geçici bir sorun olabilir veya uygulamanın çökmesine neden olan bellenimin kendisinde bir sorun olabilir.

Bu yazıda, kamera uygulamasını her açışınızda ya da kamerayı kullanan başka bir uygulamada ortaya çıkmaya devam eden hatayı durduran Samsung Galaxy S10 Plus ile ilgili sorun gidermede size yardımcı olacağım. Telefonunuzda herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasarı izi bulunmadığı sürece, bu sorunu çözebilmeli ve resim çekmeye devam edebilmelisiniz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Kamera Sabitleme Galaxy S10 Plus’ta hatayı durdurdu

Deneyime dayanarak, bir donanım sorunu olmadığı sürece, Kameranın bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza durduğunu düzeltebilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri yapmayı deneyin ve Galaxy S10 Plus’ınızın kamerasının tekrar mükemmel çalışmasını sağlayıp sağlayamadığınızı görün.

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Kamerayla ilk karşılaştığınızda hata durduysa, sistemle ilgili küçük bir sorun olabilir. Bir aksaklık uygulamaların çökmesine neden olabilir ve bu düşündüğünüzden daha sık meydana gelir. Bu olasılığı dışlamak için şunu yapın:

  Ses kısma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken açma / kapama düğmesini de basılı tutun. Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar iki tuşu da basılı tutun.

Doğru şekilde yapılırsa, telefonunuz yeniden başlatılır ve bundan sonra, Kamera uygulamasını açın ve Kamera’nın durduğunu görüp görmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef, Ayarlar durdu”

İkinci çözüm: Kamera önbelleğini temizleme

Kameranın sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından kullanılan önbellek bozulmuş olabilir. Bu olduğunda, uygulama çökebilir ve bu durumda, Kameranın durduğu hatayı alırsınız. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. Kamera’da bulun ve dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, kamerayı kullanmayı deneyin ve kameranın durduğunu görüp görmediğiniz hatayı hala gösterip göstermediğini kontrol edin.

Üçüncü çözüm: Kamera uygulamasının veri dosyalarını silin

Bunu yapmak, kamerayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir. Bu sadece bir uygulama sorunu ise, o zaman bu prosedür sorunu çözebilecek. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız videolarınızın ve resimlerinizin hiçbiri silinmez. Yalnızca varsayılanlara geri döndürülecek ayarlar. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. Kamera’da bulun ve dokunun. İşlemi onaylamak için Verileri temizle ve Tamam’a dokunun.

Belleği yenilemek için bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, kameranın durup durmadığını gösterip göstermediğini bilmek için kamerayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Cihazınızın ayarlarını sıfırlayın

Sorunun yalnızca değiştirilen bazı ayarlardan kaynaklanma olasılığını reddetmemiz önemlidir. Nereye bakacağımızı bilmiyor olsak da, tüm ayarları varsayılana döndürmemize izin verecek bir prosedür var. Bunu yapmak, telefonunuzda yalnızca dosya ve verilerinizin hiçbirinin silinmeyeceği şekilde sıfırlama benzeri bir etkiye sahip olacaktır, böylece bir yedekleme oluşturmanıza gerek kalmayacaktır. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Aygıt yeniden başlatıldıktan sonra, Kameranın durup durmadığını hala gösterip göstermediğini ve hala devam ederse, denemek için hala birkaç prosedürünüz olduğunu görün.

Samsung Galaxy S10 Plus “Messenger durdu” hatası veriyor

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bireysel uygulamalar için sistem tarafından oluşturulan önbellek dışında, genel performansı üzerinde büyük etkisi olan kendi önbelleği de vardır. Bu önbellek bozulmuştur ve bu da kameranın sürekli çökmesine neden olabilir. Böylece sistem önbelleğini silin, böylece yenisiyle değiştirilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Seçmek için güç tuşu. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, kameranın durup durmadığını görmek için kamerayı açın ve devam ederse bir sonraki işlemi yapmanız gerekir.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Son olarak, telefonunuzu sıfırlamanız gerekecek çünkü kamerayı veya diğer uygulamaları etkileyen bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. sıfırlamak için ‘e basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. cihaz.

Umarım bu sorun giderme rehberi bir şekilde Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki Kameranın durduğu hatayı düzeltmenize yardımcı olmuştur. Sıfırlamadan sonra da sorun devam ederse, bu bir donanım sorunudur ve bir teknisyenin size yardımcı olması için telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirmeniz gerekir. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmesini sürdürüyorGmail Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmesini sürdürüyor