Samsung Galaxy S10 Plus, “Mesajlar Durdu” Hatası Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki Mesajlar adlı varsayılan kısa mesaj uygulaması çöktüğünde, “Maalesef Mesajlar durdu” hatasını alacaksınız ve uygulama artık çalışmadığı için kısa mesaj gönderip alamayacaksınız . Çoğu zaman, bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorundur, ancak önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, Mesajlar ile Samsung Galaxy S10 Plus sorununuzu durdurmada hatayı gidereceğim. Her olasılığı düşünmeye çalışacağız ve nedeni belirleyene ve sonunda hatadan kurtulana kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Dolayısıyla, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan dolayı hata alıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy S10 Plus ile Mesajlar nasıl giderilir hatası durdu

Geçmişte birkaç kez bu tür bir sorunla karşılaştım, bu yüzden bu olduğunda ne yapacağımı biliyorum. Önceden yüklenmiş uygulamalar Galaxy S10 Plus’ınızda sorunsuz çalışmalıdır, ancak küçük sorunların ortaya çıktığı zamanlar vardır.

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce de belirttiğim gibi, bu sadece uygulamayla ilgili bir sorun veya küçük bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Zorla yeniden başlatmanın giderebileceği bir şey. Bu nedenle, bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu basit adımları izleyin:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu birlikte basılı tutun.

Bunu yaptıktan ve telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı açmaya çalışın ve İleti durduğunda hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekranınızın kilidini açma

İkinci çözüm: Mesajlar uygulamasının önbelleğini temizle

Tüm uygulamaların kendi önbellekleri vardır. Her uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanılan küçük dosyaların bir koleksiyonudur. Ancak, bozuldukları ve gerçekleştiği zaman, böyle sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, yeni bir önbellek oluşturmak için eski önbelleği silmek en iyisidir:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar’a gidin ve dokunun. Mesajlar öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Şimdi Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbelleği temizledikten sonra Mesajlar’ı açın ve Mesajlar’ın durup durmadığına bakın ve hala çıkıyorsa bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Mesajlar uygulamasını varsayılan ayarlarına sıfırlayın

İkinci çözüm ve uygulama hala çöktükten sonra, veri dosyalarını silerek uygulamanın kendisini sıfırlamanın zamanı geldi. Bu dosyalar, ayarlarınızı ve sistemin kullandığı diğer yapılandırmaları içerir. Çoğu zaman sorun sadece uygulamayla ilgili ise, bu prosedür sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar’a gidin ve dokunun. Mesajlar öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Şimdi Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın.

Bu yordamı uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından uygulamayı açtığınızda Mesajlar durdu hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Güvenliği Nasıl Kurulur

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Tek tek uygulamaların önbelleklerinin yanı sıra, sistem ayrıca tüm sistem için bir önbellek oluşturur ve bozulursa veya eski hale gelirse, uygulama kilitlenmeleri de meydana gelebilir ve Mesajların durmasının nedeninin hata gösterilmesinin nedeni olabilir. Bunu engellemek için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Seçmek için Güç tuşu. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Beşinci çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı Sert Sıfırlama

Son olarak, tüm diğer prosedürler Mesajlar durdu hatasını düzeltmek için başarısız olduysa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bu, telefonu varsayılan ayarlarına geri döndürür, ancak tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı yedekleyin ve ardından sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu gösterildiğinde, tüm düğmeleri serbest bırakın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. cihaz.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus’da Çoklu Ekranda GezinmeSamsung Galaxy S10 Plus’ta Uygulama Önbelleği ve Verileri Nasıl Silinir? Galaxy S10 Plus’ınızdaki Duvar Kağıdı ve Tema Nasıl Değiştirilir