Samsung Galaxy S10 Plus “Messenger durdu” hatası veriyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahiplerinin canını sıkıyor gibi görünen “Ne yazık ki, Messenger durdu” hata mesajı aslında Facebook Messenger’ın bir nedenden ötürü düştüğü anlamına geliyor. Çoğu zaman uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun olmakla birlikte, bazen de hemen ele alınması gereken bir ürün yazılımı sorununun bir sonucudur.

Bir üçüncü taraf uygulamasında sorun giderirken, sonuç genellikle olumludur. Sonuçta, bazı prosedürler uygulandıktan sonra bile sorun devam ederse, uygulamayı kaldırmaya devam edebilirsiniz, böylece hata ile uğraşmadan telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, böyle bir uygulamanın sizin ve ailenizle ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullandığınızdan sizin için çok önemli olabileceği gerçeğini biliyoruz. Bu nedenle, bu sorun giderme kılavuzu sorunu gidermeyi amaçlamaktadır. Okumaya devam et, ‘Messenger durdu’ hatasını düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ı ‘Messenger durdu’ hatası ile çözme

Telefonunuzu bu tür bir sorunla ilgili sorun giderirken, yalnızca ayrıntılı olmanız gerekir. Sorun çözülene kadar bir olasılığını birbiri ardına dışlamalısınız. Bu söylenirken, işte size bu konuda yapmanı önerdiğim şey…

İlk çözüm: Messenger’ı Sıfırla

Uygulamayı kullanırken Messenger’ın hatayı durdurması durumunda yapmanız gereken ilk şey, önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir. Bu sorun yalnızca uygulama ile sınırlıysa, aşağıdaki adımları kullanarak sorunu çözebilmeniz gerekir:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Messenger’da bulun ve dokunun. Storage (Depolama) öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, Messenger’ın durup durmadığını gösterip göstermediğini görmek için uygulamayı açın. Hata yalnızca ana Facebook uygulaması tarafından açıldığında ortaya çıkarsa, aynı şeyi Facebook’ta da yapmalısınız. Ancak, problemi yaptıktan sonra bile devam ederse, bir sonraki çözümü denemelisiniz.

Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl çözülür

İkinci çözüm: Messenger Güncellemesi

Popüler uygulamalar düzgün çalışacaklarından emin olmak için düzenli olarak güncellenmektedir. Uygulama güncellemeleri genellikle otomatik olarak indirilir, ancak böyle bir özelliği devre dışı bıraktıysanız, uygulamalarınızı manuel olarak güncellemeniz gerekebilir. Burada durum böyle olabilir. Öyleyse, Messenger için bir güncelleme olup olmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin…

    Giriş ekranından Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store> Menü> Uygulamalarım öğesine dokunun.

Bundan sonra, Messenger durduğunda hata sizi rahatsız etmeye devam eder, o zaman bir sonraki adımı yapmaktan başka seçenek yoktur.

Üçüncü çözüm: Messenger’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Ana Facebook uygulamasının aksine Messenger, telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelmez. Kullanabilmek için cihazınıza indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Söylemeye gerek yok, aynı zamanda telefonunuzdan da bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Bunu kaldırmanızı istememin nedeni, böyle yaparak, bozulmuş olabilecek tüm önbelleklerini ve veri dosyalarını kaldırmanız ve aynı zamanda diğer uygulamalar ve hizmetler ile olan tüm ilişkilerini kaldırmanızdır. Ve yeniden yükleyerek, uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

    Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin ve Messenger.Tap UNINSTALL> OK öğelerine dokunun. Etkinleştiğinde Play Store’u açın. ‘Messenger’ arayın ve ardından kurun.

Bundan sonra, uygulamayı uygulama çekmecesindeki ve ana uygulamadaki simgesine dokunarak açmayı deneyin. Messenger durdu hatası devam ederse, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

Gmail Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, eğer mesajlaşma işlemi durduysa, yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra bile hata ortaya çıkmaya devam ederse, bu sadece bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabilir. Bu nedenle, tüm ayarlarını, herhangi bir üretici yazılımı ve performans sorunlarını çözebilecek fabrika ayarlarına geri getirmek için cihazınızı sıfırlama konusunda ustalaşmanız gerekir.

Ancak, sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde tüm düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus PC tarafından tanınmıyorsa Samsung Galaxy S10 Plus logosuna takılırsa ne yapmalı