Samsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ınız IP68 sertifikasına sahiptir, bu da belirli bir seviyede toza ve suya dayanıklı olduğu anlamına gelir. Ancak, telefonunuzun su geçirmez olduğu anlamına gelmez. Söylemeye gerek yok, eğer birkaç dakika suya batırılırsa, şarj portunda tespit edilen nemi sizi uyaracaksa her zaman mümkündür.

Su altında fotoğraf çektiğinizden veya nemli bir ortamda olduğunuzdan bağımsız olarak, nem algılandı uyarısı alıyorsanız, daha fazla hasarı önlemek için fotoğrafta hareket etmelisiniz. Tasarım gereği, bu hata sensör nemi algılarsa ortaya çıkar, ancak bu uyarı veya hatanın nem nedeniyle değil, yazılımla ilgili bazı sorunlar tarafından tetiklendiği zamanlar da vardır.

Telefonunuzun sıvıdan zarar görmesini önlemek ve hatadan kurtulmak için bazı sorun giderme prosedürleri yapmanız gerekir. Gösterildiğinde, şarj işlemi de durdurulacak ve ne kadar pil kaldığına bağlı olarak, hata nedeniyle yakında şarj olmayacak ölü bir cihaza sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, Galaxy S10 Plus’ınızda nem algılandı hatası ile ilgili sorunları nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim için okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus’ınız algılanan nem uyarısını gösteriyorsa ne yapmalı

Hata göründüğünde, telefonunuzun suyla veya herhangi bir sıvı formuyla gerçekten temas etmiş gibi davranması gerekir. Bu, herhangi bir sıvı hasarına maruz kalmayacağından emin olmak içindir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Şarj portunun kuru olduğundan emin olun

Yapmanız gereken ilk şey, şarj portunda gerçekten bir sıvı izi olup olmadığını görmek. Basit bir görünüm, içinde nem olup olmadığını hemen söyleyecektir. Ancak bir sıvı izi görüp göremediğinize bakılmaksızın, limanın kuru olduğundan emin olmak için bu çok basit prosedürü deneyin …

    Telefonunuzun şarj bağlantı noktasına küçük bir kağıt mendil parçası yerleştirin. Doku bağlantı noktasına takıldığında, telefonunuzun bağlantı noktası altta olacak şekilde masaya dik olarak oturmasına izin verin ve birkaç dakika bu şekilde bırakın. Ayrıca, nem telefonunuzun içine girerse daha fazla komplikasyon oluşmasını önlemek için hala kuruturken telefonunuzu kapattığınızdan emin olun.Bundan sonra, dokuyu çıkarın ve telefonunuzu tekrar açın. kablonun da kuru olduğundan emin olun. Kablonun her iki ucunu da silmek için doku kullanabilirsiniz. Kabloyu önce telefonunuza, sonra da duvardaki prize takılı güç adaptörüne takın.

Telefonunuz hala nem algılanan hatayı gösteriyorsa, ancak şarj bağlantı noktasının ve kablonun kuru olduğundan eminseniz, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Wifi kullanılırken Galaxy S10 Plus “internet kullanılamayabilir” hatası nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Önce telefonu tam olarak şarj edin

Telefonunuzun hata mesajı nedeniyle artık şarj olmayacağını biliyorum, ancak bunun etrafında çalışabilirsiniz. Telefon açıldığında, şarj işlemi hem donanım hem de yazılım tarafından kolaylaştırılır, ancak cihaz kapatıldığında, tüm zor işleri yapan donanımdır. Bu nedenle, telefonunuzu kapatın ve şarj cihazına bağlayın.

Düzgün şarj etmelidir, ancak hızlı şarj özelliğinin çalışacağının garantisi yoktur. Yine de sorun gidermeye devam etmeden önce telefonunuzun tam olarak şarj olmasına izin verin. Şimdilik bu sorunla uğraşmak istemiyorsanız, telefonunuzu tamamen şarj olduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak hepimiz sorunun gerçek çözümü olmadığını biliyoruz.

Ayrıca, sorunu çözmeden telefonunuzun pilini şarj etmek istiyorsanız, kablosuz bir şarj cihazı kullanın, çünkü nem algılandı hatası yalnızca kablolu bir şarj cihazı kullanırken görünür.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Chrome durdu” hatasını gösteriyor

Üçüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Nem algılandı hatası bir veya iki gün sonra hala görünüyorsa, bazı sahiplerde olduğu gibi olası bir ürün yazılımı sorunu. Bu nedenle, bu olasılığı bir kez ve herkes için ortadan kaldırmak için telefonunuzu sıfırlamak en iyisidir. Sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, cihazınızdan kilitlenmemeniz için hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey yolunda olduğunda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu ekranda görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde , telefon zaten kurtarma modunda. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra bile nem algılanan hata hala görünüyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazayı veya dükkanı ziyaret etmelisiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ınız ne yapmalı? Aşırı ısınıyor gibi görünüyorSamsung Galaxy S10 Plus’ınızın ekranının kilidini açmaSamsung Galaxy S10 Plus’ı “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim?