Samsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10 Plus cihazınız IP68 sertifikasına sahiptir ve bu, belirli bir seviyede toza ve suya dayanıklı olduğu anlamına gelir. Ancak, telefonunuzun su geçirmez olduğu anlamına gelmez. Söylemeye gerek yok, birkaç dakika suya daldıysa, şarj portunda tespit edilen nemi tespit ederseniz her zaman mümkündür.

Suyun altında bir fotoğraf çektiğinize veya nemli bir ortamda olduğunuza bakmaksızın, nemin tespit ettiği bir uyarı alıyorsanız, daha fazla hasarı önlemek için üzerinde hareket etmelisiniz. Tasarım gereği, bu hata, sensörün nemi tespit etmesi durumunda ortaya çıkar, ancak böyle bir uyarı veya hatanın neme bağlı olarak bazı bellenim kaynaklı sorunlarda tetiklendiği zamanlar da vardır.

Telefonunuzun sıvıdan zarar görmesini ve hatayı gidermesini önlemek için bazı sorun giderme prosedürlerini yapmanız gerekir. Gösterildiği zaman, şarj işlemi de durur ve ne kadar pil kaldığına bağlı olarak, yakında hata nedeniyle şarj olmayacak ölü bir cihazınız olabilir. Bu nedenle, nem tespit hatasıyla Galaxy S10 Plus’ınızı nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus’ınız algılanan nemi gösterirse ne yapmalı

Hata göründüğünde, telefonunuzun suyla ya da herhangi bir sıvı ile temas etmiş gibi görünmesini sağlamalısınız. Bu, sıvı hasarı oluşturmayacağından emin olmak içindir. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Şarj portunun kuru olduğundan emin olun

Yapmanız gereken ilk şey, şarj portunda sıvı izi olup olmadığını görmek. Basit bir görünüm derhal nem varsa size söyleyecektir. Ancak, bir sıvı izi görüp göremediğinize bakmaksızın, portun kuru olduğundan emin olmak için bu çok basit işlemi yapmayı deneyin …

    Telefonunuzun şarj bağlantı noktasına küçük bir kağıt mendil parçası yerleştirin. Bağlantı noktasına doku yerleştirildiğinde, telefonunuzun bağlantı noktası aşağıya bakacak şekilde masaya oturmasını sağlayın ve birkaç dakika böyle bırakın. Ayrıca, nem telefonunuzun içine girerse, diğer sorunları önlemek için hala kuruturken telefonunuzu kapattığınızdan emin olun. Bundan sonra, dokuyu çıkarın ve telefonunuzu tekrar açın. kablonun da kuru olduğundan emin olun. Kablonun her iki ucunu da silmek için doku kullanabilirsiniz. Kabloyu telefonunuza ve ardından prize takılı olan güç adaptörüne bağlayın.

Telefonunuz nem algılanan hatayı hala gösteriyorsa, ancak şarj portunun kablonun yanı sıra kuru olduğundan da eminseniz, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Wifi kullanırken Galaxy S10 Plus “internet mevcut olmayabilir” hatası nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Önce telefonu tam şarj edin

Telefonunuzun hata mesajı nedeniyle artık ücret almayacağını biliyorum, ancak bunun üzerinde çalışabilirsiniz. Telefon açıldığında, şarj işlemi hem donanım hem de yazılım tarafından kolaylaştırılır, ancak cihaz kapatıldığında tüm bu zor işleri yapan donanım budur. Bu nedenle, telefonunuzu kapatın ve ardından şarj cihazına bağlayın.

Düzgün şarj olması gerekir, ancak hızlı şarj özelliğinin işe yarayacağının garantisi yoktur. Yine de, sorun gidermenize devam etmeden önce telefonunuzun tamamen şarj olmasına izin verin. Şimdilik bu sorunla uğraşmak istemiyorsanız, telefonunuzu tamamen şarj olduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak sorunun asıl sorun olmadığını hepimiz biliyoruz.

Ayrıca, telefonunuzun pilini henüz sorunu çözmeden şarj etmek istiyorsanız, bir kablosuz şarj cihazı kullanın; nem algılanan hata yalnızca kablolu bir şarj cihazı kullanırken ortaya çıkar.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Chrome durdu” hatası veriyor.

Üçüncü çözüm: Master Telefonunuzu sıfırlayın

Nem tespit hatası bir veya iki gün sonra hala ortaya çıkıyorsa, bazı mal sahiplerinde olduğu gibi olası bir ürün yazılımı problemidir. Bu nedenle, telefonunuzu bu olasılığı bir kez ve herkes için dışlamak üzere sıfırlamak en iyisidir. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece cihazınız kilitlenmez. Her şey yolunda olduğunda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu ekranda göründüğünde tüm tuşları bırakın. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran görürsünüz , telefon zaten kurtarma modunda. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Tespit edilen nem hatası sıfırlamadan sonra da hala görülüyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya bir ziyarette bulunmalısınız.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus cihazınız ile ne yapmalı? Aşırı ısınma gibi görünüyor Samsung Galaxy S10 Plus ekranınızın kilidini nasıl açabilirsiniz Samsung Galaxy S10 Plus yazılımını “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim