Samsung Galaxy S10 Plus Siyah Ekran Sorunu

Bazı sahipler, Samsung Galaxy S10 Plus cihazının öldüğünü ve güç tuşunu ne kadar süreyle veya ne kadar süreyle tuttuklarına bakılmaksızın artık geri dönmeyeceğini bildirdi. Bu gibi sorunlar zaman zaman ortaya çıkabilir ve sorunun niteliğini bilmiyorsanız, yeni pahalı telefonunuz kağıt ağırlığından başka bir şey olmadığı için panik yapabilirsiniz. Çoğu zaman, sahipleri sadece cihazlarının iyi olduğunu söylemek için mağazaya geri dönecektir.

Bu yazıda, tamamen ölü ve tepkisiz hale gelen Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı gidermek için size yol göstereceğim. Bu soruna geçmişte birkaç kez rastladık ve fiziksel ve / veya sıvı hasarına bağlı olmadığı sürece, bir teknisyenin yardımına ihtiyaç duymadan bu sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz. Öyleyse, bu sorunla karşılaşan sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus öldü ve açılmıyor

Ölüm konusunun siyah ekranını duydunuz mu? Bu, telefonun genellikle kendi kendine kapandığı ve tekrar açmak için açma / kapatma tuşuna bastığınızda, yanıt vermeyeceği türevlerinden biri. Ekran siyah ve tepkisiz kalıyor ve pilin boşaldığını düşündüğünüzde telefon şarj cihazına da cevap vermiyor. İşte bu başınıza gelirse yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlandı

Bu, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey olabileceği için yapmanız gereken ilk şeydir. Bu sorun genellikle ciddi bir donanım sorunu olduğu izlenimini uyandırsa da, gerçekte, kendiniz çözebileceğiniz küçük bir ürün yazılımı sorunu. Bunu gidermek için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz açılırsa, sorun çözüldü! Ancak, sorunun gelecekte tekrar yaşanmayacağının garantisi yoktur. En azından şimdi, cihazın tekrar nasıl cevap vereceğini biliyorsun.

Öte yandan, telefon zorla yeniden başlatmaya yanıt vermediyse, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin ve yine de olumlu bir yanıtla sonuçlanmıyorsa, bunun yerine şunu deneyin:

  1. Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
  2. Basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun.
  3. Şimdi, her iki düğmeyi 10 saniye veya daha fazla basılı tutmaya devam edin.

İlk prosedürle aynıdır, ancak bu kez ses kısma düğmesinden sonra açma / kapatma tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin oluruz, çünkü aksi halde aynı sonucu vermezsiniz.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus yavaş çalışıyor. İşte yapmanız gerekenler…

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Sorun bir sistem çökmesiyse, telefonunuz şarj cihazına düzgün bağlanmış olsa bile cevap vermez. Bununla birlikte, bu noktada, pilin boşaldığını ve bitmeden önce, bazı servisler ve uygulamalar güç yetersizliği nedeniyle düzgün bir şekilde kapatılmadığından bellenimin çöktüğünü varsaymak güvenlidir. Boşalmış bir batarya ve ürün yazılımı çökmesi ciddi bir sorun olmasa da yanıt vermeyen bir telefonla kalırsınız. Bu sorunu çözmek için, Galaxy S10 Plus’ınızla yapmanız gerekenler:

  1. Orijinal Samsung şarj cihazını çalışan bir prize takın.
  2. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın.
  3. Telefonun şarj etme sembolünü gösterip göstermediğine bakılmaksızın, 10 dakika kadar şarj cihazına bağlı bırakın.
  4. Bundan sonra, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Sorun düşündüğümüz kadar basitse, telefonunuz şimdiye kadar açılmalıydı. Bununla birlikte, eğer ölü ya da tepkisiz kalmaya devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için başka bir seçeneğiniz yoktur ve tekrar mağazaya geri getirebilirsiniz.