Samsung Galaxy S10 Plus PC tarafından tanınmıyor

Windows 10 neredeyse tüm aygıtlar için genel sürücülerle birlikte gelir, bu nedenle Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı USB kablosu ile bağlarsanız, ikincisi algılanmalı ve tanınmalıdır, ancak telefonunuzun PC tarafından tanınmadığı zamanlar olabilir. Telefonunuzu bilgisayarınıza ne sıklıkta bağladığınıza veya hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak, cihazınızla başarıyla bağlantı kurması için cihazınızla ilgili sorunları gidermeniz gerekebilir.

Bu yazıda, PC tarafından tanınmayan telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve sorunu çözene kadar birer birer ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu harika cihazın sahiplerinden biriyseniz ancak bilgisayar tarafından tanınmadığından şu anda sorun yaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden aşağıdakileri okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

PC tarafından tanınmayan Galaxy S10 Plus’ı düzeltme

Çoğu zaman, bu tür bir sorun ortaya çıktığında, sürücülerle ilgisi vardır. Bilgisayarınıza yüklü sürücüleri yükledikten sonra, telefonunuz için her şey kolay olmalıdır. Bu söylenirken, işte size bu konuda yapmanızı önerdiğim şey:

Önce bilgisayarınızı yeniden başlatın

Galaxy S10 Plus’ınızı PC’nize daha önce bağlayabildiyseniz ve algılandı ve tanındıysa, makinenizle ilgili geçici bir sorun olabilir. Herhangi bir karmaşık sorun giderme prosedürü yapmadan önce, önce tüm programlarını ve sürücülerini yeniden yükleyebilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlattığınızdan emin olun. Bu adımları izlemeye çalışın:

    Telefonunuzu bilgisayarınızdan çıkarın. Bilgisayarınızı bir dakikalığına kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aktif hale gelene kadar bekleyin. Orijinal veri kablosunu kullanarak telefonunuzu PC’nize bağlayın.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuz hala PC tarafından tanınmıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Samsung Galaxy S10 Plus logosuna takılırsa ne yapmalı

Başka bir USB portuna bağlanın

Yine, bu sorunun oluşmasından önce her şey yolunda giderse, sorun muhtemelen kabloyu taktığınız hatalı bir USB bağlantı noktasından kaynaklanıyor olabilir. Bu olasılığı ele almanın veya dışlamanın en iyi yolu, telefonu başka bir bağlantı noktasına bağlamaktır. Daha da iyisi, gerçekten portta olup olmadığını görmek için PC’nizdeki tüm USB portlarını deneyin. Telefonunuz bunu yaptıktan sonra bile PC tarafından tanınmıyorsa, sürücüleri kurmanız veya yeniden kurmanızın zamanı gelmiştir.

Samsung sürücüleri yükleyin

Bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan ilki, telefonlarının bir cihazdan diğerine veri aktarmasını kolaylaştırmak için Samsung’un paketi olan Smart Switch’i indirmek ve kurmaktır. Tüm Samsung cihazları için gerekli tüm sürücülerle birlikte geliyor.

İkinci yöntem ise sürücüleri indirmek ve bunları elle yüklemek. Onları buradan indirebilirsiniz. Elbette, bunları nasıl kuracağınızı ya da nasıl kullanacağınızı zaten bildiğinizi varsayıyorum.

Sürücüleri kurduktan sonra, telefonunuzun tespit edilip tanınmayacağını kontrol etmeye çalışın. Hala değilse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Samsung Galaxy S10 Plus ekran görüntüsü nasıl alınır

Arızalı kablo nedeniyle olmadığından emin olun

Farklı bir bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız varsa, telefonunuzu aynı kabloyu kullanarak bağlamayı deneyin. Telefon başka bilgisayarlar tarafından algılanır ve tanınırsa, sorun telefonunuzla değil bilgisayarınız ile ilgilidir. İşletim sisteminizi yeniden kurmanız daha iyi.

Bununla birlikte, telefon diğer bilgisayarlar tarafından da tanınmıyorsa, farklı bir USB kablosu kullanmayı deneyin. Ayrıca, konektörleri engelleyen bir şey olup olmadığını görmek için telefonunuzdaki şarj cihazı bağlantı noktasını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, telefonunuzu şarj etmeye çalışırsanız ve gerçekten şarj edilip edilmediğine bakın.

Farklı bir kablo kullanırken bile cihazınız şarj olmuyorsa, sorun şarj cihazı bağlantı noktasında olabilir. Bu noktada, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya getirmek daha iyidir.

Diğer yandan, telefonunuz algılanırsa ancak bilgisayarınızdaki dosyaları göremiyorsanız, cihazınızın kilidini açmalı ve sonra bilgisayarınıza bağlamalısınız. Bilgisayarınızın dosyalarınıza erişmesine izin verip vermeyeceğinizi soran bir bilgi istemi bulunmalıdır. İzin ver.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 PlusFix’de Bixby’i nasıl devre dışı bırakılır Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Ne yazık ki, Instagram durduruldu” “Samsung Galaxy S10 Plus’ta“ Ne yazık ki, Twitter durdu ”