Samsung Galaxy S10 Plus “Rehber durdu” hatası veriyor

“Maalesef Kişiler durdu” hata mesajı, Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızdaki varsayılan rehber yöneticisinin kilitlendiği anlamına gelir. Bu uygulama ile küçük bir sorun veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir işareti nedeniyle olabilir. Bazı sorun giderme prosedürleri yapmadan sorunun gerçekten ne olduğunu tespit etmek imkansızdır. Ancak kişisel deneyimlerime dayanarak, bu gerçekten ciddi bir sorun değil, bu da aşağıdaki prosedürleri uygulayarak bunu çözebileceğiniz anlamına gelir.

Bu makalede, Rehber’in durduğunu gösteren ve sürekli olarak durduğunu gösteren Galaxy S10 Plus ile ilgili sorunları gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları hataya neyin sebep olduğunu bulana kadar tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden aşağıdakileri okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus’ta “Kişiler durdu” hatasıyla ilgili sorun giderme

Bu, Android kullanıcısı olduğunuzda karşılaşabileceğiniz hata mesajlarından biridir. Bu, bir cihaza veya uygulamaya özgü bir sorun değildir; Android kullanıyorsanız, bu sorunu yaşama ihtimaliniz her zaman vardır. Ama merak etme, bu konuda yapabileceğin bir şey var.

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Dışarıda bırakmamız gereken ilk ihtimal, bunun sadece küçük bir üretici yazılımı sorununun veya bir aksaklığın sonucudur. Zorla yeniden başlatmayı yaparak, telefonunuzun belleğini tazelemenin yanı sıra tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklüyorsunuz. Bunun, her türlü bellenim sorununu çözmede etkili olduğu kanıtlanmıştır ve işte Galaxy S10 Plus’ınızda nasıl yapıldığı.

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı açın ve “Rehber durdu” hatasının görünüp görünmediğine bakın. Uygulamayı bu hatayla karşılaşmadan açabildiyseniz, hatayı denemek ve tetiklemek için yeni bir kişi oluşturmayı veya mevcutları düzenlemeyi deneyin. Hala açılırsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKU: Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl sıfırlanır [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Kişiler uygulamasının önbelleğini temizleme

Sistem, uygulamaların ilk kullanımdan sonra sorunsuz çalışmasını sağlamak için geçici dosyalar oluşturur. Bu dosyaların amacı budur ama bozuldukları zamanlar vardır. Bu durumda, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere performans sorunları ortaya çıkabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Rehber’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bundan sonra, “Maalesef Kişiler durdu” hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için uygulamayı açın. Varsa, uygulamanın kendisini sıfırlamanın zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Kişiler uygulamasının verilerini temizleyin

Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir ancak endişelenmeyin, kişilerden hiçbiri silinmeyecek. Ancak, işler yolunda gitmesi durumunda rehber listenizin bir kopyasını veya kopyasını oluşturmak en iyisidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Rehber’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve Tamam’a basın. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, “Rehber durdu” hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı tekrar açın. Hala devam ederse, bellenimi gidermenin zamanı geldi ama önce ayarların peşinden gidelim.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Dosyalarım durdu” göstermeye devam ediyor

Dördüncü çözüm: Tüm Ayarları Sıfırla

Bu, sorunun telefonunuzdaki bazı yanlış ayarlardan kaynaklanmadığından emin olmanızı sağlar. Bunu yaparak, cihazın ayarlarını varsayılan değerlere döndürürsünüz. Fabrika ayarlarına sıfırlama avantajlarına sahiptir, ancak bunu yaparsanız dosyalarınızdan hiçbiri silinmez.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Reset’e (Sıfırla) dokunun. Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatın.

Sıfırlamadan sonra, uygulamayı açın ve “Rehber durdu” hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görün ve sonra hala devam ediyorsa bir sonraki işleme geçin.

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Uygulamanın önbelleğini zaten sildik, ancak sorunu çözmedi, bu nedenle sistem önbelleğini silme zamanı geldi. Tıpkı bir uygulama önbelleği gibi, bozulabilir ve bu olursa, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, önbellek bölümünü silmek ve “Kişiler durdu” hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu işlemden sonra da devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKUYUN: Pandora Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bir ana sıfırlama bu sorunu ve uygulamalarla ilgili diğer sorunları çözecektir, ancak önce olası tüm çözümleri tüketmeden bu çözümü önermiyoruz. Ama bu sefer, seçeneklerin tükendiğini gösteriyor. Böylece, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturun. Bundan sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey ayarlandıktan sonra, şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu uygun şekilde ayarlayın. Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı “Rehber durdu” hatasıyla çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Netflix Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor