Samsung Galaxy S10 Plus Şarj Olmama Sorunu

Samsung Galaxy S10 Plus, şarj olmama sorunu, cihazın kendisinin yeni olduğu ancak şarj etme sorunlarının pek çok akıllı telefon kullanıcısı olduğu için yeni bir sorundur. Bazı uygulamaların veya bellenimin neden olduğu küçük bir sorun olabilir veya daha ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir.

Ancak endişelenmeyin, çoğu zaman, bu sorun gerçekten de telefonun yeni olmasına rağmen ciddi değil. Ve bu yazıda, artık şarj olmamak üzere telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunu kendi başınıza çözebileceğiniz ve sizi seyahatten mağazaya geri saklayabileceğiniz için birkaç sorun giderme prosedürü yapmanız gerekecektir. Bu yüzden, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus’ın şarj olmaması sorunu giderildi

Başlamadan önce, telefonunuzun aşırı ısınmamasına dikkat edin, çünkü onu tutmakta rahat olmadığınız bir noktaya çabuk ısınırsa, telefonu gidermeye çalışmayın. Bunun yerine mağazaya geri getirin. Ancak telefonunuzun ısınmadığını varsayarsak, Galaxy S10 Plus cihazınız şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler.

İlk adım: Şarj cihazını ve kabloyu kontrol edin

Yapmanız gereken ilk şey, kullandığınız şarj cihazının ve kablonun hala, özellikle de sorundan önce telefonunuzun iyi bir şekilde şarj edilip edilmediğini kontrol etmeleridir. Telefonunuz uzun süre suya düşürülmediyse veya suya batırılmadıysa ve sonra bu sorun başladıysa, şarj cihazı veya kabloyla ilgili küçük bir sorun olabilir.

Şarj cihazıyla ilgili olarak, içinde sıkışmış bir tür yabancı madde olup olmadığını görmek için bağlantı noktasına bakın; bu, şarj işlemini engelleyebilir. Bir cımbız kullanarak ya da limana sığabilecek kadar küçük bir şey kullanarak derhal kurtulabilirsiniz.

Kablo için, bir şeyin sıkışmış olup olmadığını görmek için her iki ucu da kontrol etmeniz yeterlidir. Yumuşak bir fırça kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz, ancak her iki ucunun da kuru olduğundan ve çarpık pim veya konektör olmadığından emin olun. Bunları kontrol ettikten sonra, işlemi engelleyen aynı şeyi aramak için Galaxy S10 Plus cihazınızın şarj portunu da kontrol etmeniz gerekir. Her şeyi kontrol ettikten sonra, bu kez çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu tekrar şarj etmeyi deneyin. Hala hayır ise, bir sonraki adıma geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus açılmıyor, işte yapmanız gerekenler…

İkinci adım: Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzda hala küçük bir batarya kalmışsa, en azından sorunu giderebilirsiniz. Yapmanız gereken bir sonraki şey, hafızasını yenilemek ve arka planda çalışan her şeyi yeniden yüklemeye zorlamak. Bu sorunla birkaç kez karşılaştım ve çok basit bir prosedürle zorla yeniden başlatmayı kullanarak onları düzelttim.

  • Ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz genellikle bundan sonra olduğu gibi yeniden başlatılır, bu sefer şarj olup olmadığını görmeye çalışın. Hala değilse, bir sonraki adımı deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. İşte bunu düzeltmek için nasıl…

Üçüncü adım: Telefonunuzu kapatın ve şarj edin

Bir telefonun ürün yazılımıyla ilgili bazı sorunları olduğu ve açık olduğunda şarj edilmediği durumlar vardır. Bu nedenle, telefonu kapalıyken şarj etmeyi denemeniz önemlidir, böylece herhangi bir girişim olmaz. Telefon kapalıysa şarj iyi olursa, sorunun ne olduğunu zaten biliyorsunuz demektir. Belki de fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bunu düzeltecektir ancak sıfırlama işlemine başlamadan önce telefonunuzun bataryayı doldurmasına izin verin.

Ancak, telefon kapalı olsa bile hala şarj olmuyorsa, sorun zaten donanımda olabilir. Hala yeterince piliniz varsa, tekrar mağazaya getirmeden önce telefonunuzu sıfırlamayı denemelisiniz. Veya kablosuz bir şarj cihazı kullanarak şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Cihaz, kablolu bir şarj cihazı kullanarak şarj etmekte sorun olsa bile, hala kablosuz çalışabilir.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!