Samsung Galaxy S10 Plus Şarj Etmiyor mu? İşte yapmanız gerekenler…

Samsung Galaxy S10 Plus şarj olmama sorunu, cihazın kendisinin yeni olduğu, ancak birçok akıllı telefon kullanıcısının şarj sorunları olduğu anlamında yeni bir sorundur. Bazı uygulamaların veya bellenimin neden olduğu küçük bir sorun olabilir veya daha ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir.

Ancak endişelenmeyin, çoğu zaman, bu sorun özellikle telefonun hala yeni olduğu kadar ciddi değildir. Ve bu yazıda, artık şarj edilmeyen telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunu kendi başınıza çözebileceğiniz ve sizi geziden mağazaya geri kazandırabileceğiniz için birkaç sorun giderme prosedürü yapmanız gerekecektir. Bu nedenle, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus’ı şarj etmeme sorunu düzeltildi

Başlamadan önce, telefonunuzun aşırı ısınmadığından emin olun çünkü rahatça tutamayacağınız bir noktaya kadar ısınırsa, telefonla sorun gidermeye çalışmayın. Bunun yerine mağazaya geri getirin. Ancak telefonunuzun ısınmadığını varsayarsak, Galaxy S10 Plus’ınız şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler.

İlk adım: Şarj cihazını ve kabloyu kontrol edin

Yapmanız gereken ilk şey, şarj cihazının ve kullandığınız kablonun özellikle telefonunuzun sorundan önce iyi şarj olup olmadığı konusunda hala çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Telefonunuz uzun süre suya düşürülmediyse veya suya batmadıysa ve bu sorun başladıysa, şarj cihazı veya kablo ile ilgili küçük bir sorun olabilir.

Şarj cihazına gelince, şarj işlemini engelleyebilecek bir tür yabancı madde sıkışıp sıkışmadığını görmek için limana bakın. Bir çift cımbız veya limana sığabilecek ve enkaz veya tüy bırakabilecek kadar küçük bir şey kullanarak hemen kurtulabilirsiniz.

Kablo için, bir şeyin takılıp takılmadığını görmek için her iki ucu da kontrol etmeniz yeterlidir. Yumuşak bir fırça kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz, ancak her iki ucun da kuru olduğundan ve eğri pim veya konektör olmadığından emin olun. Onları kontrol ettikten sonra, işlemi engelleyebilecek aynı şeyi aramak için Galaxy S10 Plus’ınızın şarj portunu da kontrol etmeniz gerekir. Her şeyi kontrol ettikten sonra, bu sefer çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu tekrar şarj etmeyi deneyin. Hala hayır ise, bir sonraki adıma geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus açılmıyor, yapmanız gerekenler…

İkinci adım: Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzda hala biraz pil kalmışsa, en azından sorunu giderebilirsiniz. Yapmanız gereken bir sonraki şey, belleğini yenilemek ve arka planda çalışan her şeyi yeniden yüklemek için yeniden başlatmaya zorlamaktır. Bu sorunla birkaç kez karşılaştım ve çok basit bir prosedürle zorla yeniden başlatmayı düzelttim.

    Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz genellikle bundan sonra olduğu gibi yeniden başlatılacak, bu kez şarj olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Hala değilse, bir sonraki adımı deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

Üçüncü adım: Telefonunuzu kapatın ve şarj edin

Bir telefonun ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunları olduğu ve açıksa şarj edilmeyeceği zamanlar vardır. Bu nedenle, telefonu kapalı durumdayken herhangi bir parazit olmayacak şekilde şarj etmeye çalışmanız önemlidir. Telefon kapalıysa iyi şarj edilirse, sorunun ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Belki fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bunu düzeltir, ancak sıfırlama işleminden önce telefonunuzun pili doldurmasına izin verir.

Ancak, telefon kapalı olsa bile hala şarj olmuyorsa, sorun zaten donanımda olabilir. Hala yeterli piliniz varsa, tekrar mağazaya getirmeden önce telefonunuzu sıfırlamaya çalışmalısınız. Veya kablosuz bir şarj cihazı kullanarak şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Cihazın kablolu bir şarj cihazı kullanarak şarj etme sorunu olsa bile, yine de kablosuz ile çalışabilir.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus Siyah Ölüm Ekranı Nasıl OnarılırSamsung Galaxy S10 Plus’ınız ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ederse ve şarj olmuyorsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S10 Plus Sıfırlama Kılavuzu: Yazılım Sıfırlama, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, Ağ Ayarları Sıfırlama