Samsung Galaxy S10 Plus ses yok [sorun giderme kılavuzu]

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahipleri cihazlarının sesinin olmadığını bildirdi. Bu problem zaman zaman olur, ancak ciddi bir problem olması gerekmez. Yapmanız gereken tek şey, cihazınızdaki sesi yeniden elde etmek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulamak.

Bu yazıda, sesi olmayan veya ses sorunu olan Galaxy S10 Plus’ınızı sorun gidermede size yardımcı olacağım. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Sesi olmayan Galaxy S10 Plus’ta sorun giderme

Geçmişte birkaç kez bu sorunla karşılaştık ve çoğu zaman sadece bazı küçük sorunlar ortaya çıktı. Bununla birlikte, Galaxy S10 Plus’ınızı ses çıkarmadan düzeltmek için yapmanız gerekenler burada.

İlk çözüm: Yalnızca geçici bir ürün yazılımı sorunu olmadığından emin olun

Hatalar zaman zaman meydana gelir ve bu durumlardan sadece biri olabilir. Böylece, yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Telefonunuzun belleğini tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir.

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, herhangi bir parçayı çalmaya çalışın, Youtube videosu izleyin ve sesin tamamen açıldığından emin olun. Telefonunuzda hala ses yoksa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Nova Launcher Samsung Galaxy S10 Plus çökmesini devam ediyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın

Telefonunuzun sesini değiştirebilecek uygulamalar var. Bu noktada, bunun üretici yazılımıyla ilgili bir sorun mu olduğunu yoksa bir uygulama tarafından mı oluşturulduğunu bilmiyoruz. Bellenimi gidermeden önce bu olasılığı ekarte etmemiz gerekir.

S10 Plus’ınız bu moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, bu soruna yüklediğiniz uygulamalardan biri neden olmuşsa, bu modda telefonunuzda ses olması gerekir. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuzda ses varsa veya bu moddayken sesi normal şekilde çalarsa, soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Telefonunuzda daha fazla sorun gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Galaxy S10’unuz bu modda bile ses çıkarmıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Artı Ölüm Sayı Siyah Ekranı nasıl düzeltilir

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Sese gelince, bunun daima yanlış bir ayar meselesi olması mümkün. Bu noktada, sorunun gerçekten ne olduğunu bulmak için nereye bakacağımızı bilmiyoruz. Bu nedenle, yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Galaxy S10’unuzdaki tüm ayarları sıfırladıktan ve hala sesi yoksa, bir sonraki çözüme geçmeniz gerekir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Telefon durdu” hatasını gösteriyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gerekli olacaktır. İlk üç prosedürü tamamladıysanız ve telefonunuzda hala ses yok veya ses sorunu varsa, yapacak hiçbir şey kalmaz. Bir ana sıfırlama, yazılımla ilgili sorunları çözecektir ve bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle sesi yoksa, sıfırlama işleminden sonra düzeltilmesi gerekir. Ancak, sıfırlama işleminden sonra sorun devam ederse, bunun donanımla ilgili bir sorun olduğunu varsaymak güvenlidir.

Sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun, böylece hiçbirini kaybetmezsiniz. Yedeklemeden sonra, google ve samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Bunları yaptıktan sonra, sesli olmayan Galaxy S10’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu kurun ve hala ses yoksa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya veya mağazaya getirin. Umarım bu sorun giderme kılavuzu size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.