Samsung Galaxy S10 Plus Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Siyah Ekran Ölüm (BSoD) sorunu, cihazınızın ne kadar güçlü olduğuna bakılmaksızın zaman zaman ortaya çıkar. Yeni Samsung Galaxy S10 Plus bile bunu deneyimleyebilir, çünkü telefonunuzun ekranı bozan veya uzun süre suya batırılmadığı sürece, genellikle yazılımla ilgili bir sorun olur.

Birçoğunun bunun bir donanım sorunu olduğuna inandığının aksine, değil. Aslında, sadece birkaç işlem yaparak telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Bu, geçen yıl Galaxy S9 kullanıcıları tarafından bildirilen yaygın sorunlar arasındaydı, bu yüzden zaten birkaç kez karşılaştık. Bu yazıda, kullanabileceğiniz en etkili çözümünüzü paylaşacağım, bu nedenle bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.


Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, cihazımıza göz atmayı deneyin.sorun giderme sayfasıçünkü bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldık. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa,anketve bize ulaşmak için gönder tuşuna basın.

Ölümün Siyah Ekranı ile Galaxy S10 Plus Sorun Giderme

Bir ürün yazılımı çökmesi genellikle bu sorunun yaygın nedenidir. Telefon kendi kendine kapanabilir ve açma / kapatma tuşunu basılı tuttuğunuzda yanıt vermeyebilir. Şarj cihazına bağlasanız bile yanıt vermeyecektir. Ama biliyor musun? Aşağıdaki yordamları uygulayarak bunu düzeltebilirsiniz …

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatmayı deneyin

Bu, simüle edilmiş bir pil çekme prosedürüdür ve aslında böyle sorunları çözmede çok etkilidir. Telefonunuzun pil bağlantısını kesmesini simüle etmek için bir düğme kombinasyonunu basılı tutmanız yeterlidir. Bataryayı telefonunuzdan çıkarmanızla aynıdır, sadece Galaxy S10 Plus’ınızın çıkarılabilir olmayan bir bataryası vardır. Yapmanız gerekenler:

    Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Çoğu zaman, bu prosedür cihazınızın yanıt vermesini sağlamak için yeterlidir. Değilse, aynı prosedürü birkaç kez daha deneyin ve hala yanıt vermiyorsa, şunu deneyin:

    Önce ses azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz gitmesine izin vermeyin. Basılı tutarken güç tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Sadece bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanıyorsa, telefonunuzun zaten önyükleme yapıyor olması gerekir. Ancak, hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ınız ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ederse ve şarj olmazsa ne yapmalı

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve zorla yeniden başlatın

Telefonunuzun pili bittiğinde, güç tuşunu ne kadar basılı tutarsanız tutun yanıt vermemesi doğaldır. Ancak, telefonun pili bitmesine izin verdiğinizde, bazı hizmetler bazı donanım bileşenleri ile birlikte düzgün kapatılmayabileceğinden, sistemin çöktüğü zamanlar vardır. Bu olduğunda, her ikisinin de yanıt vermeyen bir cihazla sonuçlanan birkaç sorunla zaten ilgileniyorsunuz. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Galaxy S10 Plus’ınızın orijinal güç adaptörünü çalışan bir güç kaynağına takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Şarj simgesinin ekranda görünüp görünmediğine bakılmaksızın 10 dakika kadar şarj cihazına bağlayın. Bundan sonra, telefon şarj cihazına bağlıyken hem ses kısma hem de güç tuşlarını aynı anda 10 saniye basılı tutun.

Bu prosedürler bu tür bir sorunu çözmek için fazlasıyla yeterlidir. Bununla birlikte, telefon bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya getirmeniz gerekecektir. Donanımda gerçekten bir sorun varsa, yenisiyle değiştirilebilir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus Sıfırlama Kılavuzu: Yazılım Sıfırlama, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı Güvenli Modda çalıştırma Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı Fabrika Ayarlarına SıfırlamaSamsung Galaxy S10 Plus’ınızı Nasıl Sert Sıfırlama veya Master Sıfırlama