Samsung Galaxy S10 Plus “Telefon durdu” hatasını gösteriyor

“Ne yazık ki, Telefon durdu” hata mesajı, Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki varsayılan telefon uygulamasının bir nedenden ötürü kilitlendiği anlamına gelir. Çoğu zaman uygulama ile ilgili küçük bir sorundan kaynaklanıyor ancak bunun önceden kurulmuş ve çekirdek bir uygulama olduğu gerçeğini göz önüne alarak daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir işareti olduğu zamanlar da var. Ancak üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, bu sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu yazıda, “Telefon durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy S10 Plus cihazında sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu hatanın neden ortaya çıktığını belirleyene kadar her olasılığı ekarte etmeye çalışacağız ve umarım onu düzeltebiliriz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biri ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız ediliyorsa, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ı “Telefon durdu” hatası ile sabitleme

Bazı servislerin çalışmayı durdurduğu ve bellenimden veya uygulamalardan birinin çökmesine neden olabilecek zamanlar olduğu için uygulama çökmeleri gerçekten ciddi sorunlar değildir. Söylemeye gerek yok, bu sorunu kendi başınıza bir mağazaya gitmeden veya mağazaya geri dönmeden çözebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı temel sorun giderme prosedürlerini yerine getirmeniz gerekecektir ve işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Aşağıdaki sorun giderme yordamlarından herhangi birini yapmadan önce, bu sorunla ilgili yapabileceğiniz en iyi şey, özellikle de bu sorun açık bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamaktır. Bunun nedeni, bellenim ile ilgili küçük bir sorun veya hatta sadece bir aksaklık olabilir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek, tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir ve işte bunu nasıl yapacağınız:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihaz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, “Telefon durdu” hatasının hala çöküp çökmediğini görmek için Telefon uygulamasını açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı Güvenli Modda Çalıştırma

İkinci çözüm: Telefonun önbelleğini temizleme

Telefonun sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından kullanılan önbellek bozulmuş olabilir. Bu olduğunda, uygulama çökebilir ve bu durumda, Telefonun hatayı durdurduğunu anlarsınız. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. Telefon bul ve dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, telefonu kullanmayı deneyin ve Telefonun durma hatasının hala gösterilip gösterilmediğine bakın ve hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Telefon uygulamasının veri dosyalarını silin

Bunu yapmak, Telefonu varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürür. Bu sadece bir uygulama sorunu ise, o zaman bu prosedür sorunu çözebilecek. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız videolarınızdan ve resimlerinizden hiçbiri silinmez. Yalnızca varsayılanlara geri döndürülecek ayarlar. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun. Telefon bul ve dokunun. İşlemi onaylamak için Verileri temizle ve Tamam’a dokunun.

Belleği yenilemek için bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, Telefonun durup durmadığını hala gösterip göstermediğini bilmek için Telefonu açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bu hata giderme yöntemini uygulamanız önemlidir, çünkü Telefon hatası durdu, bozuk bir sistem önbelleğinin bir sonucu olabilir. Bu prosedürün yapılması eski önbelleği silecek ve yenisiyle değiştirecektir ve bu uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere herhangi bir ürün yazılımı sorununu çözmede en etkili prosedürlerden biri olmuştur. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı açmayı deneyin ve Telefonun durduğunu görünüp görünmediğini kontrol edin ve hala devam ediyorsa bir sonraki çözümü deneyin.

Beşinci çözüm: Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gereklidir. Telefonu, varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirecektir, çünkü uygulama çökmesinin ciddi bir bellenim sorununun bir sonucu olması çok olasıdır. Sıfırlama, ürün yazılımıyla ilgili sorunları çözebilmelidir. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyası oluşturulduğundan emin olun, çünkü hepsi silinecek. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Telefonun durduğunu gösteren Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Gmail, Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus’ta donmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus nasıl donuyor?