Samsung Galaxy S10 Plus Wifi Bağlanma Sorunu

Bu, şebekeyle veya telefonunuzla ilgili bir sorun olsa da, Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızın bağlanmak için kullandığı WiFi ağına bağlanmayacağı zamanlar vardır. Tecrübelere dayanarak, böyle bir sorun gerçekten ciddi bir sorun değil. Bazen aniden ortaya çıkar ve hızla kaybolur. Ancak daha fazla belaya veya rahatsızlığa neden olduğu durumlar da vardır.

Bu yazıda, artık bir WiFi ağına bağlanmayacak olan Galaxy S10 Plus’ınızı nasıl gidereceğinizle ilgili size rehberlik edeceğim. Geçmişte benzer sorunları çözmek için kullandığımız çözümleri, bu tür bir sorunun S9 ve S8 kullanıcılarının çoğunu rahatsız ettiği zaman sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan mahrum kalmışsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen bazı sorunların çözümlerini zaten sağladık, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10’u tamir etmek WiFi sorununa bağlanmayacak

Ağla ilgili sorunlar yaygındır, ancak bu kadar ciddi değildir. Aslında, özellikle bir WiFi sorunu varsa, genellikle normal yeniden başlatma işlemini gerçekleştirerek bunları düzeltebilirsiniz. Telefonunuzun tekrar kusursuz çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz şeylerin bir listesini hazırladık. İşte nasıl…

İlk çözüm: Galaxy S10’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Dediğim gibi, normal bir yeniden başlatma, geçmişte karşılaştığımız benzer sorunlarda olduğu gibi bu sorunu çözebilir. Ancak bu sorun giderme kılavuzunda, benden yapmamı istediğim bir şey var, bu normal yeniden başlatmadan çok daha etkili ve bu da Zorla Yeniden Başlatma. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Doğru yapıldığında, telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır, ancak hafızası yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir.

Bu çok basit bir işlemdir ancak bunun gibi belirgin bir neden olmadan ortaya çıkan sorunların üstesinden gelmede çok etkilidir. Ancak, telefon hala WiFi ağına bağlanamıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus Şarj Edilemiyor mu? İşte yapmanız gerekenler…

İkinci çözüm: Ağ cihazlarını yeniden başlatın

İlk çözümde, sorunun sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu olma olasılığına odaklandık, ancak burada ağ donanımınızın sorunla bir ilgisi olup olmadığını görmeye çalışmamız gerekiyor. Yönelticinizi veya modeminizi yenilemeniz ve bunları kapatmanın en iyi yoludur.

Bu nedenle, ağ ekipmanınızı fişten çekin ve bir veya iki dakika boyunca uzak tutun. Ondan sonra tekrar takın ve tekrar aktif hale gelmelerini bekleyin ve tekrar bağlanmayı deneyin. Sorunlarınız varsa WiFi ağınız size aitse. Genel bir ortak noktaya bağlanmaya çalışıyorsanız ve bu sorunu yaşıyorsanız, ağın şifresini zaten değiştirmiş olabilirler. Sorunun gerçekten şebeke veya telefonunuzda olup olmadığını öğrenmek için başka bir cihaz kullanarak bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bazı problemleri olan telefon olduğu anlaşılıyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü çözüm: Ağı unut ve alanı yeniden tara

Zorunlu yeniden başlatma ve ağ cihazlarının güç döngüsü, telefonunuz ve ağ arasındaki bağlantıyı çoktan yenilemiş olmalıydı, ancak ne yazık ki, telefonunuz hala bağlanamıyor. Dolayısıyla, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzdaki mevcut ağ profilini silmek veya silmek için şebekeyi “unutmak”. Ardından telefonunuzun bölgeyi yeniden taramasına izin verin. Bundan sonra, telefonun aynı şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve bu noktada, sorunun giriş bilgilerinde olup olmadığını söyleyebilmeniz gerekir. Sadece bildiğiniz şifreyi girin ve cihaz geçemez, bu bir kimlik doğrulama problemidir.

Bu durumda, ağ size aitse, ağınızın şifresini görüntülemek veya değiştirmek için yönlendiricinizin ağ geçidine gidebilirsiniz. Halka açık bir sıcak nokta ise, kuruluş sahibinden şifreyi isteyebilirsiniz.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus açılmıyor, işte yapmanız gerekenler…

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak, şebekeyle ilgili sorunları çözecektir. Bu gibi sorunlara gelince, bu en etkili çözümlerden biridir. Bu prosedürle ilgili iyi bir şey, dosyalarınızı veya verilerinizi yedekleme konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır, çünkü bunların hiçbiri silinmez ve yapılması oldukça kolaydır. İşte nasıl:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu işlemi tamamladıktan sonra, aşağıdaki değişiklikler meydana gelecektir:

 • Saklanan Wi-Fi ağları silinecek.
 • Eşleşmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 • Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacaktır.
 • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlama ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 • Şebeke seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Bir nedenden ötürü, sorun bundan sonra bile devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

Beşinci çözüm: Dosyaları yedekleyin ve telefonu sıfırlayın

Sizi temin ederim ki, sorun bir donanım sorunundan kaynaklanmadığı sürece, sıfırlamanın sorunu çözebileceği anlamına gelir. Geri kalan her şey sorunu çözemediğinden, sıfırlama hazırlığı sırasında önemli dosyaları ve verileri yedeklemeye zaman ayırın. Sıfırlamadan sonra herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için Google Kimliğinizi ve şifrenizi bildiğinizi kontrol edin veya yedeklemeden sonra daha da iyisi, telefonunuzdan kaldırın. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, ana sıfırlamayı yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!