Samsung Galaxy S10 Plus Yavaşlama Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S10 Plus’ınız yavaş çalışıyor gibi görünüyorsa, sorun özellikle telefonun oldukça yeni olması ve bugün piyasada bulunan en güçlü akıllı telefon olması nedeniyle çok küçük bir sorun olabilir. Ancak, şimdi ve sonra her zaman sorunlar oluyor ve indirdiğiniz bazı uygulamalar veya oyunlardan kaynaklanıyor olabilir veya bazı hizmetler bilinmeyen bir nedenden dolayı çalışmayı durdurmuş olabilir.

Performans sorunları oldukça yaygındır, ancak bazı donanım veya sıvı hasarlarından kaynaklanmadıkları sürece düzeltmeleri çok kolaydır. Bu yazıda, çok yavaş çalışmaya başlayan ya da halsizleşen yeni Galaxy S10 Plus’ınızı gidermede size yardımcı olacağım. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer semptomlar yaşıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus yavaş çalışıyor

Galaxy S10 Plus gibi güçlü bir telefonun neden aniden durgunlaştığını belirleyebilmek için birbiri ardına olasılığını ekarte etmemiz gerekiyor. İşte bu sorunu denemek ve çözmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonu Güvenli Modda çalıştırın ve

Tamam, bu bir çözüm değil, karşılaştığınız durgunluğun bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek için yapmanız gereken çok önemli bir prosedür. Telefon bu moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, bu uygulamalardan biri suçluysa, bu modda telefonunuz düzgün çalışmalıdır. Ve eğer durum buysa, sorunu çözmek oldukça kolaydır; yalnızca uygulamalarınızdan hangisinin soruna neden olduğunu bulmanız ve sıfırlamanız veya kaldırmanız gerekir.

Bir uygulamayı sıfırlamak ve / veya kaldırmak çok kolaydır. En zorlu bölüm, uygulamanın hangisinin telefonunuzu bu kadar yavaş çalıştırdığını gösteriyor. Ancak en azından, daha karmaşık bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden bu sorunu çözme ihtimaliniz büyük. İşte telefonunuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu bırakın.

Öte yandan, telefonunuz bu modda hala yavaşsa, sorun ürün yazılımı ile ilgili olabilir. Bir sonraki adıma geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ‘Facebook durdu’ hatasını göstermeye devam ediyor

İkinci çözüm: Tüm Ayarları Sıfırla

Bu prosedürleri yapmanız zorunludur, çünkü sorunun nedeninin bazı yanlış ayarlar olması da mümkündür. Bunu yapmak, telefonunuza yalnızca fabrika ayarlarına sıfırlama gibi olacaktır; ancak hiçbir dosya ve veri silinmeyecektir. Bazı ayarlar değiştikten sonra ortaya çıkan sorunları çözmede çok etkilidir. Herhangi bir telefon özelleştirmesi atılır, ancak indirilen uygulamaların kişisel verileri ve ayarları etkilenmez.

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ayarları sıfırla öğelerine dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 6. Ayarların sıfırlanması için cihaz yeniden başlatılır.

Telefon yeniden başlattıktan sonra aktif hale geldiğinde, durgunluğun kaybolup kaybolmadığını test etmeye çalışın. Doğal olarak, telefonunuz bu işlemden sonra daha iyi çalışmalıdır, ancak sorun devam ederse, bir sonraki yordama geçmeniz gerekir.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Öncelikle, sadece sistem önbelleğini silmekle kalmayacak, yenisiyle değiştirilmiş olacak. Sistem, bir sonraki açılışında kullanabileceği bir önbellek oluşturacaktır. Telefonunuzu daha sorunsuz ve daha hızlı çalıştırmasını sağlayan önbellekler çok önemlidir, ancak bozuldukları zaman, bunun gibi performans sorunları da ortaya çıkabilir. Bu nedenle, önbelleği zaman zaman silmeniz önerilir, böylece yenisiyle değiştirilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 4. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 5. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. Evet , onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 8. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun önbelleği yeniden oluşturması biraz zaman alacağından önyüklenmesini bekleyin. Aktif hale geldikten sonra, yavaş çalışıyorsa telefonunuzu test edin. Hala devam ederse, sıfırlama gereklidir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ekran titriyor. İşte yapmanız gerekenler…

Dördüncü çözüm: Dosyaları ve verileri yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yavaş çalışan Galaxy S10 Plus, sistem veya bellenimdeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Diğer tüm prosedürler sorunu çözemediğinden, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamaktır. Ayarlar’ın açılması ve sıfırlama menüsüne gitmesinin sonsuza kadar sürebileceğini anlıyorum, bu yüzden telefonu kurtarma modunda sıfırlamanız gerekiyor. Ancak, gerçekte sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Telefonu bilgisayara bağlayabilir ve dosyaları SD kartınıza kopyalamak için aşırı derecede yavaşsa kaybetmek istemediğiniz dosyaları sürükleyip bırakabilirsiniz.

Yedeklemeden sonra, sıfırlandıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın. Her şey hazır olduğunda ana sıfırlamayı yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!