Samsung Galaxy S10 Plus yavaş performansla nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst seviye akıllı telefonunuz yavaş performans göstermeye başladığında ya da halsiz hale geldiğinde, telefonunuzda fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri göstermediği sürece, neredeyse bir bellenim sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Bu tür bir sorunun özellikle ağır veya grafik yoğun oyunların bazı uygulamalardan kaynaklandığı zamanlar da vardır. Bu sorunun neyle ilgili olduğunu bilmenin en iyi yolu cihazınızdaki sorunları gidermektir.

Bu yazımda, yavaş yavaş Samsung Galaxy S10 Plus ile ilgili sorunların giderilmesinde size yol göstereceğim. Her olasılığı düşünmeye çalışacağız ve nedenini bir çözümü formüle edebileceğini belirleyene kadar tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ta yavaş performansla sorun giderme

Telefonunuz yavaş çalışmaya başladıysa, her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Telefonunuzda sorun gidermede, böyle bir sorunun neden ortaya çıktığını bilmeniz gerekir. Söylendiği gibi, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve telefonu yeniden başlatmaya zorlayın

Arka planda çalışan birçok uygulama olduğunda, telefonunuzun durgun ve yavaş olacağını fark edebilirsiniz. Çünkü bu uygulamalar, kullanmıyor olsanız bile hala CPU ve RAM kullanıyor. Hepsini kapatın, telefonunuz daha hızlı çalışabilir. Son tuşuna ve ardından Tümünü kapat’a dokunun. Bunu yaptıktan sonra, hafızasını yenilemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma tuşunu basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihaz aktif hale geldiğinde, telefonunuzu kullanmaya devam edin ve yavaş bir performans gösterip göstermediğini bilmek için yakından izleyin. Hala halsizse, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ı kapattı ve yanıt vermiyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli moddayken gözlemleyin.

Telefonunuzun yavaş çalışmasını sağlayacak üçüncü taraf uygulamaları vardır. Bunlardan biri olup olmadığını öğrenmeniz ve bunu yapmanız için tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için Galaxy S10 Plus’ınızı güvenli modda çalıştırmanız gerekir. Bunu yapmanız önemlidir çünkü düşük performansın uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını size derhal söyleyecektir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırma şekli:

    Güç seçenekleri görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod görünene kadar Kapat seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Telefonunuz açılırken, ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod metnini görürsünüz.

Telefonunuzu kullanın ve hala düşük performans gösterip göstermediğini bilmek için bu moddayken gözlemleyin. Hala halsizse, bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Telefonunuzun düşük performans göstermesinin sebebi, sistem önbelleğinin bozulmuş olması olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, önbelleği silmek, yenisiyle değiştirilecek. Telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatarak başarabilir ve önbellek bölümünü oradan silebilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna girer ve bir kez mavi ve sarı metinlerle siyah ekrana ulaştığında, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Önbellek bölümünü sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra, cihazınızın hala düşük performans gösterip göstermediğini bilmek için gözleminize devam edin, çünkü hala çalışıyorsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

DA OKUYUN: Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza çarpmaya devam ederse ne yapmalı?

Dördüncü çözüm: Master S10 + ‘ınızı sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz hala halsiz ya da düşük performans gösteriyorsa, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Bu gibi sorunları çözmeye gelince, sıfırlama işlemi kesinlikle cihazınız için tekrar doğru yapacaktır. Ancak, özellikle telefonunuzun dahili deposuna kaydedilmiş olanları silineceği için önemli dosya ve verilerinizin yedeğini almanız gerekir. Bunları SD kartınıza veya bilgisayarınıza taşıyabilir veya buluta yükleyebilirsiniz. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. İşte ana telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna girer ve bir kez mavi ve sarı metinlerle siyah ekrana ulaştığında, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı yavaş performansla düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını gösteriyor. Galaxy S10 Plus “internet kullanılamayabilir” hatasını nasıl giderir? Wifi kullanırken Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızla ne yapmalı