Samsung Galaxy S10 Plus’ı kapatın ve yanıt vermiyor

Samsung Galaxy S10 Plus, bugün piyasada bulunan en güçlü akıllı telefonlardan biri ama problemsiz ve hatasız değil. Aslında, cihazın bazı sahipleri, birimlerinin kapandığını ve bundan sonra artık cevap vermeyeceğini söyleyerek bizimle temasa geçti. Açma / kapatma tuşunu ne kadar basılı tutarlarsa tutun, telefon yanıt vermiyor.

Firmware ve güç sorunları zaman zaman ortaya çıkar ve donanımla ilgili sorunlar gibi görünseler de, gerçekte, telefonun herhangi bir belirtisi olmaması koşuluyla, kendi başınıza çözebileceğiniz oldukça küçük problemlerdir. fiziksel veya sıvı hasarı. Bu yazıda, kapatılan ve artık yanıt vermeyen Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Yani bu yazı size yardımcı olabilir gibi okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Kapatılan ve yanıt vermeyen Galaxy S10 Plus’ta sorun giderme

Herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasar belirtisi olmaması koşuluyla, telefonunuzu tekrar çalıştırmak için yapmanız gereken sadece birkaç prosedür vardır. Çoğu zaman, bu sorun ortaya çıktığında, sadece yanıt vermeyen bir telefona neden olabilecek bir ürün yazılımı çökmesi nedeniyle ortaya çıkıyor, ancak bu ciddi bir sorun değil. Yani, işte yapmanız gereken şeyler…

İlk çözüm: Yeniden başlatmaya zorla

Yapmanız gereken ilk şey budur ve telefonunuzu tekrar hayata döndürmek için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Batarya çekme prosedürüne aşina iseniz, sık sık askıya alınabilen bataryaları olan telefonlara yaparız, zorla yeniden başlatma, karşılığıdır ancak bataryayı çıkartılamayan bataryalarla telefona yaparız.

Bunu yapmak telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki tuşa da 15 saniye boyunca basılı tutun veya cihaz ekranda S10 + logosunu gösterene kadar.

Telefonunuz logo kadar ileri gidebiliyorsa, başarılı bir şekilde açılmasını bekleyebilirsiniz. Sonuçta, burada yapmaya çalıştığımız şey, telefonunuzun yanıt vermesini ve önyüklemesini sağlamaktır. Ancak, birkaç denemeden sonra cihazınız hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza çarpmaya devam ederse ne yapmalı?

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzun bataryasının bitmesi ve boşalmış bir bataryaya sahip olmanın gerçekten bir sorun olmaması durumunda, güç kesintisi nedeniyle kapanmadan önce cihaz yazılımının çökmesine neden olabilecek zamanlar vardır. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir telefona neden olan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. Ancak cihazınızı hala yanıtlayabildiğinden endişelenmeyin. İşte böyle yapılır:

    Orijinal şarj cihazını çalışan bir prize takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj işaretini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, 10 dakika kadar şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 15 saniye basılı tutun.

Telefonunuz bundan sonra açılırsa, sorun giderilir ancak gelecekte tekrar yaşanmayacağının garantisi yoktur. Ama en azından hayır, telefonunuz tekrar tepkisiz kalırsa ne yapacağınızı biliyorsunuzdur.

Bu sorun sık sık meydana gelirse, telefonunuzu muhtemelen bir üretici yazılımı sorunu olduğu için sıfırlamanız en iyisidir. Sadece sıfırlamadan önce önemli dosya ve verilerinizin yedeğini alabileceğinizden emin olun. Ardından, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç düğmeyi de bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna geçmeye devam edecek ve başarılı olduktan sonra sıfırlama işlemine devam edebilirsiniz. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    WifiBixby Voice kullanırken hata giderildi Galaxy S10 Plus “internet kullanılamayabilir” hatası nasıl düzeltilir Hata Samsung Galaxy S10 Plus’da gösterilmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatası göstermeye devam ediyor