Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza SIM ve microSD kartlar Takma veya Çıkarma

Yeni Samsung Galaxy S10 Plus cep telefonunuzun microSD kartla paylaştığı bir nano SIM kartı bulunuyor. Söylemeye gerek yok, SIM kartınızı çıkardığınızda, SD kart da sökülecek ve tam tersi olacaktır. Telefonunuz açıkken bu kartlardan herhangi birini takarken veya çıkarırken, birleştirilmiş kart tepsisini çıkarmadan veya çıkarmadan önce, SD kartınızdaki veri kaybına neden olabileceğinden veya SIM kartın kendisine zarar verebileceğinden kesinlikle kapatmanızı öneririz. .

Bu yazıda, nano SIM ve SD kartlarını telefonunuza takıp çıkarmanız konusunda size rehberlik edeceğim. İşlem, kart tepsisini çıkarmak için iğne deliğine yerleştireceğiniz kart çıkarma aletinin yardımı ile gerçekleştirilecektir. Okumaya devam edin, böylece bu şeyleri yeni cihazınızda nasıl yapacağınız konusunda yönlendirileceksiniz.

Öğreticimize geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm ararken bu yazıyı bulursanız, o zaman bu cihazla ilgili en yaygın sorunların bir kısmına değindiğimiz için Galaxy S10 Plus Yardım Kılavuzları sayfamızı ziyaret edin. Sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Sizinkine benzer sorunları bulun ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Başka sorunlarınız varsa ve hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus öldü ve geri dönmeyecek

SIM ve SD kartları takma / çıkarma

Aşağıdaki adımları yapmadan önce, SIM kartınızın zarar görmesini veya SD kartınızın bozulmasını önlemek için telefonunuzu kapatmanızı öneririz.

  1. Kombine nano SIM / microSD kart tepsisini cihazınızın üst kısmına yerleştirin.
  2. Aygıt kapalıyken, kart yerleştirme / çıkarma aracını kart tepsisinin iğne deliğine bastırın ve tepsi serbest kalana kadar içeri doğru bastırın.
  3. Kart tepsisini yuvasından dışarı kaydırın.
  4. Nano SIM veya microSD kartı tepsinin içine veya arkasından altın temas noktaları telefonun arkasına bakacak şekilde takın veya çıkarın.
  5. Kombine nano SIM / microSD kart tepsisini yerine oturana kadar yerine oturuncaya kadar bastırarak yerine oturduğundan emin olun.

Ve işte bu kadar! Artık telefonunuzu tekrar açabilirsiniz; şebekeye bağlanmaya başlar. SD kart ile ilgili olarak, yeni algılanan kartı formatlamanız istenebilir. Tabii, SD kartı telefonunuza ilk kez taktıysanız.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus yavaş çalışıyor. İşte yapmanız gerekenler…