Samsung Galaxy S10 üzerinde Google Play Store hatası 963 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10’un bazı sahipleri, “App hata nedeniyle indirilemedi” hata mesajından şikayet ediyorlardı. (963), ”veya aynı zamanda 963 hatası olarak da bilinir, Play Store’dan bir uygulamayı güncellemeye ve yüklemeye çalıştıklarında sıkça ortaya çıkmışlardır. Genellikle, ürün yazılımıyla ilgili bir sorun varsa veya Play Store’da bir sorun varsa, S10 kullanıcıları bu tür bir sorunla karşılaşır.

Çoğu zaman bu sadece küçük bir konudur, bu da telefonu mağazaya getirmek zorunda kalmadan kendi başınıza çözebileceğiniz anlamına gelir. Tek yapmanız gereken bazı temel sorun giderme işlemlerini yapmak ve tekrar 963 hatasıyla ilgili endişelenmenize gerek kalmadan telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 963 ile Galaxy S10 sorunlarını giderme

Bu sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin asıl amacı, asıl sorunu belirlemek ve 963 numaralı hatadan kurtulabilmemiz için bir çözüm formüle etmektir. Geçmişte bir kaç kez benzer sorunlarla zaten karşılaştık ve bu sorunlardan birinin sizi temin ederim. Bu yazıdaki sorunu çözebileceksiniz. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler…

İlk Çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Olası bir uygulama veya ürün yazılımı ile ilgili sorunu giderirken, zorunlu yeniden başlatma ile başlamak en iyisidir. Telefon hafızanızı tazeleyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Her türlü küçük üretici yazılımı sorununa karşı çok etkilidir ve bu, dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleme veya mağazaya gitme zorluğundan kurtarmanıza neden olabilir. İşte böyle yapılır:

  Ses Düzeyi düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca bir arada basılı tutun veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun .

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, Play Store’u başlatın, 963 hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Nasıl Galaxy S10 Samsung Ödeme düzeltmek açılır | Samsung Pay popup açılır görünmeye devam ediyor

İkinci Çözüm: Play Store Uygulamanızı Sıfırlayın

Telefonunuzda 963 numaralı hata kodunun oluştuğunu göz önünde bulundurmanız gereken bir başka faktör de, uygulamanın önbelleği ve verilerinin bozulmuş olmasıdır. Play Store’unuzu sıfırlamak, tüm önbelleğini ve verilerini silerek uygulamayı fabrika varsayılanlarına geri döndürmemiz gerektiği anlamına gelir. Endişelenmeyin, bu yöntem özellikle uygulamayla ilgili konularda çok etkilidir. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Önbelleği ve verileri temizlemeyi tamamladığınızda, Play Store’unuzu başlatın ve herhangi bir uygulamayı güncellemeyi veya indirmeyi deneyin ve işlem sırasında 963 hatasının görünüp görünmeyeceğini görün. Eğer öyleyse, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin.

Önce Google hesabınızı düzgün bir şekilde ayarlamadan Google Play Store’dan bir uygulama indiremezsiniz. Bu sorunun hesabın neden olduğu sorunlardan kaynaklanması da mümkündür, ancak sebebini tam olarak belirleyemiyoruz. Ancak bunu reddetmenin en iyi yolu, hesabınızı telefonunuzdan kaldırmaktır. Ancak bundan önce, önemli verilerinizin yedeklenebilmesi için önce telefonunuzu senkronize ettiğinizden emin olun. Bundan sonra, hesabınızı kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun. Belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuz başarıyla başlatıldıktan sonra, aşağıdaki adımları izleyerek Google hesabınızı tekrar ekleyin:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. PIN, Şifre veya Kalıp gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarladıysanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Devam etmek için, Hizmet ve Gizlilik Şartlarını inceleyin. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı incelemek için uygun bağlantıya ve dile, ardından tamamladığınızda Kapat (en altta) düğmesine dokunun. Sunulduğunda, açmak için Google Drive’a yedekle düğmesine, ardından Kabul Et düğmesine dokunun.

Google hesabınızı eklemeyi tamamladığınızda, Google Play Store’u başlatın ve 963 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S10 Google Play Store hatası 921 düzeltmek için nasıl

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bir ana sıfırlama bu sorunu çözebilir, ancak bunu yapmadan önce sistem önbelleğini silmeyi denemek en iyisidir, böylece yenisiyle değiştirilir. Mesele şu ki, sistem önbelleği bozulduğunda, aslında zaman zaman ortaya çıkan, çeşitli hataların yanı sıra performans sorunları da ortaya çıkabilir. Burada durum böyle olabilir. Bu nedenle, önbellek bölümünü silmek için önce şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, 963 hatasının hala sizi rahatsız edip etmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, sıfırlama gerekli değildir.

Dördüncü Çözüm: Bir yedekleme oluşturun ve telefonunuzu sıfırlayın

Tüm prosedürler sorunu çözemediğinde, sıfırlama yapmak son seçeneğiniz olmalıdır. Bu, tüm önemli dosya ve verilerinizin yanı sıra cihazınızda 963 hatasına neden olabilecek hataları siler. Bu nedenle, sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Onları SD kartınıza taşıyabilir veya buluta kaydedebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Umarız 963 numaralı Play Store hatası tarafından tahrif edilen Samsung Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.