Samsung Galaxy S10 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Wi-Fi sorunlarını nasıl çözeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Nasıl yapılacağını göstermek için bazı basit adımları paylaşacağız. Wi-Fi ile bağlantı kuramıyorsanız veya bağlantı kopmaya devam ederse, bu adımlar sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur ve işleri en kısa sürede doğru yolda tutar.

Ayrıca bakınız: Wi-Fi’ye bağlanmayacak bir Android nasıl düzeltilir (tüm değişkenlerde)

Samsung Galaxy S10 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Uçak Modunu Değiştir

Sorun gidermeye bazı temel adımlarla başlayalım. Bazen, Samsung Galaxy S10 Wi-Fi sorunlarını gidermek için Uçak / Uçuş moduna geçmek kadar basittir. İki parmağınızı ekranın üstüne koyun ve Hızlı Ayarları açmak için aşağı kaydırın. Açmak için Uçak kipini bulup dokunun, birkaç saniye bekleyin ve tekrar kapatın.

Güç Tasarruf Modunu Kapat

Güç Tasarrufu modu, cihazınızın pil ömrünü uzatabilir, ancak bazı uygulamaların performansını düşürebilir. Örneğin, Enerji Tasarrufu modu etkinken artık e-postalardan ve uygulamalardan bildirim almazsınız. Ayrıca, açıldığında Wi-Fi’yi devre dışı bırakacaktır. Ekranın üstünden aşağı kaydırarak Hızlı Ayarı açın, ardından Güç modu simgesine dokunun ve kapatın.

Yeniden Başlatmayı Zorla

Zorla yeniden başlatmanın gerçekleştirilmesi, telefonunuzun Wi-Fi dahil olmak üzere hafızasını, uygulamalarını, servislerini yenilemesini sağlar. Bunu yapmak için, Gç ve Sesi azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya telefon kapanıp otomatik olarak yeniden başlatana kadar basılı tutun.

Wi-Fi Router’ı Kontrol Edin

Wi-Fi yönlendiriciniz ile neler yapabilirsiniz, yeniden başlatıyor veya sıfırlıyor. Ancak, bunu yapmadan önce, aynı sorunların diğer cihazlarda da görünüp görünmediğini kontrol edin.

Wi-Fi Ağını Unut

Wi-Fi ağını unutmak, Samsung Galaxy S10 Wi-Fi sorunlarını gidermek için deneyebileceğiniz bir diğer basit yöntemdir. Parmaklarınızı ekranın ortasına koyun ve uygulamalar ekranını açmak için yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar’a dokunun, Bağlantılar’ı seçin ve Wi-Fi’yi seçin. Wi-Fi’nin Açık olduğundan emin olun. Ardından ağ adınızı basılı tutun ve Ağı unut öğesine dokunun. Bundan sonra, isme dokunarak ve şifreyi girerek Wi-Fi ağını tekrar ekleyin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu yöntem yalnızca Wi-Fi bilgilerini değil, aynı zamanda mobil veri ve Bluetooth bağlantılarıyla ilgili bilgileri de sıfırlar. Ayarlar’a gidin, Genel Yönetim’i bulun ve üzerine dokunun. Burada, Sıfırla’ya dokunun ve Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

Yazılımı Güncelle

Yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Varsa, yazılımı güncelleyin, çünkü cihazınızın birçok hatasını ve Wi-Fi sorunlarını çözebilir. Ayarlar> Yazılım Güncelleme> Güncellemeleri manuel olarak indir üzerine dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Güvenli Modda Dene

Samsung Galaxy S10’da bir Wi-Fi ağı bulamıyorsanız, bunun nedeni üçüncü taraf uygulamaların bazılarının sorunlara neden olmasıdır. Telefonunuzu kapatın. Ardından, ekranda Samsung logosunu görene kadar Güç ve Sesi azalt düğmesini basılı tutun. Yalnızca Güç düğmesini bırakın ve telefon yeniden başlayana kadar Ses düğmesini basılı tutun. Wi-Fi ağı Güvenli modda görünüyorsa, uygulamalardan birinin soruna neden olduğu anlamına gelir. Yapabilecekleriniz uygulamaları birer birer kaldırmak veya fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapmak.

Önbellek Bölümünü Temizle

Bu yöntem kişisel verilerinizi silmez, ancak adımları dikkatlice takip etmeniz gerekir. İşte buradalar:

    Telefonunuzu kapatın Cihaz açılıncaya veya Android logosu görünene kadar Sesi Aç, Ana Sayfa / Bixby ve Güç düğmelerini aynı anda basılı tutun Ekran siyah hale gelene ve Android Kurtarma Modunu görene kadar birkaç saniye bekleyin Vurgu Silme Ses düğmelerini kullanarak Önbellek Bölme ve Güç düğmesine basarak seçin Bir sonraki ekranda, Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneğine gitmek için Ses düğmelerini kullanın. Güç düğmesine basarak onaylayın.

Fabrika ayarları

Fabrika Ayarlarına sıfırlamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına geri dönme Galaxy S10 için, Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla bölümüne gidin. Burada, Sıfırla ve Tümünü sil öğesine dokunun.