Samsung Galaxy S10’da Bixby nasıl devre dışı bırakılır

Galaxy S9 ve Not 9’da Bixby’yi devre dışı bırakmak için bir seçenek eklemek için yapılan tüm aramalara rağmen, Samsung böyle bir seçenek eklememiştir. Bunun yerine, şirket TouchWiz’i Bixby 2.0 ile değiştirmek için One UI’yi geliştirdi ve piyasaya sürdü. Ve tahmin et ne oldu! Samsung Galaxy S10 ve diğer modellerde Bixby’yi devre dışı bırakma seçeneği hala yok. Bixby düğmesini bir şekilde ‘devre dışı bırakmak’ için geçici çözümler var, ancak Samsung bunu mümkün olduğu kadar zor hale getirdi, bu yüzden sadece birkaçı gerçekten yapacaktı.

Bu yazıda, Galaxy S10’unuzdaki Bixby’yi nasıl devre dışı bırakacağınız konusunda sizi yönlendireceğim. Bu düğmeye basıldığında Bixby’i artık aramayacak olana kadar her adımda size rehberlik edeceğim. Bu nedenle, bu özelliği kapatmak isteyen sahiplerden biriyseniz, o zaman bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka herhangi bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı bırakın. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Neden herkes Bixby’yi devre dışı bırakmak istiyor?

Samsung, Bixby’yi geliştirmek için bir servet harcamış olmalı ve yeni sürüm şimdi birçok özellik sunsa da, herkesi etkilemedi. Ve bazılarının en korkunç özelliklerinden biri yapan düğmenin yerleştirilmesi. Asistanı uyandıracak ve yaptığınız her şeye müdahale edebilecek tesadüfi baskılara eğilimlidir. Samsung, fiziksel bir düğme yerine Bixby’i uyandırmak için daha ince bir yöntem kullanmış olsaydı, belki de birçok kullanıcı bunu takdir ederdi.

Şirketin Bixby’nin devre dışı bırakılmasına neden izin vermediğine ve neden daha ince bir yol yerine fiziksel bir düğmeye sahip olduğuna eminim. Ancak bu harika cihazın sahipleri olarak biz de bu özellikten kurtulmak istediğimiz için kendi nedenlerimiz var.

DA OKUYUN: Samsung Smart View Uygulamasını Kullanarak Galaxy S10’daki TV’ye Aynayı Nasıl Oynatabilirsiniz?

Galaxy S10’da Bixby Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Daha önce de söylediğim gibi, Bixby düğmesini devre dışı bırakmanıza izin verecek bir geçici çözüm var ancak Samsung bu özellikten kurtulmak isteyen kullanıcılar için daha kolay olmasını istemiyordu. Öncelikle Samsung hesabınıza giriş yapmalısınız, böylece Bixby’nin evini devre dışı bırakabilirsiniz ve işte böyle yapacağınız:

    Bixby düğmesine basın. Sonraki oka dokunun. Şimdi Samsung kimlik bilgilerinizi girin. Eğer bir hesabınız yoksa, yeni bir Samsung hesabı oluşturmanız gerekecektir. ‘Biyometrinizi kullanın’ istenirse ‘Şimdi değil’ seçeneğine dokunun. İleri okuna tekrar dokunun. Şartlar ve koşulları gözden geçirin ve İleri’ye dokunun. Son kez İleri’ye dokunun.

Şimdi, Bixby Home’u ana ekrandan devre dışı bırakma veya kaldırma zamanı.

    Ana ekrandan, menü görüntülenene kadar boş bir alanı basılı tutun. Sol ana panele ulaşmak için sağa kaydırın.

Ve son olarak, Bixby düğmesini devre dışı bırakmanın zamanı geldi ancak bu konuda yapabileceğimiz en iyi şey, tek basmayı devre dışı bırakmak ve Bixby’yi açmak için iki kez basmak. Bu şekilde ayarlandığında, telefonu cebinize koysanız bile Bixby’nin fırlatması nadiren olur.

    Ayarları açın. Gelişmiş Özellikler seçeneğine dokunun. Bixby tuşuna dokunun.

Ve şimdi, Bixby düğmesine bir kez basmak artık onu başlatamayacak. Bixby’i tekrar açmak için art arda düğmeye iki kez basmanız gerekir. Telefonunuzdan kaldırmaz ancak sizi sinirlendirmesini önler.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S10 dokunmatik ekran nasıl çalışmayı durdurdu | donma dokunmatik ekranına kolay çözümler Galaxy S10’da nasıl fotoğraf gizlenir | Secure Folder kurulumu, gizlenmesi veya gösterilmesi kolay adımlar Galaxy S10 nasıl giderilir “Galeri durdu” hatası | düzeltmek için kolay adımlar “Ne yazık ki, Galeri durdu”