Samsung Galaxy S10’da Google Play Store 907 nasıl düzeltilir

Google Play Store hatası 907, bazı Samsung Galaxy S10 sahiplerinin şikayet ettiği hatalardan biri. Asıl hata mesajı şöyle gider: “Bir hata nedeniyle uygulama indirilemedi. (907) ”ve bir uygulamayı indirirken veya yüklerken görünür. Bu bir cihaza veya uygulamaya özgü bir hata değildir, bu nedenle bir Android akıllı telefon kullandığınız sürece, indirdiğiniz uygulamadan bağımsız olarak bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

Bu yazıda, uygulamaları indirirken 907 hatasını göstermeye devam eden Galaxy S10’nuzu gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığını göz önünde bulunduracağız ve bu hatanın neden sürekli ortaya çıkma nedenini belirleyene kadar birer birer göz ardı edeceğiz. Bu hatayı düzeltmek için bir çözüm formüle edebilmek için yapmanın en iyi yolu budur. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10, Google Play Store hatası 907 ile nasıl giderilir

Bu prosedürleri yerine getirmenin asıl amacı, soruna neyin neden olduğunu bilmek ve bir çözümü formüle edebilmek ve nihayetinde sorunu çözmektir. Bu yöntemlerin yazılım sorunlarıyla baş etmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tüm söylenenlerle birlikte, Galaxy S10’unuzdaki Play Store hatasını 907 düzeltmek için yapmanız gerekenler:

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma İşlemini Gerçekleştirin

Firmware veya uygulama sorunlarını gidermeye gelince, prosedürü zorunlu yeniden başlatma ile başlatmak en iyisidir. Telefonunuzun belleğini tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Bu sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu veya bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, bu prosedürün bunu düzeltebilmesi gerekir. İşte Galaxy S10’unuzdaki işlemler:

  Ses Düzeyi düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca bir arada basılı tutun veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun .

Cihaz başarılı bir şekilde yeniden başlatıldığında ve hazır olduğunda, Play Store uygulamanızı açın, herhangi bir uygulamayı indirin ve 907 hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 504 hatası nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Buna üçüncü taraf bir uygulamanın neden olup olmadığını kontrol edin

Şahsen geçmişte bir Oyun Mağazası hatasıyla karşılaştım ve inanamadım, ancak aslında yüklendiğim bir uygulamadan kaynaklanıyordu. Mesele şu ki, bu soruna indirdiğiniz veya yüklediğiniz uygulamalardan birinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle, yalnızca üçüncü taraf bir uygulama nedeniyle olmadığından emin olmak için bu işlemi yapmanız daha iyidir. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir, işte böyle yapılır:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu moddayken, şebekeye bağlı olduğundan emin olun ve ardından Play Store’u başlatın. Herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 907 hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Olmazsa, telefonunuzun normal çalışmasını engelleyen bir uygulama olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamaların suçlu olduğunu belirlemek için bu adımları izleyin.

  Standart modda başlatmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendiliğinden yeniden başlatılmaya başlamasıyla ilgili kurduğunuz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve ardından öğesine dokunun. Şüphelenilen uygulamaya dokunun ve dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan silmek istiyorum.

Öte yandan, hata 907 hala güvenli modda ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Samsung Galaxy S10 Google Play Store hatası 495 Nasıl Onarılır

Üçüncü Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

İlk iki işlemi yaptıktan sonra telefonunuz 907 hatasını göstermeye devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey Play Store’un önbelleğini ve verilerini silmek. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir. Bu hata sadece Play Store ile ilgili bir sorunsa, bu işlemi yapmanız onu düzeltmelidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygula seçeneğine gidin ve ardından öğesine dokunun. Google Play Store’u bulun ve dokunun. ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Bir miktar RAM serbest bırakmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve 907 hatasının hala devam edip etmediğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilecek, ancak bunu yapmadan önce, sistem önbelleğini yenisiyle değiştirecek şekilde sildiğinizden emin olun. Geçmişte bu prosedürle çözülen benzer sorunlarla karşılaştım, bu yüzden gerçekten yapmaya değer. Endişelenmeyin, önbellek bölümünü silmeden önce dosyalarınızdan hiçbiri silinmeyeceğinden hiçbir şeyi yedeklemeniz gerekmez. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yeniden başlattıktan sonra, hatanın hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın ve hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 110 nasıl düzeltilir

Beşinci Çözüm: Sıfırlama Yapın

Önceki adımda dediğim gibi, sıfırlama işlemi bu sorunu çözecek ve 907 hatasından kurtulacaktır, ancak önemli dosyalarınızın ve verilerinizin, özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolandığı gibi bir kopyasını oluşturmanız gerekecektir. silinmiş. Yedeklemeden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde google ve samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet’e kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım uygulamaları indirirken Google Play Mağazası hatası 907’yi gösteren Samsung Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.