Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store 504 hatası nasıl düzeltilir

“Uygulama yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, sorun giderme konusunda yardım alın. (Hata kodu: -504). ”Genellikle bir uygulamanın indirilmesi sırasında görünür. Hata 504 temel olarak diğer Play Store hatalarıyla aynıdır, ancak indirme işlemi bitince ortaya çıkması veya ortaya çıkması nedeniyle oldukça can sıkıcı bir durumdur. Sizden istekte bulunduğunda, onaylamaktan başka bir seçenek yoktur ve indirmeniz durdurulur. Yani, sadece aynı hatayı almak için uygulamayı tekrar indirmek zorunda kalacaksınız. Söylemeye gerek yok, telefonunuzu normal şekilde tekrar kullanabilmeniz için bu sorunu çözmeniz gerekir.

Bu yazıda, uygulamaları indirirken Play Store hatasını 504 göstermeye devam eden Galaxy S10 cihazınızda sorun gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığa göz atacağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve nihayetinde çözene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 504 ile Galaxy S10’unuz nasıl giderilir

Bu sorun giderme prosedürlerini cihazınızda gerçekleştirmenin amacı, 504 hatasının Galaxy S10’unuzu rahatsız etmeye devam etmesinin nedenlerini bulmaktır. Bunu yaparken, cihazınızın tekrar kusursuz çalışmasını sağlamak için bir çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. Olduğu söyleniyor, işte Galaxy S10’daki 504 hatasıyla ilgili yapmanız gerekenler…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu noktada, sorunun ne olduğundan emin değiliz. Şimdiye kadar bildiğimiz şey, Google Play Store bir uygulamayı indirirken veya yüklerken 504 hatasını gösteriyor. Bu sadece çok küçük bir problemin veya bir aksaklığın sonucu olabilir. Öncelikle, sizi büyük bir beladan kurtaracağı için bu olasılığı dışlamamız gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedür zorunlu yeniden başlatma olarak adlandırılır ve taklit bir pil çıkarma işlemidir. Küçük cihaz yazılımı sorunlarına karşı çok etkilidir; bu nedenle, telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Google Play Store’u açın, bir uygulama indirin ve 504 numaralı hatanın hala ortaya çıkıp çıkmadığını görün. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 18’i nasıl düzeltebilirim

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Hata 504’ü düzeltmenin başka bir yolu, Play Store’un önbelleğini ve verilerini silmektir. Bu yöntem özellikle küçük uygulamalarla ilgili sorunlarda çok etkilidir. Bunu yaptıysanız, uygulamalarınızın veya dosyalarınızın hiçbiri silinmeyeceğinden endişelenmeyin. Bunun gibi uygulama problarına karşı etkili bir çözümdür. Bu nedenle, Play Store’u sıfırlamak için bu adımları izleyin.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizledikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatmak en iyisidir ve telefon yeniden başlatıldıktan sonra yeniden başlatıp bir uygulama indirin. Hata 504 hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Nasıl Galaxy S10 Konuşma-Metin çalışmıyor çalışmıyor düzeltmek için | ağ bağlantısı gerektiren

Üçüncü Çözüm: Google Hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin.

Bazen, hesabınızla ilgili bir sorun varsa, 504 hatası ortaya çıkar. Google Play Store’un çalışması için düzgün bir şekilde ayarlanması gerektiğini unutmayın. Bu olasılığı elemek için Google hesabınızı kaldırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun. Belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Cihazınızda Google hesabı ayarlanmamış bir uygulamayı indiremeyeceğinizden, telefonunuza bir hesap eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. PIN, Şifre veya Kalıp gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarladıysanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı incelemek için uygun bağlantıya ve dile, ardından tamamladığınızda Kapat (en altta) düğmesine dokunun.

Bundan sonra, Play Store’u başlatın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 504 hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl Galaxy S10 Wi-Fi Çağrı engelleme aramaları düzeltmek için | Wi-Fi Araması çalışmıyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

504 hatasını düzeltmek için telefonunuzu sıfırlamadan hemen önce, en iyi önbellek bölümünü silmek en iyisidir, çünkü bozuk sistem önbelleği de bu soruna neden olabilir. Sadece bu konuda ayrıntılı olalım, çünkü sadece uygulamaları indirebilmek için daha fazla işlem yapmaktan kurtarabilir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya veya veri silinmez. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbelleği silmeyi tamamladığınızda ve telefon başarıyla yeniden başlatıldığında, Play Store’u açın ve 504 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü Çözüm: Dosyalarınızın yedeğini alın ve telefonunuzu sıfırlayın

Zira tüm işlemler sorunu çözemedi, yapmanız gereken tek şey telefonunuzu fabrika ayarlarına getirmektir. Sıfırlama bu sorunu çözecektir ancak önemli dosyalarınızın ve telefonunuzun dahili deposuna kaydedilmiş verilerin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. Yedeklemeden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Google Play Store 504 hatasıyla bağlanan Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.