Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 921 nasıl düzeltilir

Bir uygulamayı indirirken veya yüklerken Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 921 oluşuyor. Bu çok can sıkıcı bir problem olsa da, düzeltilmesi gerçekten o kadar da zor değil çünkü çoğu zaman Play Store ile ilgili küçük bir sorun. Bu, cihaza veya uygulamaya özgü bir sorun değildir, bu nedenle herhangi bir Android akıllı telefonunuza sahipseniz, zaman zaman bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

Bu yazıda, 921 numaralı hatayı göstermeye devam eden Galaxy S10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Samsung Galaxy S10’daki Play Store hatası 921 ile ilgili sorun giderme

Bu sorun giderme işlemlerini yapmanın asıl amacı, asıl meseleyi çözmektir ve cihazınızı teknolojiye getirmeden düzeltmektir. Bu yazıda, telefonunuzun sorunlarının giderilmesinde tam anlamıyla konuşmamız gerekiyor ve bunun söylenmesi durumunda, telefonunuzu hata 921 ile düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Yazılım sıfırlama yapmak telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyecektir. Bu yöntem özellikle cihazınız ürün yazılımıyla ilgili sorunlar yaşıyorsa çok etkilidir. Bu problem sadece sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, bu prosedür onu düzeltebilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz?

    Ses Düzeyi düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca bir arada basılı tutun veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun .

Cihaz ayarlanmış ve hazır olduğunda, Play Store uygulamasını açın ve 921 numaralı hatanın görünüp görünmeyeceğini görün. Varsa, sonraki yönteme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Bixby Galaxy S10 üzerinde çalışmıyorsa düzeltmek için | Bixby hatası durdurdu

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Bunun gibi bir durum bazen Google Play Store önbelleği ve verileri bozuksa veya eskiyse ortaya çıkar. Yani bu sefer, bu dosyaları silmeye çalışacağız, böylece yenileriyle değiştirilecekler. Söylemeye gerek yok, şu adımları izleyerek Play Store’u sıfırlamamız gerekiyor:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygula seçeneğine gidin ve ardından öğesine dokunun. Google Play Store’u bulun ve dokunun. onaylamak için Tamam’a dokunun. Play Store sıfırlandıktan sonra, belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Uygulamayla ilgili yalnızca bir sorun varsa, uygulamayı sıfırlamak sorunu çözecektir. Bu nedenle, telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u açın ve 921 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bir uygulamayı güncellemeniz veya yüklemeniz gerektiğinde, internet bağlantınızın sağlam olması şarttır. Güncelleme ve kurulum sırasında kesintiye uğramak bazen 921 hatası da dahil olmak üzere hatalarla sonuçlanan süreci etkileyebilir. Yapmamız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun ağ ayarlarının sabit bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olmak için sıfırlanmasıdır. ‘Bunu sana göstereyim…

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. PIN, Şifre veya Desen. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefon kullanıma hazır olduğunda Play Store’u açın ve 921 numaralı hatanın hala ortaya çıkıp çıkmadığını görün. Sizi rahatsız etmeye devam ederse, bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Mesajlar düzeltmek Galaxy S10 çökmesini tutar | Samsung Mesajları çalışmıyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Önbellek bölümünü silmek eski sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir. Bu işlemi yapmanız önemlidir, çünkü sizi tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleme zahmetinden kurtarabilir. Hatalar ve performans sorunları gibi küçük ürün yazılımı sorunlarına karşı çok etkili bir çözümdür. İşte böyle yapılır:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S10’unuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, 921 hatasının hala devam edip etmediğini görmek için Play Store’u başlatın. Uygulamayı indirirken veya yüklerken hala çalışıyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Yaptığınız tüm işlemler sorunu çözmediyse, bu sorunu gidermeniz için son şansınız telefonunuzda sıfırlama işlemi yapmaktır. Galaxy S10’unuz hakkında bilmediğiniz bir ürün yazılımıyla ilgili ciddi bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sıfırlama yapılması, özellikle bu tür bir sorunla başa çıkmada çok etkilidir, çünkü cihazınızı fabrika varsayılanlarına getirecektir. Ancak telefonunuzu sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Onları SD kartınıza aktarabilir veya buluta yükleyebilirsiniz.

Dosyalarınızı yedeklemeyi tamamladığınızda, sıfırladıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesabınızı kaldırmayı unutmayın.

Samsung Galaxy S10 cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet’e kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.

Umarım Samsung Galaxy S10’unuzu Google Play Store hatası 921 ile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKU: Fortnite’i Galaxy S10’a kurmak için kolay adımlar | Samsung Galaxy’deki Fortnite kurulum rehberi

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.