Samsung Galaxy S10e “Ayarlar durdu” hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10e’nizde belirmeye devam eden “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hata mesajı, Ayarlar’ın bir nedenden dolayı düştüğünü gösterir. Diğer uygulama çökmelerinden farklı olarak, bu hata biraz ciddidir, çünkü Ayarlar telefonunuzdaki hemen hemen tüm uygulamaları, hizmetleri ve özellikleri kapsayan çekirdek bir uygulamadır. Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, bu sorun çözülebilir ve telefonunuzun tekrar mükemmel şekilde çalışması için bir teknisyenden herhangi bir yardıma ihtiyacınız olmayabilir.

Ayarlar durdu hatası, gecikmelere eşlik edebilir ve hata ortaya çıkmadan önce donar. Ayrıca, performans açısından, telefonunuzun yavaşladığını fark edebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, bu tür bir sorun çözülebilir ve bu yazının amacı budur. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Düzeltme Ayarları Galaxy S10e’deki hatayı durdurdu

Geçmişte bu hatayla birkaç kez karşılaştık ve size bellenim değiştirilmediği sürece bunun ciddi olmadığını söyleyebilirim. Tek yapmanız gereken bazı temel sorun giderme prosedürleri. Bu söylenirken, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Sorunun nedeninin veya Ayarların hatayı durdurmasının nedenini göstermeye devam etmesi, küçük bir ürün yazılımı sorunu veya bir aksaklık olabilir. Bu olasılığı başka herhangi bir şeyden önce ekarte etmeniz gerekir ve zorla yeniden başlatma işlemini gerçekleştirerek bunu yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra hatayı tetiklemek için Ayarlar’ı açmayı deneyin. Hatanın devam edip etmediğini onaylamak için bir veya iki ayarı değiştirmeniz gerekebilir. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKU: Dondurulmuş bir Galaxy S10e nasıl çözülür [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın

Telefonu güvenli modda yeniden başlatmak, sorunu gerçekten çözmez, ancak hatanın nedeni hakkında fikir verecektir. Burada başarmaya çalıştığımız şey, indirilen uygulamaların bu soruna yardımcı olup olmadığını bilmek. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Dolayısıyla, Ayarlar bu modda herhangi bir sorun olmadan çalışırsa, bu uygulamalardan birinin soruna neden olduğu anlamına gelir. Telefonunuzu bu modda nasıl yeniden başlatacağınız:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz bu moda ulaştığında, ayarların durup durmadığını görmek için ayarları açın ve bir veya iki ayarı değiştirin. Olmazsa, soruna neden olan uygulamayı belirlemek için şu adımları izleyin…

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, sorun devam ederse ve Ayarlar durduğunda, hata hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Ayarlara eriştiğiniz anda çökmesi, bir şey yapamazsınız ya da bazı ayarları değiştiremezsiniz, hatta normal yöntemi kullanarak telefonu sıfırlayabilirsiniz. Ancak bu noktada bellenimi gidermelisiniz, böylece bir sonraki yapmanız gereken sistem önbelleğini silmek, yenisiyle değiştirilecek. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Ayarlar’ın durduğunda hatanın hala görünüp görünmediğini görmeyi deneyin. Hala devam ederse, Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirme zamanı.

Ayrıca OKUYUN: Mesajlar durdu hatası Samsung Galaxy S10e’de ortaya çıkmaya devam ediyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bir ana sıfırlama bu sorunu çözecektir, sizi temin ederim. Ancak, bazı önemli dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedebilirsiniz, bu nedenle bu işlemi yapmadan önce ve Ayarlar’ın durmasından dolayı yavaş bir cihaza sahip olmanıza rağmen, önemli dosyalarınızın bir kopyasını oluşturmak için elinizden geleni yapın. Bundan sonra, google ve samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece cihazınız kilitlenmez. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10e’nuzu “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatası ile çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Galaxy S10e’de TV’ye Ekran Nasıl Oynanır Samsung Smart View Uygulamasını KullanmaNano SIM ve microSD kartlarını Samsung Galaxy S10e’nize nasıl takıp çıkarabilirsiniz? Samsung Galaxy S10e’de çökmeye devam eden Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]