Samsung Galaxy S10e çok yavaş bir performansla nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10e gibi üst düzey bir akıllı telefon çok yavaş bir performans göstermeye başladığında, bunun ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olduğunu hemen hemen anlayabilirsiniz. Bu gibi sorunlar her zaman olur ve çok ciddi sorunlar gibi görünseler de, düzeltmeleri kolaydır. Aslında, yalnızca bazı temel sorun giderme prosedürlerini yapmaya istekliyseniz, kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu yazımda Galaxy S10e’nizi yavaş performansla giderirken size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu anlayana ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10e ile çok düşük performansta sorun giderme

Firmware ile ilgili sorunları düzeltmek kolaydır. Bazı üçüncü taraf uygulamaların neden olduğu zamanlar vardır ve bunların hepsinin sadece küçük sorunlardan kaynaklandığı durumlar vardır. Galaxy S10e’nizin performansı çok düşükse, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Sorunu hemen izole edin

Sorunun nedeninin gerçekte ne olduğunu belirlemeniz çok önemlidir. Yapmanız gereken ilk şey, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için güvenli modda çalıştırmaktır. Daha önce de söylediğim gibi, sorun bazı üçüncü taraf uygulamalar nedeniyle olabilir. Şimdi, cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefon güvenli moddayken, hala çok düşük bir performansa sahip olup olmadığını bilmek için telefonunuzu yakından izleyin. Sorun çözülüyorsa, sorunun nedeninin üçüncü taraf bir uygulama olduğunun işaretidir. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefon güvenli moddayken hala yavaş performans gösteriyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Ayarlar durdu” hatası veriyor

İkinci çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Tüm ayarları sıfırlamak fabrika ayarlarına sıfırlamak gibidir ancak dosyalarınızın hiçbiri silinmez. Performansla ilgili sorunları çözmede çok etkilidir ve güvenlidir. Bu olasılığı dışlamak için bunu yapmak zorundasınız ve işte böyle yapılıyor:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Tüm ayarları sıfırladıktan sonra telefon hala çok düşük performans gösteriyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Önbellek bölümünü silmek, sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir. Önbellek bozulduğunda ve gerçekleştiğinde, performans sorunları sıklıkla ortaya çıkar. Bu sorunu denemek ve çözmek için yapmanız gerekenler:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz bundan sonra hala çok yavaş bir performans gösteriyorsa, sorunu çözmek için sıfırlamanız gerekir.

DA OKU: Dondurulmuş bir Galaxy S10e nasıl çözülür [Sorun Giderme Kılavuzu]

Dördüncü çözüm: Dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama yaparak performans sorunlarını çözebilmelisiniz. Ancak, özellikle telefonunuzun dahili deposunda bulunanlar silineceklerinden, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey hazır ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım çok yavaş bir performans sergileyen Galaxy S10e’nuzu tamir etmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10e’de çökmesini sağlayan Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S10e’de TV’ye Nasıl Ayna Yapılır Samsung Smart View Uygulamasını Kullanma AppMessages Samsung Galaxy S10e’de hata yapmaya devam ediyor