Samsung Galaxy S10e “Dosyalarım durdu” hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10e telefonunuzda “Maalesef Dosyalarım durdu” hata mesajı, telefonunuzdaki varsayılan dosya tarayıcısının kilitlendiğini veya herhangi bir nedenden ötürü çökmeye devam ettiği anlamına gelir. Uygulamayı açtığınızda veya diğer uygulamaları kullanarak dosyalara göz atmaya çalıştığınızda, hata genellikle ortaya çıkar. Örneğin, metin mesajlarınıza veya sosyal medyadaki özel mesajlarınıza resim eklemeye çalıştığınızda bu hata ortaya çıkabilir.

Bu hata çok karmaşık bir sorun gibi görünse de, aslında düzeltilebilir ve telefonu tekrar mağazaya getirmek zorunda kalmayabilirsiniz. Bu yazıda, “Dosyalarım durdu” hatasını göstermeye devam eden Galaxy S10e’nizle ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları birbiri ardına koyacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Size benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10e ile “Dosyalarım durdu” hatası ile ilgili sorun giderme

Dosyalarım önceden yüklenmiş ve çekirdek bir uygulamadır ve bu nedenle bellenime gömülüdür. Kilitlendiğinde, uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun ya da bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Bu nedenle, telefonunuzda bu tür bir sorunla ilgili sorun gidermede dikkatli olmalısınız. Tüm söylenenlerle birlikte, Galaxy S10e’niz “Dosyalarım durdu” hatasını göstermeye devam ederse, yapmanız gerekenler şunlardır.

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Zorunlu bir yeniden başlatma, özellikle bu sorunla ilk karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Bunun nedeni, bu sorunun küçük bir ürün yazılımı sorununun veya bir aksaklığın yalnızca bir sonucu olabileceğidir. Geçmişte karşılaştığımız benzer sorunlarda hep böyle olmuştur. Yani, bu olasılığı dışlamak için, Galaxy S10e’nizi yeniden başlatmaya zorlamak için şu adımları izleyin…

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, “Dosyalarım durdu” hatasının ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için Dosyalarım’ı açın veya mesajlarınıza dosya eklemeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “İnternet durdu” hatasını göstermeye devam ediyor

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanmadığından emin olun

Çekirdek uygulamalar üçüncü taraf uygulamalar tarafından da kullanılıyor, bu yüzden bu uygulamaların zaman zaman çökmelerine neden olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmaktır. Bu şekilde, indirilen uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını bileceksiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine dokunun ve Güvenli Mod’a dönene kadar basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Sorun güvenli modda düzeltilmişse ve aslında Dosyalarım’ı hatayla karşılaşmadan kullanabilirseniz, soruna neden olan bir üçüncü taraf uygulaması olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. “Ayarlar durdu” hatasının başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, sorun güvenli modda bile gösterilmeye devam ederse, bellenimi gidermek için bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Karartılan ve açılmayan Samsung Galaxy S10e cihazını tamir etmek

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırla

Daha önce de söylediğim gibi, bu gibi sorunları olan telefonunuzda sorun gidermede dikkatli olmalısınız ve bunu yapmanın bir yolu bu prosedürdür. Telefonunuzdaki tüm ayarları, varsayılan ayarlarına geri döndürülecek şekilde sıfırlamanız gerekecektir. Bu sorun çözülmüş bazı ayarlardan kaynaklanıyorsa, aşağıdaki adımlar sorunu çözecektir.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefon hazır olduğunda, “Dosyalarım durdu” hatasının hala görünüp görünmediğini bilmek için dosya tarayıcısını başlatın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü çözüm: “Dosyalarım durdu” hatasını düzeltmek için önbellek bölümünü silin

Bu prosedür, bu cihazın bazı sahipleri ile benzer sorunları çözmeyi başardı, bu yüzden yapmaya değer. Yaptığı şey aslında çok basit; eski sistem önbelleğini siler ve yenisiyle değiştirir. Tüm dosyalar, hizmetler ve özellikler önbelleklerine sahiptir ve bozulursa, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

“Dosyalarım durdu” hatası bu prosedürü uyguladıktan sonra bile gösteriliyorsa, bir sonraki çözümü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Gmail durdu” hatasını göstermeye devam ediyor

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İşin aslı, bir ana sıfırlama, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla bu sorunu çözebilecek. Sıfırlama, ürün yazılımı ile ilgili sorunları çözecektir ve önceki prosedürlerin başarısız olması nedeniyle telefonunuzun tekrar kusursuz çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey budur. Ancak, sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım “Maalesef Dosyalarım durdu” hatasını gösteren sürekli devam eden Samsung Galaxy S10e cihazınızı düzeltmenize yardımcı olmuş olabiliriz. faydalı. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.