Samsung Galaxy S10e “Galeri durdu” hatası veriyor

Galaxy S10e’un bazı birimlerinde göstermeye devam eden “Maalesef Galeri durdu” hata mesajı, varsayılan resim ve video yöneticisinin çöktü anlamına gelir. Bu gerçekleştiğinde, büyük olasılıkla uygulamada ya da bellenimdeki küçük sorunlardan kaynaklanmaktadır. Başka bir deyişle, birkaç işlem yaparak hatadan kurtulabilirsiniz.

Bu yazıda, “Galeri durdu” hatasını gösteren sürekli olarak Galaxy S10e’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Hatanın neden sürekli ortaya çıkma nedenini belirleyene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekleyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10e’de “Galeri durdu” hatası nasıl kurtulur

Galeri önceden yüklenmiş bir uygulamadır, bu yüzden sorunun her zaman bellenimde olma ihtimali vardır. Bununla birlikte, sorun giderme konusunda tam kapsamlı olmamız gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Galeri, üçüncü taraf uygulamalar dahil birçok uygulama tarafından kullanılır ve bunlardan birinin çökmesine neden olması her zaman mümkündür. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak.

  Ana ekrana dönün. En Son tuşuna dokunun. Arka planda çalışan tüm uygulamalardan çıkmak için Tümünü kapat öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, hafızanın yenilenmesi ve tüm uygulamalarının ve hizmetlerinin yeniden yüklenmesi için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamanız gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürleri uyguladıktan sonra uygulamayı açtığınızda, Galeri durdu hatası hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: donmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Önbelleği ve Galeri verilerini silin

Bunu yapmak, uygulamanın önbelleğini siler ve yenisiyle değiştirir ve ardından uygulamayı varsayılan ayarlarına döndürür. Bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltecektir. İşte böyle yapılır…

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Galeriyi bul ve üzerine tıkla. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve daha sonra onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, galeride durup durmadığını görmeye çalışın, hata çıkıp çıkmadığından emin olun.

Üçüncü çözüm: Galeri’nin durmasını engellemek için önbellek bölümünü silin

Bu sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir. Bu prosedürün yapılması çok önemlidir, çünkü sık sık önbellek bozulur ve uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere performans sorunlarına neden olur. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir resim veya dosya silinmez. İşte böyle yapılır…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna girer ve bir kez mavi ve sarı metinlerle siyah ekrana ulaştığında, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Önbellek bölümünü sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galeri durduktan sonra hata hala devam ediyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “İnternet mevcut olmayabilir” hatası gösteriyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, sıfırlama gerekli olacaktır, çünkü Galeri’nin çökmesine neden olan bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Sıfırlamadan önce, resimlerinizi, dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedekleyin. Yedeklemeden sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırın; böylece kilitlenmezsiniz. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna erişinceye kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzunun Galeri’den kurtulmanıza yardımcı olmuş, Galaxy S10e cihazınızdaki hatayı durdurmuştur. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10e cihazınızda Bixby nasıl devre dışı bırakılır WiFi ağına bağlanamayan Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10e, ‘Kamera başarısız’ hatasını göstermeye devam ediyor