Samsung Galaxy S10e “İnternet durdu” hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10e’un bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen “Maalesef İnternet durdu” hata mesajı, cihazınızın varsayılan web tarayıcısının bir nedenden dolayı çökmesini veya çalışmayı durdurduğu anlamına gelir. Çoğu zaman uygulamada sadece bir sorun olmakla birlikte, İnternet’in üretici yazılımında gömülü olan çekirdek bir uygulama olduğu düşünüldüğünde, ciddi bir üretici yazılımı sorununun bir işareti veya sonucu olduğu zamanlar vardır.

Bu yazıda olduğu gibi endişelenmeyin, uygulama açıldığında beliren “internet durdu” hatasıyla karşılaşan Galaxy S10e’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Bunun gerçekten bir sorun olmadığını söyleyebilirim ve bununla hemen ilgilenmek istemezseniz, her zaman bazı geçici çözümler vardır. Bu hatayı düzeltmek veya gidermek için ne yapmanız gerektiğini söyleyeceğim gibi okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10e cihazını “İnternet durdu” hatası ile çözme

Öncelikle, derhal bu sorunu çözmek için zaman istemiyorsanız, web’de gezinmek için yapabileceğiniz en iyi şey, farklı bir tarayıcı kullanmaktır. Galaxy S10e’nuzda önceden yüklenmiş olarak gelen birkaç tarayıcı bulunuyor. Birincisi İnternet ve ikincisi Chrome. Eski, elbette, Samsung’un uygulaması, ikincisi ise Google’ın. Amacınız web’de gezinmekse, bu hata sizi rahatsız ederken bunu yapmak için Chrome’u kullanın. Ancak, telefonunuzun tekrar düzgün çalışmasını sağlamak istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Önce Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Sebebini bilmediğiniz küçük problemlerle uğraşırken, sorun giderme yönteminize zorla yeniden başlatma ile başlamak en iyisidir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun veya bir aksaklıktan kaynaklanıyorsa, bu prosedür sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı kullanarak web’e göz atın ve İnternetin durma hatası olup olmadığına bakın.

DA OKUYUN: Karartılan ve açılmayan Samsung Galaxy S10e cihazını tamir etmek

İkinci çözüm: Hatanın bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

İnternet temel bir uygulamadır, bu nedenle bazı üçüncü taraf uygulamaların bazı servislerini kullandığı görülür. Bu uygulamalar diğer uygulamaların çökmesine neden olabilir ve bu tam da burada olabilir. Bunu reddetmek veya bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefon güvenli modda başarılı bir şekilde girdikten sonra, uygulamayı kullanın ve internetin durup durmadığına bakın, açıldığı anda hala açılır. Hata bu moddayken kaybolursa veya artık görünmezse, üçüncü parti bir uygulamadan kaynaklandığı doğrulanır. Suçluyu belirlemek için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, sorun devam ederse ve internet durdu hatası hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: İnternet uygulamasının önbelleğini temizleyin

Bu noktada, hatanın bozuk bir önbellekten kaynaklanmış olabileceğinden, uygulamanın kendisinde sorun gidermemiz gerekecek. Her uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlayan kendi önbelleği vardır. Ancak, önbellek bozulduğunda ve gerçekleştiğinde uygulama çöküyor ve uygulamalarla ilgili diğer sorunlar ortaya çıkabilir. Öncelikle yapmanız gereken, önbelleği silmek, böylece yenisiyle değiştirilecek ve S10e’nizde şu şekilde yapılıyor:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. İnternet’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

İnternet bu işlemi tamamladıktan sonra hala hata gösteriyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Gmail durdu” hatası veriyor.

Dördüncü çözüm: İnternet’i sıfırlayın

Uygulamalar için sıfırlama, kullanıcı ayarları ve tercihleri içeren veri dosyalarını silmek anlamına gelir. Söylemeye gerek yok, bu prosedür uygulandığında, uygulama varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürülecek ve sorun sadece uygulamadaki küçük bir sorundan kaynaklanıyorsa, bu kesinlikle onu düzeltecektir. İşte nasıl:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. İnternet’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Bundan sonra ve İnternet durduğunda, uygulama başlatıldığında hata hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Tıpkı uygulama önbelleklerinde olduğu gibi, sistem önbelleği de bazen bozulabilir ve uygulama çökmelerine ve performansla ilgili diğer sorunlara neden olabilir. Başka bir prosedüre geçmeden önce bu olasılığı dışlamamız gerekiyor. Bununla birlikte, yapmanız gereken bir sonraki şey sistem önbelleğini silmek, böylece yenisiyle değiştirilecek. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra Galaxy S10e’niz internetin hala hatayı durdurduğunu gösteriyor, o zaman nihai çözüm zamanı geldi.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gereklidir. Telefonunuzun donanım yazılımı değiştirilmediği sürece, sıfırlama yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.