Samsung Galaxy S10e “İnternet mevcut olmayabilir” hatası gösteriyor

Samsung Galaxy S10e’un bazı sahiplerini rahatsız eden görünen “İnternet mevcut olmayabilir” hatası yaygın bir sorundur. Bu, telefonunuzun aslında şebekeye bağlı olduğu ancak İnternete erişimi olmadığı anlamına gelir. Ağınızda veya ISS’nizde bir sorun olabilir veya telefonunuzun kendisinde bir sorun olabilir.

Sorunu belirlemek için, özellikle telefonunuz bu sorun oluşmadan önce tam olarak iyi çalışıyorsa, bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Bu, yalnızca bazı prosedürleri yapmaya istekli iseniz, kendi başınıza çözebileceğiniz türden bir problemdir. Bu yüzden, bu yazıda, WiFi ağına bağlı olsa bile “İnternet kullanılamayabilir” hatasını göstermeye devam eden Galaxy S10e’nizde sorun gidermeye devam edeceğim. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10e cihazını “İnternet mevcut olmayabilir” hatası ile tespit etme

Tecrübelere dayanarak, bu problem veya hata gerçekten o kadar da ciddi değil. Aslında, buradaki sorun, telefonunuz yönlendiricinizden veya modeminizden geçerli bir IP adresi alsa bile İnternet bağlantınız olmamasıdır. Bu sorunu çözmek için yalnızca bazı pratik sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy S10e’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Bu soruna ilk defa rastlıyorsanız, bunun nedeni küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunlar sadece zorunlu yeniden başlatma prosedürü uygulanarak çözülebilir. Bu, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu işlemden sonra, WiFi bağlantınız altında hala “İnternet bulunmayabilir” gösterilip gösterilmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e telefonunuzdaki Bixby nasıl devre dışı bırakılır

İkinci çözüm: Modeminizi veya yönlendiricinizi kapatıp açın

“İnternet kullanılamayabilir” hatası olduğunda başka bir etkili çözüm, ağ cihazlarınızı yeniden başlatarak bağlantıyı yenilemektir. Bir yönlendirici veya modemin bir nedenden ötürü anlık olarak yayın sinyalini durdurabileceği o kadar sık görülür. Bu olduğunda, yönlendirici ile telefonunuz arasındaki bağlantı hala etkin olabilir, ancak internet bağlantısı zaten kopmuştur. Bu olasılığı dışlamak için yapmanız gerekenler:

    Yönelticinizi veya modeminizi duvar prizinden çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, tekrar takın ve sinyali yayınlamaya başlayana kadar bekleyin. “İnternet kullanılamayabilir” hatasının hala olup olmadığını görmek için telefonu ağa yeniden bağlayın.

Bu işlemden sonra telefonunuzda hala aynı sorun var, ardından bir sonraki adıma geçin.

Üçüncü çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

İlk iki prosedür sorunu çözmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuz ve yönlendirici arasındaki bağlantıyı yenilemek. Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayarak bunu başarabilirsiniz. Çoğu zaman, ağ sorunları bu yordamla çözülecektir, bu yüzden denemeye değer. Bu nasıl yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel Yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Deseninizi girin. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, tekrar WiFi özelliğini açın ve telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. “İnternet kullanılamayabilir” hatasının hala orada olup olmadığını hemen görebilirsiniz. Hala oradaysa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Galaxy S10e’deki Bixby Düğmesini Nasıl Remap Edilir

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra ve telefonunuz “İnternet mevcut olmayabilir” hatası nedeniyle İnternet bağlantısı alamıyorsa, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamaktır. Bu, bu gibi sorunlara en üst düzey çözümdür, ancak bazı dosyaları kaybedebileceğiniz için olası tüm çözümleri tüketmeden bunu önermekte tereddüt ediyoruz. Ancak bu noktada, cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Bu nedenle, tüm önemli dosyalarınız ve verileriniz silinecekleri için bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırladıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun.

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde tüm tuşları serbest bırakın. Telefonun mavi ve sarı metinlerle siyah ekrana ulaşması Zaten kurtarma modunda. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, Galaxy S10e’nizi “İnternete erişilemeyebilir” gösterilerinde WiFi’a bağlı olsa bile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    WiFi ağına bağlanamayan Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10e ‘Kamera başarısız oldu’ hatasını göstermeye devam ediyorSamsung Galaxy S10e “Maalesef, Facebook durdu” hatası gösteriyor