Samsung Galaxy S10e ‘Kamera başarısız oldu’ hatasını göstermeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10e cihazının bazı sahiplerinin şikayetçi olduğu “Kamera başarısız” uyarısı, aslında bazı uygulamalar, bellenim sorunları ve nedenlerden kaynaklanan küçük bir sorun olabilir. Bununla birlikte, daha ciddi bir donanım probleminin işareti olabileceği başka olasılıklar da vardır. Bu yüzden bir sahip olarak, kamerayı her açışınızda neden görünmeye devam ettiğini belirten bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir.

Bu yazıda, kamera arızası hatasıyla telefonunuzda sorun gidermede size yardımcı olacağım. Bu sorunla ilk karşılaştığımızda olmadığından, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi zaten biliyoruz. Bu nedenle, şu anda bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, şu anda bu hatayla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10e ile Kamera Sorunlarını Giderme Hatası

Bu kılavuzun amacı, bu sorunun yalnızca bellenimde olup olmadığını veya ciddi bir donanım sorununun işareti olup olmadığını belirlememiz içindir. İkincisine işaret ediyorsa, o zaman bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey vardır. Yapabileceğiniz en iyi şey bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya geri getirmektir. Ve mal sahibi olarak, fiziksel ya da sıvı hasar görüp görmediğini bilen ilk kişi sen olmalısın. Şimdi, söylenenlerle birlikte, bu sorunla ilgili yapmanı önerdiğim şey …

Kamera başarısız hatasını düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu hatayla ilk kez karşılaştıysanız, diğer sorun giderme işlemlerini yapmadan önce cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın. Sadece sistemdeki küçük bir aksaklıktan dolayı olabilir. Hatalar her zaman olur ve bazı uygulamaların ve hizmetlerin her zaman ve sonra çökmesine neden olabilir.

Sorunlara gelince en etkili çözüm zorla yeniden başlatma yapmaktır. Bunu yapmak için ses kısma ve açma / kapatma tuşlarına birlikte basın ve sonra ekranda 10 saniye boyunca veya logo görünene kadar basılı tutun. Bu, telefonunuzu yeniden başlatır ve hafızasını yeniler. Bundan sonra, Kamera’yı açmayı deneyin ve kamera arızası hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

WiFi ağına bağlanamayan Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bunu yaparak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Çekirdek uygulamaların ve hizmetlerin çökmesine neden oldukları zamanlar vardır. Örneğin, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformları ve görüntülü sohbet hizmetleri sunan uygulamalar, kamerayı kullanan hizmeti kullanmalarına izin verildiğinden böyle bir soruna neden olma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuzu bu modda başarıyla çalıştırdıktan sonra, kamera arızası hatasının hala görünüp görünmediğini bulmak için kamera uygulamasını açın. Olmazsa, o zaman sorunun, indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin neden olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamanın ne olduğunu bulun ve kaldırın, ancak bunu yapmadan önce telefonunuzu normal modda yeniden başlatmayı ve kamerayı açmayı deneyin. Bazen bir uygulamanın güvenli modda çalışmasını sağlamalısınız ve standart modda çalışmalıdır.

Uygulamayı standart modda açtığınızda kamera hata veriyorsa, uygulamaya neden olan uygulamayı bulun ve kaldırın. Bununla birlikte, hata güvenli modda gösteriliyorsa veya şüpheli bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra bile görünmeye devam ediyorsa, bir sonraki yordama geçin.

Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini silmek, fabrika ayarlarına ve yapılandırmasına geri dönecektir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, sorunu düzeltmek ve kameranın tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için bu yeterlidir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Kamera’yı arayın ve üzerine dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Bundan sonra, uygulamayı açın ve kamera arızası hatasının düzeltilip düzeltilmediğini görün. Hala görünüyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Samsung Galaxy S10e “Maalesef, Facebook durdu” hatası veriyor

Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kamera başarısız hatası göstermeye devam ediyor, sonra telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Bu, sorunun yalnızca bir bellenim sorunundan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Ayrıca, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmanızı da öneririz. Bunları yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Kamera arızalı hata bu prosedürden sonra bile gösterilmeye devam ederse, o zaman sorunun zaten donanımda olabileceği ve bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu tekrar mağazaya getirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10eMessages Black Death Ekran Onarma hata Samsung Galaxy S10e ortaya çıkmaya devam etti