Samsung Galaxy S10e “Maalesef Kamera Durdu” hatası veriyor

Samsung Galaxy S10e’un bazı sahipleri, kullanıcıların cihazın kamerasını kullanmalarını engelleyen “Ne yazık ki, Kamera durdu” hata mesajından şikayet ediyorlar. Bu en sinir bozucu konulardan biri olsa da, sorunun yalnızca uygulamada veya bellenimde olması koşuluyla düzeltilmesi zor değil. Donanımla ilgili bir sorun varsa, o zaman bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey vardır.

Bu yazımda Galaxy S10e’nuzu düzeltmenize ve kameranın durmasına neden olacağından kurtulmanıza yardımcı olacağım. Her olasılığı değerlendireceğiz ve sorun çözülene kadar birbirini ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10e ile “Kamera durdu” hatası veriyor

Telefonunuzun herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmaması ve bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, aşağıdaki prosedürleri uygulayarak bu sorunu kendi başınıza çözebileceksiniz. Hangi yöntemin size uygun olduğunu görmeye çalışın…

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bu, özellikle bu sorunla ilk karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Bu hatanın küçük bir üretici yazılımı sorunu veya bir aksaklık tarafından tetiklenmesi mümkündür. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyen simülasyonlu bir batarya çıkarma işlemidir. Gerçekten de yazılımla ilgili küçük bir sorundan kaynaklanıyorsa, bu prosedür sorunu çözmelidir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Kamerayı başlatın ve Kamera’nın durduğunu görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, o zaman farklı bir açıdan bakmanın zamanı geldi.

DA OKU: Nasıl sinyal kaybettiren Samsung Galaxy S10e düzeltmek için

İkinci çözüm: Bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

Kamera temel bir uygulamadır ve bazı servisleri özellikle fotoğraf çekmenin veya video kaydetmenin önerildiği sosyal uygulamalar tarafından kullanılır. Bazen, bu uygulamalar önceden yüklenmiş uygulamaların çökmesine ve bu olasılığı ortadan kaldırmak ve sorunu izole etmek için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız gerekebilir. İşte nasıl:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Bunu yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bu nedenle, telefon güvenli moda girdiğinde, kamerayı çalıştırın ve kameranın durup durmadığını kontrol edin. Sorun çözülmüşse veya hata görünmüyorsa, hatayı tetikleyen bir uygulama olduğu anlamına gelir. Suçluyu belirlemek ve sorunu çözmek için bu adımları izleyin…

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, kamera durduğunda hata bu modda bile görünmeye devam ediyorsa, o zaman uygulamanın kendisinde sorun giderme zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Kameranın önbelleğini silin

Telefonunuzdaki her uygulama ve servisin bir önbelleği vardır. Uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistem tarafından kullanılan küçük bir dosyadır. Önbellek bazen olduğu gibi bozulursa, uygulamanın çökmesine veya “Kamera durdu” gibi bir hataya neden olabilir. Ancak hala düzeltebileceğiniz için endişelenmeyin. Kamera uygulamasının önbelleğini nasıl sileceğiniz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Kamera’yı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bundan sonra, kamerayı çalıştırın ve kameranın durup durmadığına bakın. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e çok yavaş bir performansla nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Kamerayı Sıfırla

Bu noktada, uygulamayı, servislerini ve sensörleri içeren kamerayı sıfırlamamız gerekiyor. Uygulamalar ve servisler söz konusu olduğunda, sıfırlama veri dosyalarının temizlenmesi anlamına gelir. Bu dosyalar çoğu zaman kullanıcı ayarları ve tercihleri içerir. Silindiğinde, sistem varsayılan değerleri veya ayarları içeren yenilerini yaratacaktır. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltecektir. İşte nasıl:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Kamera’yı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Uygulamayı sıfırladıktan ve kamera durduktan sonra hata hala duruyor, o zaman bellenim sorunlarını giderme zamanı geldi.

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Kamera önbelleğini boşa harcamamak için silmeyi çoktan denedik. Bu yüzden, bu sefer, sistem önbelleğini kendimiz silmek zorunda kalacağız, böylece yenisiyle değiştirilecek. Ayrıca bozulmuş olabilir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleğini sildikten ve fotoğraf makinesi durduktan sonra, fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için uygulamayı açtığınızda hata çıkmaya devam eder ve ardından bir sonraki çözüme geçin.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu senin son çare. Kamera bunu durdurduktan sonra hata göstermeye devam ederse, sensörü etkileyen olası bir donanım sorunudur. Bir Samsung teknisyeninin sizin için kontrol etmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya getirmenizin işareti budur. Ancak ondan önce, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun, ardından Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu bir şekilde çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.