Samsung Galaxy S10e “Maalesef Snapchat durdu” hatası veriyor

Samsung Galaxy S10e’un bazı sahiplerinin canını sıkıyor gibi görünen “Maalesef Snapchat durdu” hata mesajı, tam anlamıyla Snapchat’in bir nedenden dolayı düştüğü anlamına geliyor. Çoğu zaman bu uygulama ile sadece küçük bir sorun ama sadece ciddi bir firmware sorununun bir işareti olduğu zamanlar da var.

Bunun ne anlama geldiğini bilmek için bazı sorun giderme prosedürleri uygulamanız gerekir ve bu yazının amacı budur. Burada, çökmeye devam eden Snapchat ile Galaxy S10e’nuzu gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun gerçekten ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10e’yi Snapchat ile sabitlemek hatayı durdurdu

Tecrübelere dayanarak, bu problem o kadar da ciddi değil. Aslında, ilk iki işlemi yaptıktan sonra hata mesajından kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, telefonunuzda Snapchat uygulamasını başlatırken bazı problemler varsa yapmanız gereken şeyler…

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Uygulama veya yazılımla ilgili sorunu giderirken, bu çok basit prosedürle başlamak en iyisidir, çünkü bu sorunun yalnızca küçük bir üretici yazılımı sorunu veya hatta sadece bir aksaklık nedeniyle olması çok olasıdır. Zorunlu yeniden başlatma aslında telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihaz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı açın ve Snapchat’in durduğu hatanın hala görünüp görünmeyeceğini görün. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Twitter düzeltmek için nasıl Samsung Galaxy S10e hatası durdu

İkinci çözüm: Uygulamanın önbelleğini silin

Her uygulamanın, sistemin sorunsuz ve düzgün çalışmasını sağlamak için sistem tarafından kullanılan kendi önbelleği vardır. Önbellek çok küçük bir dosyadır, ancak bozulursa, performans sorunları ortaya çıkabilir ve uygulama çökmelerine neden olabilir. Snapchat’in telefonunuzun çökmesine neden olmasının nedeni bu olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Snapchat’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbellek silindikten sonra, uygulamayı başlatmayı deneyin ve Snapchat’in durduğunu görüp görmediğinizi hala görünüp görünmediğine bakın. Varsa, uygulamanın kendisini sıfırlama zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Snapchat’in verilerini temizleyin

Uygulamalar söz konusu olduğunda, sıfırlama, ayarlarınızı ve tercihlerinizi sıklıkla içeren veri dosyalarını silmek anlamına gelir. Yeni bir dosya setiyle yenilenecekler ve bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına geri getirecektir. Bu uygulama ile sadece küçük bir sorun ise, o zaman bu prosedür onu düzeltmelidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Snapchat’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun. Telefonunuzu tekrar başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, uygulamayı açın ve Snapchat’in hala durup durmadığını görün ve varsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e WiFi bağlantısı kesilmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Dördüncü çözüm: Snapchat’i kaldırın ve yeniden kurun

Bu sorunun, bu uygulama ile üretici yazılımı arasındaki bir uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabilir, ancak yalnızca Snapchat’i güncellemek yerine, yalnızca üretici yazılımı ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırmak için bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak en iyisidir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbiri silinmeyecek, ancak önemli dosyalarınızın yedeğini almak her zaman iyi bir alışkanlıktır. Ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Snapchat’i bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Hafızasını yenilemek için telefonunuzu tekrar başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra Snapchat’i yeniden yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekin. Play Store’u bulup dokunun. Arama alanına ‘snapchat.’ yazıp Snapchat’e dokunun ve ardından Yükle’ye dokunun. Yüklemeden sonra, başlatmak için Aç’a dokunun.

Çoğu zaman, bu prosedür çökmeye devam eden üçüncü taraf uygulamaları düzeltecektir. Ancak, Snapchat’ın durduğu hata hala görünüyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Beşinci çözüm: Önemli dosyalarınızın bir yedeğini alın ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, telefonunuzu bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olabileceği gibi sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bir sıfırlamanın bu sorunu çözeceğine eminim, ancak önemli dosyalarınızı bir miktarını kaybedeceğiniz için olası tüm çözümleri tüketmeden bunu önermekte her zaman tereddüt ediyoruz. Ancak şimdi cihazınızı sıfırlamanız gerekiyor, bu nedenle önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun, böylece onları kaybetmezsiniz. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece cihazınız kilitlenmeyecek. Her şey doğru yapıldıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Samsung Galaxy S10e’nizdeki “Ne yazık ki Snapchat durdu” hatalarından kurtulmanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  WiFi ağından kopmaya devam eden Samsung Galaxy S10e’yi düzeltinSamsung Galaxy S10e, “Galeri durdu” hatasını gösteriyorSakı olmaya devam eden Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir