Samsung Galaxy S10 Kendi Kendine Yeniden Başlatma Sorunu

Samsung Galaxy S10 gibi güçlü bir akıllı telefon rastgele yeniden başlatmaya devam ettiğinde, ürün yazılımı sorununun bir işareti olabilir. Geçmişte karşılaştığımız benzer problemler hep böyle olmuştur. Ancak, donanımda bir sorun olması da çok olası. Telefonunuz hala yeni olduğu için, sorunun donanım veya sıvı hasarından kaynaklanmadığı durumlarda cihazı yenisiyle alabilirsiniz.

Bu yazıda, kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S10e’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve nihayetinde çözüme kavuşturana kadar her olasılığı ekarte etmeye çalışacağız. Sorun giderme işlemimizden sonra sorun devam ederse, yine de tekrar mağazaya getirme ve kontrol ettirme seçeneğiniz vardır. Çözümlerimiz oldukça güvenlidir ve garantinizi geçersiz kılmaz, bu yüzden endişelenmeyin.

Şimdi, devam etmeden önce, başka bir sorunun çözümünü arıyorsanız, bu cihazla ilgili ortak sorunları zaten çözdüğümüz için Galaxy S10e sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Hala yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10e nasıl düzeltilir rastgele sorunu yeniden başlatıyor

Sık sık ürün yazılımı sorunundan sonra rastgele yeniden başlatma sorunları nedeniyle bir teknisyeni görmeye veya telefonunuzu mağazaya geri getirmeye karar vermeden önce bu olasılığı göz ardı etmemiz gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda izleyin.

Tüm üçüncü taraf uygulamalar devre dışı bırakılmışken telefonunuzun nasıl çalıştığını gözlemlemeniz gerekir. Sorunun, hileli olan üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanması her zaman mümkündür. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını ve servislerini geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanızın nedeni budur. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Galaxy S10e bu moddayken, kullanmaya devam edin ve hala kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görün, çünkü varsa, üçüncü taraf uygulamaların bununla hiçbir ilgisi yoktur. Ancak, cihaz bu moddayken sorun giderilmişse, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonun kendiliğinden yeniden başlamasına neden olabilecek şüpheli uygulamaları aramaktır. Sorun giderilinceye kadar bu uygulamaları sıfırlayabilir veya tek tek kaldırabilirsiniz.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e’de çökmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Tüm Ayarları Sıfırla

Sorunun telefonunuzdaki bazı yanlış ayarlardan kaynaklanması da mümkündür. Son zamanlarda bazı ayarları değiştirdiyseniz ve bu sorun başladıysa, o olabilir. Yalnızca bir veya iki ayarı değiştirdiyseniz sorunu belirlemek daha kolaydır, ancak birkaç değişiklik yaptıysanız, yapılacak en iyi şey telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamaktır. Bu, telefonunuzun yapılandırmasını varsayılan ayarlara getirecektir, ancak dosyalarınızın, verilerinizin ve uygulamalarınızın hiçbiri silinmeyecektir. Yani, güvenli ama aynı zamanda çok etkili. İşte böyle yapılır:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ayarları sıfırla öğelerine dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 6. Ayarların sıfırlanması için cihaz yeniden başlatılır.

Telefon aktif hale geldiğinde, genellikle yaptığınız gibi kullanmaya devam edin ve telefonun hala yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için bekleyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü sil

Sistem önbelleğinin bozulduğu zamanlar vardır. Bu durumda, telefonunuzun performansı büyük oranda etkilenir ve rastgele yeniden başlatmalara ve hatta kapanmalara neden olabilir. Bu olasılığı dışlamak için, Galaxy S10e’nizin önbellek dizinini silmeniz gerekir ve telefonunuzu kurtarma moduna alarak yeniden başlatabilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 4. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 5. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. Evet , onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 8. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun önbellek bölümünü sildikten sonra yeniden başlatılması biraz zaman alacak. Ancak sorun bundan sonra devam ederse, gerçekten master sıfırlama işlemini yapmaktan başka bir seçeneğiniz yok.

Dördüncü çözüm: Master Galaxy S10e sıfırlayın

Hepsi başarısız olursa, ana sıfırlama yapılmalıdır. Tüm ayarları, üçüncü taraf dosya ve verilerini silmenin yanı sıra tüm varsayılan değerlerine döndürür. Firmware sorunları için bu çok etkili bir çözümdür. Ancak, sıfırlanmadan önce önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun, çünkü bunlar silinir ve bundan sonra bunları alamayabilirsiniz. Son olarak, telefonunuzda kurulu olan google hesabını bildiğinizden emin olun. Ya da daha iyisi, sıfırlamadan önce çıkarın, böylece bundan sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler.