Samsung Galaxy S10e şarj olmayacak: İşte nasıl düzeltileceği…

Şarj sorunları, herhangi bir akıllı telefon sahibinin karşılaşabileceği en yaygın güç sorunları arasındadır. Bu nedenle, yeni Samsung Galaxy S10e cihazınız şarj olmuyorsa, küçük bir sorun veya ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, şarj edilmeyen yeni Galaxy S10e’nuzu nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Burada ele almak istediğim farklı durumlar var. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda şarj etme sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Bununla birlikte, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu telefondaki en yaygın sorunlara zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Siyah ve tepkisiz ekran ile şarj olmayacak Galaxy S10e sabitleme

Bu sorunun en yaygın şekilde ortaya çıkması, açma / kapatma tuşunu ne kadar süreyle veya uzun süre basılı tutarsanız tutun, telefonun yanıt vermeyeceği siyah bir ekranla birlikte gelir. Bu soruna sıklıkla “Ölümün Siyah Ekranı” adını veriyoruz çünkü telefon şarj cihazına bağlı olsa bile yanıt vermiyor. Çoğu zaman ciddi bir donanım sorunu olarak kabul edilir, aslında, sadece küçük bir firmware ile ilgili bir sorun. İşte bunu düzeltmek için nasıl:

    Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Genellikle, bu prosedür doğru yapıldığında telefon açılır ve böylece ilk denemeden sonra cihaz hala yanıt vermezse, doğru yaptığınızdan emin olmak için aynı prosedürü birkaç kez daha uygulayın. Veya daha iyisi, şu adımları deneyin:

    Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ardından, ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşa da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Birincisi ile aynıdır, ancak bu yöntemde, ses azaltma düğmesinden sonra açma / kapatma tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin olun, çünkü aksi halde aynı sonucu vermezsiniz.

DA OKUYUN: Samsung Smart View Uygulamasını Kullanarak Galaxy S10e’de TV’ye Ayna Ekranı Nasıl Yapılır

Kablolu şarj cihazıyla şarj olmayacak ancak hala açıkken Galaxy S10e’yi sabitleme

Telefonunuzun pili zayıfsa ve kablolu şarj cihazına bağladığınızda, artık şarj olmazsa, sorun şarj cihazında veya kabloda olabilir. Bir şey konektörleri engelliyor olabilir, bu nedenle akımın güç adaptöründen kablodan ve telefonunuza serbestçe akabildiğinden emin olmak için hem fiziksel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Şarj aleti için, sadece kir, tiftik veya herhangi bir yabancı madde olup olmadığını net bir şekilde görebilmeniz için büyük olan limana bakmanız gerekir. Aşağıda olmayan bir şey görürseniz, hemen kaldırın ve telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

Kabloya gelince, her iki ucu da aynı şeyler için kontrol edin. Ayrıca kablonun kuru olduğundan ve her iki ucunda da nem olmadığından emin olmalısınız. Herhangi bir düzensizliği hissetmek için parmağınızı bir uçtan diğerine doğru hareket ettirin, çünkü kablonun herhangi bir yerinde bir kopması olabilir.

Son olarak, hem güç adaptörünü hem de kablosunu kontrol ettikten sonra, telefonunuzun şarj portunu kontrol edin ve konnektörleri tıkayan bir şey olup olmadığını kontrol edin. Yine, eğer görürseniz, her zaman tüyleri veya kalıntıları çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzdaki şarj cihazı, kablo ve şarj bağlantı noktasının temiz olduğundan emin olduktan sonra, telefonunuzu tekrar şarj etmeyi deneyin ve bu sefer şarj edip etmediğini kontrol edin. Hala hayırsa, yanıt verip vermediğini veya bilgisayarın algılayabildiğini görmek için bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlamayı deneyin. Hala şarj olmuyorsa veya bilgisayar tarafından algılanmadıysa, sorun olabileceğinden farklı bir kablo kullanmayı denemelisiniz.

Kablosuz bir şarj cihazınız varsa, telefonunuzu, bataryayı doldurmak için kullanarak daha iyi şarj edin. Bununla birlikte, eğer bir telefonunuz yoksa ve farklı bir kablo kullandıktan sonra bile telefonunuz hala şarj olmuyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya getirme zamanıdır.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e rasgele yeniden başlatmaya devam ediyor

Kablosuz şarj cihazıyla şarj olmayacak Galaxy S10e sabitleme

Galaxy S10e’nizin kablosuz şarj özelliği, kablolu şarjdan çok farklıdır. Bu nedenle, ikincisiyle bir probleminiz olsa bile, eski olanı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak kablosuz şarjla ilgili bir probleminiz varsa, en azından, pili doldurmak için hala kablolu şarj cihazınız vardır.

Evet, telefon kablosuz olarak şarj olmuyorsa, önce telefonunuzun şarjı bittiğinden endişelenmeden sorunu gidermeye devam edebilmeniz için önce kablolu şarj cihazını kullanarak telefonu şarj ettiğinizden emin olun. Sonuçta, kablosuz şarj işlemi başarısız olduğunda, kablosuz şarj cihazının kendisinde daha sık rastlanan bir sorun. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey, farklı bir kablosuz şarj cihazı denemek ve telefonunuzun hala bu yöntemi kullanarak şarj edip edemeyeceğini görmek. Telefonunuzu satın aldığınız mağazaya gidip kablosuz şarj cihazlarını orada kullanabilir ve telefonunuzun çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Diğer kablosuz şarj cihazlarında bile şarj olmuyorsa, telefonunuzdaki şarj cihazı değil bozuk olan kablosuz şarj modülü olmalıdır.

‘Nem algılandı’ hatasıyla şarj olmayacak Galaxy S10e sabitleniyor

Netleştireyim; bir telefon şarj olmadığında veya şarj sorunları olduğunda, ‘algılanan nem’ hatasının ortaya çıkması gerekmez. Ancak, önce hata ortaya çıkarsa, cihazınızın artık şarj olmasını beklemeyebilirsiniz. Sensör şarj portundaki nemi algıladığında, kablolu şarj işlemi otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Bunun en iyi çözümü, telefonunuzun masaya dik olarak oturmasını sağlamak ve nemin buharlaşmasını beklemektir. Telefonunuzu oda sıcaklığına getirin ve bir ya da iki saat orada kalmasına izin verin. Bu kadar uzun süre bekleyemezseniz, şarj cihazının portuna küçük bir parça kağıt yerleştirin ve sadece nemi emmesi için bir veya iki dakika orada bırakın. Bu sizin için sorunu çözmelidir.

Ancak, telefonunuzu aşırı ısınabileceğinden sıcak bir alana veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Çoğu zaman, “nem algılandı” hatası, cihazı su altında uzun süre bırakmadığınız sürece endişelenmeniz gereken bir şey değildir.

Nemin buharlaşmasını beklerken pili doldurmak için kablosuz bir şarj cihazı da kullanabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra Galaxy S10e cihazınız hala şarj olmuyor, ardından tekrar mağazaya getirin ve teknolojinin sizin için sorunu halletmesini sağlayın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10e’de çökmesini sağlayan Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S10e Çoklu Giriş Ekranında Gezinme Samsung Galaxy S10e Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir