Samsung Galaxy S10e şarj olmuyor: İşte nasıl düzeltileceği…

Şarj sorunları, herhangi bir akıllı telefon sahibinin karşılaşabileceği güçle ilgili en yaygın sorunlar arasındadır. Bu nedenle, yeni Samsung Galaxy S10e şarj olmuyorsa, bunun nedeni küçük bir sorun veya ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, şarj edilmeyen yeni Galaxy S10e’nizde nasıl sorun gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Burada ele almak istediğim farklı durumlar var. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bir şarj sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Siyah ve tepkisiz ekranla şarj edilmeyen Galaxy S10e’yi düzeltme

Bu sorunun en yaygın olanına genellikle, güç tuşunu kaç kez veya uzun süre basılı tutarsanız tutun, telefonun yanıt vermediği siyah bir ekran eşlik eder. Bu soruna sıklıkla “Ölümün Siyah Ekranı” diyoruz çünkü telefon şarj cihazına bağlı olsa bile yanıt vermiyor. Çoğu zaman, ciddi bir donanım sorunu olarak kabul edilir, aslında, oldukça küçük bir firmware ile ilgili sorun. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Genellikle, bu prosedür doğru bir şekilde yapıldığında telefon başlatılır, bu nedenle cihaz ilk denemeden sonra hala yanıt vermezse, doğru işlemi yaptığınızdan emin olmak için aynı işlemi birkaç kez daha yapın. Ya da daha iyisi, şu adımları deneyin:

    Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ardından, ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

İlkiyle aynıdır, ancak bu yöntemde, ses kısma düğmesinden sonra güç tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin oluyoruz, aksi takdirde bunu yapmak size aynı sonucu vermeyecektir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Smart View Uygulaması Kullanılarak Galaxy S10e’de TV’ye Ayna Ekranı Nasıl Yapılır

Kablolu şarj cihazı ile şarj edilmeyen ancak hala açık olan Galaxy S10e’yi sabitleme

Telefonunuzun pili zayıfsa ve kablolu şarj cihazına bağladığınızda, artık şarj olmaz, sorun şarj cihazında veya kabloda olabilir. Konektörleri engelleyecek bir şey olabilir, bu nedenle akımın güç adaptöründen kablo ve telefonunuza serbestçe akabildiğinden emin olmak için her ikisini de fiziksel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Şarj cihazı için, içinde enkaz, tiftik veya yabancı madde olup olmadığını açıkça görebilmeniz için yeterince büyük olan limana bakmanız yeterlidir. Aşağıda olmayan bir şey görürseniz, hemen çıkarın ve telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

Kablo ile ilgili olarak, her iki ucunda da aynı şeyleri kontrol edin. Ayrıca kablonun kuru olduğundan ve her iki ucunda da nem bulunmadığından emin olmalısınız. Kablonun bir yerde kopması her zaman mümkün olduğundan, düzensizlikleri hissetmek için parmağınızı bir uçtan diğer uca doğru çalıştırın.

Son olarak, hem güç adaptörünü hem de kabloyu kontrol ettikten sonra, telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin ve konektörleri engelleyen bir şey olup olmadığına bakın. Yine, eğer görürseniz, tüy bırakmayın.

Telefonunuzdaki şarj cihazı, kablo ve şarj bağlantı noktasının temiz olduğundan emin olduktan sonra, telefonunuzu tekrar şarj etmeyi deneyin ve bu sefer şarj olup olmadığını kontrol edin. Hâlâ hayırsa, yanıt verip vermediğini veya bilgisayarın algılayıp algılayamayacağını görmek için bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlamayı deneyin. Hala şarj olmuyor veya bilgisayar tarafından algılanmıyorsa, sorun olabilecek farklı bir kablo kullanmayı denemelisiniz.

Kablosuz bir şarj cihazınız varsa, pili yenilemek için telefonunuzu kullanarak şarj etseniz iyi olur. Bununla birlikte, bir tane yoksa ve telefonunuz farklı bir kablo kullandıktan sonra bile hala şarj olmuyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya geri getirmenin zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e rastgele yeniden başlatmaya devam ediyor

Kablosuz şarj cihazı ile şarj edilmeyen Galaxy S10e sabitleme

Galaxy S10e’nuzun kablosuz şarj özelliği kablolu şarjdan çok farklı. Bu nedenle, ikincisiyle ilgili bir sorununuz olsa bile, ilkini kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak kablosuz şarjla ilgili bir sorununuz varsa, en azından pili doldurmak için kablolu şarj cihazınız hala vardır.

Evet, telefon kablosuz olarak şarj olmuyorsa, telefonunuzun gücünün bitmesinden endişe etmeden sorunu gidermeye devam edebilmeniz için önce telefonu kablolu şarj cihazını kullanarak şarj ettiğinizden emin olun. Sonuçta, kablosuz şarj başarısız olduğunda, daha çok kablosuz şarj cihazının kendisiyle ilgili bir sorundur. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey, farklı bir kablosuz şarj cihazını denemek ve telefonunuzun bu yöntemi kullanarak hala şarj olup olamayacağını görmek. Telefonunuzu satın aldığınız mağazaya gidebilir ve kablosuz şarj cihazlarını orada kullanabilir ve telefonunuzun çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Diğer kablosuz şarj cihazlarıyla bile şarj olmuyorsa, telefonunuzdaki şarj cihazı değil, kablosuz şarj modülü olmalıdır.

‘Nem algılandı’ hatası ile şarj edilmeyen Galaxy S10e’yi düzeltme

Açıklığa kavuşturayım; Bir telefon şarj olmuyorsa veya şarj sorunları varsa, mutlaka ‘nem algılandı’ hatasının ortaya çıkması gerekmez. Ancak, önce hata görüntülenirse, cihazınızın artık şarj edilmemesini her zaman bekleyebilirsiniz. Sensör şarj portunda nem algıladığında kablolu şarj işlemi otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Bununla ilgili en iyi çözüm, telefonunuzun masaya dik oturmasına ve nemin buharlaşmasını beklemesine izin vermektir. Sadece telefonunuzu oda sıcaklığına yerleştirin ve orada bir iki saat bekletin. Bu kadar uzun süre bekleyemezseniz, şarj cihazı bağlantı noktasına küçük bir kağıt mendil yerleştirin ve nemi emmesi için bir iki dakika orada bırakın. Bu sizin için sorunu çözecektir.

Ancak telefonunuzu sıcak bir alana veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın; aşırı ısınabilir. Çoğu zaman, ‘nem algılandı’ hatası, cihazı su altında çok uzun süre bırakmadığınız sürece endişelenecek bir şey değildir.

Nemin buharlaşmasını beklerken pili yenilemek için kablosuz bir şarj cihazı da kullanabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra Galaxy S10e’niz hala şarj olmuyor, daha sonra mağazaya geri getirin ve teknolojinin sizin için sorunu halletmesini sağlayın.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10e üzerinde kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S10e Çoklu Ana Ekranlarda GezinmeSamsung Galaxy S10e Wallpaper nasıl değiştirilir