Samsung Galaxy S10e sinyalini kaybetmeye devam eden nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10e gibi üst düzey bir akıllı telefon, hücresel ya da WiFi özelliklerinden bağımsız olarak sinyallerini kaybetmeye devam ettiğinde, neredeyse bellenimde bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bu sorunun bir donanım sorununun işareti olduğu zamanlar vardır. Başka bir deyişle, sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden sorunun gerçekten ne olduğunu bilmenin bir yolu yok.

Bu yazıda, sinyal kaybedip tutan Galaxy S10e’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve konunun gerçekte ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğine karar verene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Sinyali kaybetmeye devam eden Galaxy S10e ile ilgili sorun giderme

Kişisel olarak daha önce bu tür bir sorunla karşılaştım ama WiFi sinyali içindi. Sorun, bağlantının zaman zaman kopmasıydı. Bazı temel sorun giderme prosedürlerini yaparak sorunu çözdüm. Aslında, bu sorunu kendi başınıza da çözebilirsiniz. İşte Galaxy S10e’niz sinyalini kesmeye devam ederse yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuz görünürde bir sebep olmadan sinyallerini kaybetmeye devam ederse yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. Bu prosedürü uygulamanız zorunludur, çünkü bu problemin küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta sadece bir aksaklıktan kaynaklanması mümkündür. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, telefonun hala sinyal kaybedip durmadığını bilmek için dikkatlice gözlemleyin, çünkü hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e çok yavaş bir performansla nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Üçüncü parti bir uygulama olmadığından emin olun

Telefonunuzun normal çalışmasında tutarsızlığa neden olabilecek uygulamalar ve cihazın sabit bir internet bağlantısına sahip olmasını engelleyen uygulamalar da vardır. Kesin olan bir şey olsa da, Samsung veya Google uygulamalarının hiçbiri bunu yapmaz. Söylemeye gerek yok, yüklediğiniz uygulamaları incelememiz gerekir ve sorunu izole etmenin en iyi yolu telefonu güvenli modda yeniden başlatmaktır. İşte nasıl:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonun sabit bir bağlantısı varsa veya sinyal bu modda düşmezse, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığını onaylar. Suçluyu belirlemek ve sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefon sinyali güvenli modda kaybetmeye veya düşürmeye devam ederse, bağlantıyı yenileme zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Çoğu zaman, şebekeyle ilgili sorunlar, telefonunuzun telsizlerinin şebekeye bağlanmak için kullandığı bozuk önbelleklerden kaynaklanır. WiFi, Bluetooth veya mobil verilerde bir sorun olup olmadığına bakılmaksızın, bu işlem sorunu çözecektir.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Şebeke ayarlarını sıfırladıktan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve hala sinyal kaybedip durmadığını kontrol etmeye çalışın, çünkü yine de varsa, bellenimin kendisinde sorun giderme zamanı gelmiştir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Ayarlar durdu” hatası veriyor

Dördüncü çözüm: Önbellek Bölümünü Silin

Dışarıda bırakmamız gereken bir diğer olasılık, bu sorunun bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanma ihtimalidir. Bu nedenle eski önbelleği silmeniz gerekir, böylece yenisiyle değiştirilir ve bu durum sinyal bırakma sorununu çözebilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Beşinci çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Geçmişte karşılaştığım benzer durumlardan biri sıfırlama ile giderildi. Bunun nedeni, bu prosedürün firmware ile ilgili tüm sorunları ele almasıdır. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını, özellikle telefonunuzun dahili deposunda silinecekleri için saklananları oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, google ve samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım sinyallerini kaybeden Galaxy S10e’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.