Samsung Galaxy S10e'de çökmesini sağlayan Facebook uygulamasını nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Önceki Galaxy bayrak gemilerinin aksine, Samsung Galaxy S10e önceden yüklenmiş bir uygulama olarak Facebook'a sahip olmayacak. Bu ilk etapta üçüncü bir parti ve böyle ele alınmalı. Bu, Facebook'u sıklıkla kullanan kişilerin uygulamayı Google Play Store'dan indirmesi ve yüklemesi gerektiği ve ayrıca anlık mesajlaşma avantajlarından yararlanmak istiyorsa, Messenger uygulamasını da kurmaları gerektiği anlamına gelir.

Ancak, uygulamayı yükledikten sonra, bazı kullanıcılar uygulamanın bazı nedenlerden dolayı çökmeye devam ettiğini bildirdi. Bu, çoğu kullanıcı için ciddi bir sorun değil, ancak facebooker'lar için çok can sıkıcı bir sorundur. Endişelenmeyin, çünkü bu sorunun düzeltilmesi çok kolaydır ve bu yazıda, diğer kullanıcılarla çalışan ve sizinle de çalışabilecek çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu yüzden, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10e'de çökmeye devam eden Facebook'u düzeltme

Kilitlenmeye devam eden üçüncü taraf uygulamalarında sorun gidermede, kapsamlı olmamız gerekiyor, bu nedenle birbiri ardına bir olasılık ekarte ederek bu kılavuza başlayacağız. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy S10e'nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Sistem ve uygulama hataları her zaman olur ve bu durumlardan sadece biri olabilir. Bu nedenle, en temel ancak çok etkili prosedürü (zorla yeniden başlatma) gerçekleştirerek sorun gidermenize başlayın.

 • Ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, telefonu normal şekilde yaptığı gibi yeniden başlatır, ancak Galaxy S10e'nizin belleği yenilenecek ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yüklenecektir. Facebook'un tekrar çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken tek işlem bu olabilir. Bu nedenle, cihaz aktif hale geldiğinde Facebook'u açın ve kullanmaya çalışın ve hala çöküp çökmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e duvar kağıdı nasıl değiştirilir.

İkinci çözüm: Facebook uygulamasını sıfırla

Bir uygulama sıfırlaması, önbelleğini ve verilerini silmek anlamına gelir. Sorunun sadece küçük bir sorun olma ihtimalini zaten reddetmiştik, şimdi bunun sadece uygulamanın kendisinde bir sorun olma ihtimalini ekarte edeceğiz. Daha sık, bu sorun ortaya çıktığında “Maalesef, Facebook durdu” hatası alırsınız ve çoğu zaman bunun gibi olur. Yani, bir uygulama sıfırlama sorunu çözebilmeli ve işte bunu nasıl yapacağınız:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Facebook'u bulup dokunun.
 4. Depolama > CLEAR CACHE > CLEAR DATA > DELETE öğelerine dokunun.

Bu işlemden sonra uygulamayı açın ve tekrar hesabınıza kilitleyin. Bir uygulama sıfırlaması, oturum açma bilgilerinizi saklayan çerezler de dahil olmak üzere veri dosyaları silindiğinden sizi otomatik olarak uygulamadan çıkarır.

Her zaman yaptığınız gibi uygulamayı kullanmaya devam edin ve sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçmeniz gerekecektir.

Üçüncü çözüm: Uygulamayı güncellemeye çalışın

Facebook, uygulamalarının her zaman güncel olduğundan emin olur. Bu nedenle, özellikle birçok kullanıcının aynı sorunu bildirdiği durumlarda güncellemeler düzenli olarak yapılır. Bu durumda, uygulamanın güncellenmesi sorunu çözecektir ve yapmanız gereken bir sonraki şey budur. Facebook'u nasıl güncelleyeceğiniz:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Play Store > Menu > Uygulamalarım öğesine dokunun.
 3. Otomatik güncelleme uygulamalar, Menü> Ayarlar> Otomatik güncelleme uygulamalar için.
 4. Facebook'u bulup dokunun.
 5. Şimdi, güncellemek için Güncelle'ye dokunun.

Deneyimlerimize dayanarak, bu üç prosedür bu gibi sorunları çözmek için yeterlidir ancak sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmayacak.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e Bildirim Panelini Kullanma

Dördüncü çözüm: Facebook'u kaldırın ve yeniden yükleyin

Üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar, bunları kaldırdığınızda ve yeniden yüklediğinizde genellikle çözülür. Çok etkili bir yöntem ama yapmak çok kolay. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın, resimlerinizin veya yayınlarınızın hiçbiri silinmeyecek. İşte nasıl kaldırılacağı:

 1. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 2. Ayarlar > Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Facebook'u bulup dokunun.
 4. UNINSTALL > OK seçeneklerine dokunun.

Yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Play Store'u açın.
 2. ' Facebook ' için arama yapın.
 3. Yükleme işlemini başlatmak için Yükle'ye dokunun. Bu işlemin tamamlanması sadece birkaç dakika sürecektir.
 4. Şimdi, uygulamayı başlatmak için Aç'a dokunun.
 5. Hesabınıza giriş yapın ve keyfini çıkarın.

Bunun sorunu çözeceğinden ve tekrar Facebook kullanmadan Facebook'u kullanabileceğinden eminim. Ancak, bir nedenden ötürü, sorun gelecekte ortaya çıkacaksa, fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekir. Cihazınızı sıfırlamadan önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü bunlar silinir ve bunları alamayabilirsiniz. Galaxy S10e'nuzu fabrika ayarlarına döndürmenin yolu şöyle:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma'yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Ana ekrandan Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya yukarı kaydırın.
 3. Ayarlar > Hesaplar ve yedekleme > Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun.
 4. İstediğiniz ayara aşağıdaki kaydırıcılara dokunun:
  • Verimi yedekle
  • Otomatik yenileme
 5. Ana Ayarlar menüsüne ulaşana kadar Geri tuşuna (sağ alt) dokunun.
 6. Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla'ya dokunun.
 7. Ekranın altına gidin, ardından SIFIRLA > TÜMÜNÜ SİL'e dokunun.
 8. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin.
 9. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, şifreyi girin ve ardından ONAYLA'ya dokunun.
 10. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

 • Samsung Galaxy S10e Çoklu Giriş Ekranlarında Gezinme
 • Samsung Galaxy S10e'nizi şarj etme ve Wireless PowerShare'i kullanma
 • Samsung Galaxy S10e'nizde ekran güvenliğini ayarlama
 • Samsung Galaxy S10e ekranının kilidini açma